JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
تماس با ما
نـشـانـی مـا
دکتر محمد جباری
آدرس مطب:تهران ، خیابان قائم مقام فراهانی، روبروی بیمارستان تهران کلینیک ، خیابان ششم ، پلاک 20 ، ساختمان رازی ،طبقه 4
021-88732902

penis-measurement-freak-out

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

نداشتن آگاهی لازم از اندازه های استاندارد دستگاه تناسلی خارجی در مردان باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد. حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در بارة کفایت اندازة آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه های دستگاه تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیلة اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

اندازه آلت تناسلی

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه:

شامل اعمال افزایش طول آلت تناسلی مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق:

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.برای تعیین وقت می توانید از صفحه تعیین وقت حضوری وقت خود را انتخاب نمائید.
دکتر محمد جباری
دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد. همچنین عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.
مشاهده مقالات
۳٫۳۶۸ دیدگاه
ارسال پرسش

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

Powered By Hamyar © 2014
لیست پرسش ها

لیست پرسش های دسته آلت تناسلی ( 511 مورد )

 • 1. اندازه آلت تناسلی
  (مهم)
  • با سلام و تشکر
   قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 2. الت تناسلی کج
  • با سلام
   ایا امکان این وجود دارد که من یک عکس از الت تناسلی خود بگیرم و برای شما ارسال کنم تا شما ببینید که کدام یک از موارد ی که شما در مقاله خود گفته اید در الت من هست و ایا مشکلی برای نزدیکی وجود دارد یا نه ؟
   لطفا با ایمیل تماس بگیرید
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 3. کوتاه بودن و باریک بودن آلت تناسلی
  • 1- راه مؤثر جهت بلندتر کردن و کلفت تر کردن آلت تناسلی چیست ؟
   2- لکه کوچک و سفیدرنگ بر روی پوست زیرین بیضه نشانه چه مشکلی است ؟
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 4. کجی الت تناسلی
  • سلام آقای دکتر من آلتم در حالت نعوذ از بیخ به سمت چپ کج می شه شاید چیزی حدود 45درجه ولی وقتی بادستم آنرا به حالت اول بر می گردانم صاف می شه وتارها می کنم بازم کج می شه.چون سی سال سن دارم ودر شرف عروسی آیا بعدا برای خانومم مشکل ایجاد نمی کنه؟ ازلحاظ روحی هم دارم ازاین موضوع اذیت می شم به نظر شما چی کار کنم؟
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 5. آلت تناسلی
  • باسلام اعتمادبه نفس دررابطه زناشویی ندارم ونمی توانم نعوظ خود راحفظ کرده وعمل مقاربت انجام دهم
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 6. عوارض عمل جراحی کجی آلت
  • با سلام خدمت دکتر جباری عزیز
   من پسر 4 ساله ای دارم که به دلیل کجی آلت تحت عمل جراحی قرار گرفته حالا بعد از دو هفته موقع ادرار کردن، فشار زیادی به خودش می آره و ادرار هم به صورت دو شاخه و یا بعضا سه شاخه خارج میشه. از دکتر جراحش پرسیدم گفتند طبیعیه بعد از چند مدت درست میشه ولی من نگرانم که مجرا درست نشده باشه و بعدا براش مشکل بوجود بیاد لطفا راهنماییم بفرمایید. ضمنا فکر میکنم به غیر از مجرای اصلی یه مجرای دیگه هم زیر اون از محل بخیه ایجاد شده البته مطمعن نیستم چون بچه اجازه نمیده خوب بررسی کنم.آیا ممکنه همچین حالتی پیش بیاد و برای درمانش چیکار باید بکنیم.
   باز هم از لطفتون ممنونم.
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 7. بزرگ کردن الت
  • سلام خدمت شما اقای دکتر


   من چند وقتی هست که دنبال بزرگ کردن الت خود هستم تا اینکه یکی از دوستانم پروتز الت رو معرفی کرد

   مخواستم بدونم این روش موثر هست؟واینکه از نظر طول وقطرش تغییر میکنه وهزینش به چه صورت هست چطور میشه
   ممنون از تلاش وزحمات شما
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 8. آلت تناسلی
  • سلام مجدد آقای دکتر خسته نباشید من ازقرص سیلدنافل استفاده کردم قبل ازمقاربت نعوظ اتفاق می افتد امازمان نزدیکی نمی توانم کاری انجام دهم وازحالت نعوظ خارج میشودضمنا من داروی متادون مصرف می کنم خواهشمندم یک دارو به من معرفی کنید چون من این ماه این اتفاق برایم افتاده باتشکر
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 9. s
  • سلام . من بیضه هام چند روز احساس میکنم منقبض و منبسط میشن همش .قبلا اینجور نبود . فکرمو مشغول کرده نکنه باد فتق یا و... دارم . استرس گرفتم . 24 سالمه . سجاد از گرگان
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 10. بیضه
  • سلام اقای دکتر ببخشید بیضه چپم از راستم بزرگتره چه کار باید کرد؟
  مشاهده پاسخ دکتر

« قبلی 1 52 بعدی » همه
Powered By Hamyar © 2014
 1. رضا می‌گه:

  سلام دکتر جان من ۱۵ سال دارم و اندازه آلتم ۱۲ سانته و من از ۱۳ سالگی دچار خود ارضایی شده ام می خواستم راه حلی برای ترک خود ارضایی را بدونم! ممنونم.

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   اجتناب از افکار و اعمال تحریک آمیز و سرگرم کردن خود با کار و مطالعه و تفریح و روی آوردن به عبادت راهی برای ترک خود ارضایی است. در صورت نیاز به روانپزشک یا اروولوژیست مراجعه و دارو مصرف کنید.

 2. یوسف می‌گه:

  سلام .دکتر
  من۱۸٫۵
  سالمه آلت در حالت راست ۱۱سانتی متر می باشد …..اضافه وزن دارم
  خیلی دوستانم که هم سن من هستن آلت بزرگ تر من هستن ….دکتر راهنمایی کنید
  باسپاس

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   اندازه آلت تناسلی تابع ژنتیک و ارث می باشد و کمتر تحت تاثیر عوامل محیطی می باشد . موضوعی که می تواند در روابط جنسی تاثیر بگذارد سایز آلت در حالت نعوظ می باشد اگر چه برخی از مردان تمایل دارند که حتی در حالت شل نیز آلت تناسلی بزرگی داشته باشند اما به دلیل جمع شدن آلت یا زیاد بودن چربی زیر شکم (ناحیه شرمگاهی) آلت کوچک به نظر می رسد اگر چه در واقع اینطور نبوده و این دسته از افراد بیشتر آلت پنهان دارند. اندازه گیری طول آلت در حالت کشیده شده با دست یا در حالت نعوظ و از محل اتصال آلت به استخوان شرمگاهی لگن (به نام سمفیز پوبیس) و در حالی که چربی را به عقب می رانید تا سر آلت تناسلی می باشد. محیط آلت در حالت نعوظ و از قسمت میانی آن اندازه گیری می شود.
   حداقل اندازه طول آلت در حالت کشیده ۹ سانتیمتر گزارش شده است و حداقل محیط آلت در حالت نعوظ ۸ سانتیمتر می باشد. البته این اعداد تقریبی بوده و بدیهی است در جوامع و نژادهای گوناگون می تواند متغیر باشد.
   وقتی صحبت از افزایش سایز آلت می شود سه روش کلی به ذهن می رسد:
   ۱٫ داروها اعم از قرص، کپسول، کرم ها و انواع آمپول ها که در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی و هر از چندگاهی با اسامی جدید و بسته بندی های اغوا کننده تبلیغ می شود و بر تاثیر پذیری صد در صدی آن تاکید می کنند. بایستی گفت تا کنون هیچ دارویی که قادر باشد سایز آلت را افزایش دهند شناخته نشده و در مراکز علمی و آکادمیک و به دور از تبلیغات تجاری هنوز دارویی ساخته نشده تا بتواند باعث افزایش سایز آلت تناسلی بوسیله دارو شود.
   ۲٫ روش های کششی مثل استفاده از اکستندرها و کشنده هایی مثل لارجرباکس، استفاده از وکیوم و استفاده از تمرینات پنیمور. در مورد تاثیر روش های کششی و میزان این تاثیر و ماندگاری آن اختلاف نظر وجود دارد بعضی مقلات بر اثر بخشی آن و برخی بر بی اثر بودنش گزارشاتی ارائه داده اند اما به نظر می رسد که این روش ها اگر هم موثر باشند در نهایت رضایت فرد را فراهم نمی کند ضمن اینکه استفاده افراطی و نادرست از این روش ها می تواند مضر و آسیب رسان به بافت های اسفنجی آلت و عروق و اعصاب آن باشد.
   ۳٫ روش های جراحی. هنوز روش استانداردی که مورد قبول و پذیرش همه جراحان باشد وجود ندارد و علت آن عوارض زیاد جراحی و اثربخشی کم آن است. در حال حاضر شایع ترین و کم عارضه ترین روش برای افزایش طول آلت تناسلی قطع لیگمان ساسپنسوری است. در این روش حدود ۲ سانت به سایز آلت افزوده می شود و عوارض آن شامل احتمال آسیب به عروق و اعصاب آلت و در نتیجه اختلال در سفتی و نعوظ و همچنین بد شکل شدن محل جراحی در بالای آلت می باشد. برای افزایش قطر آلت هم از تزریق چربی یا آلوگرافت استفاده می شود که به دلیل عوارض زیاد تقریبا مترود شده و کمتر جراحی حاضر است خطرات آنرا بپذیرد و عوارض آن بقدری است که خیلی اوقات منجر به جراحی مجدد وتخلیه مواد کاشته شده در اطراف آلت می شود.

 3. جعفر می‌گه:

  جناب دکتر عزیز خیلی خیلی ممنون از تون
  تو رو خدا یه راه حل پیشنهاد کنید ؟
  چاره چیست چه کنم میخوام بمیرم ، من گفتم هفته یه بار از رو مجبوری خودادضایی میکنم شما گفتید در آینده مشکل بوجود میاد گفتید قرصی برای ترک هم نیست وظعیت جامعه هم که براتون معلوم است اگر خودارضایی نکنیم باید دست به کار های خلاف بزنیم پس لطفا لطفا یه مشوره بدهید..!!!

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   اجتناب از افکار و اعمال تحریک آمیز و سرگرم کردن خود با کار و مطالعه و تفریح و روی آوردن به عبادت راهی برای ترک خود ارضایی است.

 4. جعــــفر می‌گه:

  درود بر جناب دکتر
  آقای جباری عزیز چند دونه سوال داشتم؟
  ۱-من ۱۸ سال سن دارم هفته یه بار از رو مجبوری خودارضایی میکنم، در آینده موقع نزدیکی با همسرم با مشکل مواجه میشم؟
  ۲- آلت تناسلی من در موقع نفوض ۱۶ سانته و کلفتیش هم زیاده ، طبعیی مشکل که ندارم
  ۳- آیا ژل یا قرص هست که بدون عارض باشه برای کمتر کردن شهوت مجرد ها اگر هست معرفی کنید
  (لطف کنید جوابمو بدین)

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   آقای جباری عزیز چند دونه سوال داشتم؟
   ۱-من ۱۸ سال سن دارم هفته یه بار از رو مجبوری خودارضایی میکنم، در آینده موقع نزدیکی با همسرم با مشکل مواجه میشم؟………..امکانش هست
   ۲- آلت تناسلی من در موقع نفوض ۱۶ سانته و کلفتیش هم زیاده ، طبعیی مشکل که ندارم………..خیر مشکلی ندارید
   ۳- آیا ژل یا قرص هست که بدون عارض باشه برای کمتر کردن شهوت مجرد ها اگر هست معرفی کنید……… دارو هست ولی چون عوارض دارد توصیه نمی شود

 5. نام شما می‌گه:

  سلام دکتور من سیزده سالمه و کلا التم ۷سانته طبیعی است یا خیر ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   طبیعی است

 6. مهدی می‌گه:

  با سلام
  من الان ١٧ سالمه آلت من کمی به طرف چپ انحراف داره ولی خواستم بدونم که اول آن را با دستم صاف کنم بعد اندازه بگیرم یا در حالت کج باید اندازه گرفت

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   صاف کنید و بعد اندازه گیری کنید

 7. کاظم می‌گه:

  با سلام .میخوایتم بدونم الت رو باید از بالا اندازه بگیریم یا کنار ؟چون دو عدد کاملا متفاوت بدست میاد؟

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   از بالا و چسبیده به استخوان

 8. محمد می‌گه:

  سلام.
  ۲۰ ساله هستم .دکتر برای ریزش موهام قرص فیناستراید ۱ سها تجویض کرده و فهمیدم که این قرص عوارض جنسی داره .آیا مشکلی از استفادش پیش میاد؟مثل کوچک کردن آلتو ازین جور چیزا…

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   قرص ۱ میلی غالبا بدون عوارض هست

 9. عمادرضا می‌گه:

  سلام و درود بر شما.
  ۱-من ۱۶ سالمه و اندازه آلتم در حالت راست ۱۳ سانتیمتر میباشد و اضافه وزن هم دارم.
  ۲-در کشاله های من بین ران و آلتم جوش های بزرگ چرکی میزند و هنگام ترکیدن جوش ها خون زیادی هم می آید و دکتر های پوست میگویند برای اضافه وزن و چاقی است.
  لطفا مرا در این ۲ مورد راهنمایی کنید.
  با سپاس فراوان.

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   ۱۳ سانت نرمال هست و درمان جوش ها هم لاغری است

 10. babak می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید خدمت دکتر جباری عزیز .میخواستم ببینم در ایران عمل پیوند الت تناسلی انجام میشه یا نه .مثلا پیونداز یک فرد تصادفی

  • دکتر محمد جباری می‌گه:

   سلام
   خیر انجام نمی شود مواردی هم که در دنیا انجام شده موفقیت آمیز نبوده است

 11. رامین می‌گه:

  سلام
  من ۱۷ سالمه اندازه الت تناسبی من ۱۵ سانته ولی قطریش خیلی کمه از حدیش زیاد کمه نمیشه با قرص بزرگش کرد اگه میشه اسم قرص رو بهم بگید من بخرم استفاده کنم
  خیلی ممنون از زحمات شما