عکس آلتهای تناسلی مردان و اندازه طبیعی آلت تناسلی

در این مقاله مطالعه می کنید:

از زمان های دور در برخی از فرهنگ ها و اقوام باستان در سرتاسر جهان سایز آلت تناسلی اهمیت و جایگاه خاصی داشته است و بعضا مورد پرستش هم قرار می گرفته و در هنرهایی مثل نقاشی و مجسمه سازی مورد توجه واقع شده است. شاید برای خیلی از مردان داشتن آلت بزرگ نشانه ی قدرت باشد و حس اعتماد به نفس را بالا ببرد.

امرزوه با پیشرفت در دنیای ارتباطات و افزایش دانش مردم، گرایش به داشتن آلت بزرگ تر رو به افزایش هست. شاید بتوان اینگونه بیان کرد که نوعی تجمل گرایی در روابط جنسی رخ داده است. به عنوان مثال همانگونه که یک میز ساده می تواند موجبات صرف غذا بر روی آن را بدون بروز هیچ مشکلی برای ما فراهم کند، ولی بدلیل روحیه تجمل گرایی تمایل به داشتن میزهای گران قیمت با شکل و شمایل خاص، داشتن کنده کاری و جنس چوب ویژه می باشیم.

صرف نظر از اینکه آلت با چه اندازه ای می تواند موجبات رضایت زن را فراهم سازد و وی را به ارگاسم برساند، خیلی از مردانی که در روابط زناشویی توان ایجاد رضایت جنسی در همسر خود را دارند نیز تمایل به داشتن آلت بزرگتری می باشند. ولی موضوع به همین جا ختم نمی شود چراکه رابطه ی جنسی، یک رابطه ی دو طرفه هست و در طرف مقابل شما، زنی می باشد که حالا او هم بدلیل جو حاکم بر فضای مجازی و دنیای بی حد و مرز ارتباطات دچار این تجمل گرایی شده و از همسر خود انتظار داشتن آلت تناسلی بزرگتری را دارد.

درمان زگیل تناسلی مردان

تو گویی مرد بیچاره در هنگام توزیع اعضا و جوارح بدن حین خلقت، در انتهای صف این عضو پر هیاهو قرار گرفته و چیز دندان گیری نصیبش نشده است و حال باید شاهد سرکوفت و طعنه های همسر خود نیز باشد. شاید باور این مسئله سخت باشد هنوز مردانی هستند که با تصور اینکه آلت کوچکی دارند، به انزوای جنسی کشیده شده و به خیال اینکه توان ایجاد رضایت مندی در شریک جنسی خود را ندارند، از ازدواج و داشتن رابطه ی جنسی پرهیز می کنند.

در موارد زیادی شاهد آن هستیم که والدین نیز از کوچکی آلت فرزندان خود ابراز نگرانی می کنند و در مطب پزشکان بدنبال اطمینان از نرمال بودن سایز آلت و یا راهکاری برای درمان کوچکی اندام تناسلی در کودکان و افزایش سایز آلت فرزند خود می باشند.

اگر از منظر علمی بخواهیم به موضوع نگاه کنیم در ابتدا بایستی چند حقیقت را در مورد آلت تناسلی بدانیم:

 • 1- آلت تناسلی از 3 بخش تشکیل شده است: اجسام غاری که دو عدد بوده و حاوی عضلات و حوضچه های خونی هستند و توسط غلاف خاصی احاطه شده اند و بهنگام تحریک جنسی، خون در حوضچه های خونی تجمع یافته و باعث افزایش حجم آلت و در نهایت نعوظ و بعبارتی سیخ شدن آلت تناسلی می گردد. بخش سوم مجرای ادراری است که در زیر اجسام غاری قرار گرفته و البته خود مجرای ادراری نیز توسط بافت اسفنجی احاطه شده است.
 • 2- آلت تناسلی در مردان تنها عضوی است که به هنگام تحریک جنسی افزایش سایز می یابد. بعبارتی هیچ عضوی در بدن نیست که با تحریک جنسی بزرگ شود. پرخون شدن حوضچه های خونی و خاصیت ارتجاع پذیری اجسام غاری این قابلیت را به آلت می دهد تا بتواند در فعالیت های جنسی بزرگ شود. لذا در بحث جراحی برای افزایش سایز آلت نمی توان بخش دیگری از بدن را به آلت پیوند زد تا بزرگتر شود. چون از این قانون (یعنی بزرگ شدن بهنگام تحریک جنسی) پیروی نمی کند و با تحریکی جنسی بزرگ نمی شود.
 • 3- سایز آلت تناسلی مثل دیگر ویژگی های بدنی انسان تابع نژاد، ژنتیک یا وراثت است و عواملی محیطی تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی آن ندارند.
 • 4- هورمون جنسی مردانه یا همان تستوسترون عامل اصلی رشد آلت تناسلی در دوره ی بلوغ می باشد ولی میزان رشد آلت و اثربخشی هورمون از همان قانون وراثت پیروی می کند. بعبارتی اگر در قبل از شروع دوران بلوغ به یک پسر تستوسترون داده شود، نه تنها باعث بلوغ زودرس می شود، بلکه باعث افزایش سایزی بیشتر از آنکه قرار است بعد از بلوغ رخ دهد نخواهد شد.

اندازه الت تناسلی بر اساس سن چقدر است؟

در يك مطالعه عنوان مي شود كه تعداد مرداني كه با شكايت از كوچكي آلت برای درمان جراحي به كلينيك هاي آندرولوژي مراجعه مي كنند، در حال افزايش است.  اما جالب است كه در اين مطالعه با توجه به نوموگرام، هيچ كدام از بيماران واقعاً داراي آلت كوتاه نبوده اند. تعداد پزشكان عمومي و يا متخصصان آندرولوژي و ارولوژي كه از سوي والدين و يا جوانان، در مورد اندازه آلت تناسلی خود، مورد مشاوره قرار مي گيرند، كم نيستند.

اما آنها براي تصميم گيري مجبور به استفاده از كتا ب هاي مرجع خارجي هستند. اندازه هاي دستگاه تناسلي خارجي مردان در اقوام و نژادهاي مختلف متفاوت است. اميدواري ديگر آن است كه مطالب این سایت به بسياري از جوانان ما كمك كند تا تحت تأثير اطلاعات غير واقعي و مبالغه آميز كه اكثراً به وسيلة اینترنت یا ماهواره كسب مي شود، قرار نگيرند و به اين ترتيب از بسياري از آثار سوء اين تبليغات شامل درمان هاي طبي و جراحي ها براي بزرگ سازي دستگاه تناسلي، جلوگيري شود.

اندازه آلت تناسلی مردان

بنابراین مشاهده می شود که حداقل اندازه الت تناسلی مردان حدود 9 سانتی متر است.

روش های اندازه گیری دستگاه تناسلی

طول آلت تناسلی توسط سنجش اندازه نوک آلت تا محل تقاطع پوست بیضه و آلت تعیین می شود. برای تعیین قطر آلت تناسلی نیز باید از اندازه قسمت میانی آلت استفاده کرد. اندازه گیری آلت تناسلی باید در سه حالت خوابیده و نعوض و کشیده انجام شود.

🛑مشکل شما به همین جا ختم نشده است؟ با انزال زودرس مواجه هستید؟ به شما پیشنهاد می کنیم حتما بر روی لینک روبرو کلیک کنید: روش های درمان زود انزالی در آقایان

انواع کیر با عکس

آلت تناسلی مردان به شکل های مختلفی می تواند باشد که عموماً مشتمل بر 7 نوع است:

 • مدادی
 • فلفلی
 • مخروطی
 • موزی
 • چکشی
 • سوسیسی
 • خیاری

عکس کیر:

راه های افزایش اندازه تناسلی

در افراد چاق سایز واقعی آلت تناسلی کوچک نیست بلکه در چربی ناحیه تناسلی پنهان شده است، یا اینکه بخشی از آلت توسط پوست اضافه ی بیضه پوشیده شده و سایز ظاهری آنرا کوچکتر نشان می دهد.

1- درمان کوچکی آلت در افراد چاق یا آلت پنهان

سوالی که برای برخی افراد مطرح می شود آنست که چرا افراد چاق آلتشان کوچک است؟ یا اینکه آیا با جراحی پوست اضافه بیضه می شود شرایط بهتری برای ظاهر آلت تناسلی ایجاد کرد؟

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود.

در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ، آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، با جراحی پلاستیک می توان چربی های اضافی را برداشت و پوست اطراف آلت را عقب کشید تا آلت از حالت نهفتگی و مدفون خارج شود و طول آن افزایش یافته و ظاهر بهتری پیدا کند.

2- عمل پوست اضافه الت

در این افراد بخش زیرین آلت توسط پرده ای پوشانده شده و نمای ظاهری آن را کوچک می کند. با برداشتن پوست اضافه بیضه و پرده آلت اگرچه سایز واقعی آلت تفاوتی نخواهد کرد ولی نمای خیلی بهتر و زیباتری پیدا خواهد کرد و همچنین استفاده از کاندوم را راحت تر می کند.

در افرادی که هم چاق هستند و آلت در چربی ناحیه تناسلی پنهان شده است و هم پوست اضافه بیضه و پرده ی آلت دارند که از زیر، آلت را کوچکتر نشان می دهد، با جراحی پلاستیک می توان چربی های اضافی را برداشت و پوست را عقب کشید و از طرفی پوست اضافه بیضه را نیز اصلاح کرد تا آلت از حالت نهفتگی و مدفون خارج شود و ظاهر بهتری بیابد.

گاه در کنار این تکنیک نیز می توان رباط سوسپنسوری که ریشه آلت را به استخوان لگن متصل می کند را قطع کرد و آلت را یک سانت به جلو راند تا شکل بهتری پیدا کند. در این دسته از افراد یعنی کسانی که چاق هستند و چربی ناحیه تناسلی زیادی دارند یا افرادی که پوست بیضه اضافه (پرده آلت یا آلت پرده دار هم گفته می شود) دارند و یا هر دو مشکل را با هم دارند، با جراحی پلاستیک می توان چربی های اضافی را برداشت و پوست را عقب کشید و از طرفی پوست اضافه بیضه را نیز اصلاح کرد تا آلت از حالت نهفتگی و مدفون خارج شود و ظاهر بهتری بیابد.

این جراحی اگر توسط ارولوژیست آشنا به تکنیک های جراحی پلاستیک و ترمیمی انجام شود، عارضه ی جدی از جمله آسیب آلت و ناتوانی جنسی به همراه نداشته و رضایت مندی فرد را به همراه خواهد داشت.

دشمن زگیل تناسلی…

3- ژل افزایش سایز اندام تناسلی

از آنجایی که تزریق چربی یا ژل برای افزایش قطر آلت و کلفت کردن آلت باعث ظاهر نامناسب شده و عوارض جدی مثل عفونت های مقاوم به درمان را در پی خواهد داشت توصیه به انجام آن نمی کنم و خودم هم انجام نمی دهم.

4- عمل جراحی افزایش اندازه آلت تناسلی

این عمل شامل افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی، مشکلشان برطرف می شود. جراحی بزرگ کردن الت مردان تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است، پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد.

باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد. عمل افزایش سایز الت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود. در آخر به افرادی که بدنبال افزایش چندین سانتیمتری طول و قطر آلت تناسلی هستند، بایستی بگویم که امکان انجام این کار در هیچ جای دنیا مقدور نبوده و مواردی که در فضای مجازی و امثال آن می بینند ژنتیکی و یا نژادی است و اصولا نبایستی ویژگی های فیزیکی بدن از جمله سایز آلت تناسلی را با فرد یا گروه دیگری مقایسه کرد.

اندازه طبیعی اندام تناسلی کودکان

در بچه ها هم ممکن است آلت در پوست و چربی اطراف آلت فرو می رود ولی سایز آلت طبیعی است. غالبا با شروع دوره ی بلوغ شرایط بهتر خواهد شد البته بایستی از نظر چسبندگی پوست حتنه معاینه شوند چراکه خیلی اوقات چسبندگی باعث فرورفتن آلت به داخل بدن می گردد. معمولا تا بعد از بلوغ و کامل شدن فرآیند بلوغ و رشد آلت توصیه به درمانی خاص برای بچه ها نمی شود و بعد از بلوغ چنانچه بهبودی رخ نداده بود، با جراحی آنرا اصلاح می کنند.

سوال: اندام تناسلی تا چه سنی رشد می کند؟

بیشترین رشد  اندام تناسلی پسران در سنین 12 تا 16 سال است این رشد ابتدا به صورت طولی بوده و سپس به قطر آن اضافه می شود.

سوال: سایز آلت تناسلی و هزینه جراحی آن چقدر است؟

سلام اندازه آلت من 11سانت هست میخواستیم بدونم چه راهی برای بزرگ شدنش موثرتر و اینکه هزینه عمل جراحی چقدر هست. متشکر

برای مشاهده پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

آیا این مطلب مفید بود؟ لطفا به آن امتیاز دهید
3.4/5 - (1038 امتیاز)
و به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حمزه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 298 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکتر جان
  من ۳۴ سال سن دارم وزنم ۸۵ کیلو قدم ۱۸۵ سانته دکتر جان من در زناشویی مشکل دارم الت من۲۳ سانت هست وقتی رابطه با زنم دارم اذیت میشه ونمیتونه تحمل کنه به راحتی و من زدحال میخورم وقتی هم رابطه دارم بعدش تا ده روز قبول نمیکنه برم سمتش هربارم که رابطه دارم منی من خیلی زیاد راه حلش چیه چکار باید کرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام
   متاسفانه راه حلی برای کوچک کردن الت و کم کردن حجم مایع منی وجود ندارد

 • تصویر کاربر zrebar شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاهده پرسش
  من سن 32سال دارم الت تناسلی من در حالت بلند شده13ساتتیمتر هستش ایا مشکلی برای رابطه جنسی نیستش
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام
   خیر کاملا طبیعی است و مشکلی نیست

 • تصویر کاربر Yasi پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 461 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خواستگاری دارم که آلت جنسی او به گفته خودش بزرگ است. طول 25 سانتیمتر و قطر 7سانتی متر یعنی محیط 22 سانتیمتر. من خودم لاغر اندام هستم. ایا در صورت ازدواج در رابطه جنسی دچار مشکل خواهیم شد؟ ضمنا ایشان تمایل به رابطه دوبار در روز دارند. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام

   والله چه عرض کنم به جثه بدن شما خیلی بستگی نداره ولی بالاخره لااقل تا مدت ها سکس دردناک خواهد بود مگر اینکه بافت شلی داشته باشید

  2. تصویر کاربر Yasi پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
   از کجا بفهمم که بافت شل یا سفت دارم
  3. تصویر کاربر Yasi پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
   ممنون ولی از کجا سفتی یا شلی بافت رو متوجه بشم؟ از طریق متخصص زنان قابل تشخیصه؟
  4. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   ممنون ولی از کجا سفتی یا شلی بافت رو متوجه بشم؟ از طریق متخصص زنان قابل تشخیصه؟..........................بله

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  سلام دکتر،خسته نباشید
  من ۱۹سالمه آلتم در هنگام نعوظ ۱۴تا۱۵سانته
  و کلفتیش ۱۲سانت
  ۱-خوبه؟"چون احساس میکنم هم باریکه هم کوتاه"
  ۲-احتمال بزرگتر شدن هست؟اگه هست تا چندسانت؟
  ۳-سکس یا خود ارضایی تاثیر در افزایش آلت داره؟
  ۴-میگن روغن خراطین تاثیر داره درسته؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام
   دکتر،خسته نباشید
   من ۱۹سالمه آلتم در هنگام نعوظ ۱۴تا۱۵سانته
   و کلفتیش ۱۲سانت
   ۱-خوبه؟.............بله
   چون احساس میکنم هم باریکه هم کوتا......................اشتباه احساس می کنی
   ۲-احتمال بزرگتر شدن هست؟اگه هست تا چندسانت؟................................خیر نیست
   ۳-سکس یا خود ارضایی تاثیر در افزایش آلت داره؟...............................خیر
   ۴-میگن روغن خراطین تاثیر داره درسته؟................................الکی میگن

 • تصویر کاربر صادق پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 824 مشاهده پرسش
  سلام.فرزند من ده ماه سن دارد و آلت او همیشه در حالت کوچک قرار دارد و رشد ندارد لمس هم میکنیم هیچ تغییری در آن ایجاد نمی شود.در ضمن بیضه ها هم داخل کیسه نیست.آیا این مشکلی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام
   در این عکس که کاملا نرماله و سایز خوبی دارد برای بیضه ها هم در حمام ببینید دیده می شود یا خیر اگر نشد نیاز به معاینه و سونوگرافی است.

درحال دریافت اطلاعات
مقالات مرتبط

از دکتر بپرسید

ویزیت Whatsapp

تماس با مطب

نوبت دهی اینترنتی

پرسش از دکتر