نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

penis-measurement-freak-out

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

نداشتن آگاهی لازم از اندازه های استاندارد دستگاه تناسلی خارجی در مردان باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد. حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه های دستگاه تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

اندازه آلت تناسلی

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه:

شامل اعمال افزایش طول آلت تناسلی مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق:

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

۱۲ سوال شایع در مورد زگیل تناسلی مردان – قسمت اول

۱۲ سوال شایع در مورد زگیل تناسلی مردان – قسمت دوم

درمان زگیل تناسلی با لیزر

آخرین دانسته ها درباره زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی (HPV)

 

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد. همچنین عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

Powered By Hamyar © 2016

لیست سوال های پاسخ داده شده


 • 1
  اندازه آلت تناسلی
  مهم
  • با سلام و تشکر
   قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 2
  الت تناسلی کج
  • با سلام
   ایا امکان این وجود دارد که من یک عکس از الت تناسلی خود بگیرم و برای شما ارسال کنم تا شما ببینید که کدام یک از موارد ی که شما در مقاله خود گفته اید در الت من هست و ایا مشکلی برای نزدیکی وجود دارد یا نه ؟
   لطفا با ایمیل تماس بگیرید
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 3
  کوتاه بودن و باریک بودن آلت تناسلی
  • 1- راه مؤثر جهت بلندتر کردن و کلفت تر کردن آلت تناسلی چیست ؟
   2- لکه کوچک و سفیدرنگ بر روی پوست زیرین بیضه نشانه چه مشکلی است ؟
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 4
  کجی الت تناسلی
  • سلام آقای دکتر من آلتم در حالت نعوذ از بیخ به سمت چپ کج می شه شاید چیزی حدود 45درجه ولی وقتی بادستم آنرا به حالت اول بر می گردانم صاف می شه وتارها می کنم بازم کج می شه.چون سی سال سن دارم ودر شرف عروسی آیا بعدا برای خانومم مشکل ایجاد نمی کنه؟ ازلحاظ روحی هم دارم ازاین موضوع اذیت می شم به نظر شما چی کار کنم؟
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 5
  آلت تناسلی
  • باسلام اعتمادبه نفس دررابطه زناشویی ندارم ونمی توانم نعوظ خود راحفظ کرده وعمل مقاربت انجام دهم
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 6
  عوارض عمل جراحی کجی آلت
  • با سلام خدمت دکتر جباری عزیز
   من پسر 4 ساله ای دارم که به دلیل کجی آلت تحت عمل جراحی قرار گرفته حالا بعد از دو هفته موقع ادرار کردن، فشار زیادی به خودش می آره و ادرار هم به صورت دو شاخه و یا بعضا سه شاخه خارج میشه. از دکتر جراحش پرسیدم گفتند طبیعیه بعد از چند مدت درست میشه ولی من نگرانم که مجرا درست نشده باشه و بعدا براش مشکل بوجود بیاد لطفا راهنماییم بفرمایید. ضمنا فکر میکنم به غیر از مجرای اصلی یه مجرای دیگه هم زیر اون از محل بخیه ایجاد شده البته مطمعن نیستم چون بچه اجازه نمیده خوب بررسی کنم.آیا ممکنه همچین حالتی پیش بیاد و برای درمانش چیکار باید بکنیم.
   باز هم از لطفتون ممنونم.
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 7
  اندازه ی الت تناسلی وخود ارضایی
  • سلام اقای دکتر.خسته نباشید..
   من18سال ونیم سن دارم قدم174 وزنم 65ک هست.من خیلی خودارضایی میکنم واصلا نمیتونم جلوی خودما بگیرم وتاحالا هم هیچگونه رابطه ی جنسی نداشتم..اندازه ی الت تناسلی من درحالت معمولبین4تا5س هست ودرحالت بزرگ بین 11تا12س هست.قطراون کمه..وخیلی هم زودانزال هستم درحد1تا2دقیقه انزال میشم.چندتا سوال داشتم ازتون...
   1.اندازه ی التن تناسلی من نرمال هست؟
   2.خودارضای تاثیری دررشدالت تناسلی داره(بزرگتریاکوچک ترمیشه؟)تاثیردر زودانزالی چطور؟
   3.بعدازازدواج وعمل سکس اندازه ی الت تناسلی بزرگترمیشه؟زودانزالی رفع خواهدشد؟
   4.باافزایش سن اندازه وقطرالت تناسلی وزودانزالی رفع میشه؟
   5.راهکاری برای خودارضایی دارین؟داروی گیاهیی برای زودانزالی هست؟
   خیلی ممنون وقعاسپاس گذارم...
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 8
  بیضه
  • سلام و خسته نباشید اقای دکتر
   شرمنده بابت مزاحمت
   من سوالم این بود که سال دوم دبیرستان بود که من یه ضربه از بیضه چپم خوردم تو بازی فوتبال و خیلی دردشم زیاد بود و نگفتم به خونواده از ترس و بعدا فهمیدن و بعد از 3 روز رفتیم دکتر و یه اسکنی گرفت و فرتادنم تبریز و اونجا دکتر نگاه کرد و گفت چنان چیزی نیست ویه امپولی زد و برگشتیم و اون موقع که اونجوری شده بود خیلی بزرگتر شده بود بیضه چپم از راست و بعد از بهتر شده و الانم درد و چیزی نداره فقط یکمی از راست بزرگتره و نمیدونم بازم مشکلی داره یا نه یا چیکار بکنم برا همین خواستم بپرسم نظر شما رو بدونم ..
   ممنونم
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 9
  اندازه الت تناسلی در جوانان
  • سلام دکتر
   من 16 سالمه و اندازه الت تناسلیم در حالت عادی بین 5تا 6 سانت و در حالت تحریک به 13 سانت با قطر متوسط میرسه.
   چند سوال واسم پیش امده

   1- ایا این اندازه الت طبیعی هست یا نه؟
   2- چه موقع آلت من استخوانی میشه؟
   3- در یکی دو سانت طول آلت از اخر یکم در حد دو سه درجه انحراف رو به پایین هست ایا این طبیعی هست یا نه؟
  مشاهده پاسخ دکتر
 • 10
  نرمی الت تناسلی
  • با سلام و خسته نباشید.الت بنده هنگام رابطه زیاد بلند نمی شود و سفت نمی شود و در هنگام نعوظ بجای سفت شدن التم همانطور نرم است.میخاستم ببینم درمان دارد که در هنگام رابطه سفت و بلند بشود.من در مشهد زندگی میکنم ایا دکتر خوب و متخصص در مشهد سراغ دارین که من برای درمان پیشش بروم؟با تشکر
  مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 425 بعدی » همه
Powered By Hamyar © 2016

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی و بهینه سازی شده توسط تیم طراحی همیارسیستم