هزینه لیزر زگیل تناسلی، مزایا، معایب و مراقبت های خاص

در این مقاله مطالعه می کنید:

نور لیزر دی اکسید کربن، برای درمان زگیل های تناسلی موثر است. اگر زگیل هایی در اطراف ناخن های دست و پا دارید و یا اینکه زگیل های شما به سایر درمان ها جواب نداده اند، ممکن است استفاده از لیزر دی اکسید برای شما، انتخاب مناسبی باشد. ابتدا، پزشک از لیزر برای بریدن قسمت بالای زگیل استفاده می کند. سپس شدت تمرکز نور لیزر را کمتر می کند و بقیه نواحی را می سوزاند. ضایعات پوستی را که تحریک می کند و از بین می برد، ممکن است حاوی ویروسی باشند که باعث ایجاد زگیل های شما شده اند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر چگونه است؟

لیزر زگیل تناسلی فرآیندی است که در آن پرتوهای فروسرخ مستقیماً به طور متمرکز به سوی زگیل ها هدف گیری می شوند. در ادامه مطلب پاسخ به پرسش های پرتکرار شما از جمله مراقبتهای بعد از لیزر زگیل تناسلی و فواید آن نسبت به دیگر روش ها پاسخ خواهیم داد.

مزایای لیزر زگیل تناسلی

احتمال ایجاد اسکار پس از حذف زگیل با لیزر، کمتر است.

برای حذف زگیل با استفاده از لیزر، از یک پرتو نور بسیار دقیق استفاده می شود تا به این ترتیب، سلول های زگیل را که باعث رشد بیش از حد روی پوست می شوند، از بین ببرد. برخلاف سایر روش های درمانی مانند فریز کردن با نیتروژن و یا برش های جراحی، که آسیب رساندن به پوست در آن ها یک امر حتمی است، در این روش به علت دقت زیاد پرتوهای لیزر از آسیب رساندن به پوست اطراف زگیل ها، جلوگیری می کند.

از آن جایی که هیچ برشی در کار نیست، در روش درمان زگیل با استفاده از لیزر، احتمال اینکه جای زخم باقی بماند، کمتر از سایر روش ها است. مردم عمدتا به همین دلیل آن را انتخاب می کنند.


 

استفاده از روش لیزر درمانی برای برداشتن زگیل ها، برای افراد باردار مشکلی ندارد و توصیه می شود.

یکی دیگر از دلایل اصلی محبوبیت حذف زگیل های تناسلی با استفاده از لیزر، این است که این روش برای زنان باردار بی خطر است. البته با در نظر گرفتن این فرضیه که شما برای دریافت خدمات لیزر درمانی، به پزشک متخصص مراجعه کرده باشید نه صرفا مراکز زیبایی!

ابتلا به زگیل تناسلی در دوران بارداری می تواند خطراتی را برای نوزاد در زمان زایمان ایجاد کند. به همین دلیل، ممکن است پزشک شما توصیه کند که حتما قبل از موعد زایمان خود، برای درمان زگیل های تناسلی خود اقدام کنید. لیزر درمانی نیازی به دارو ندارد.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا حذف زگیل ها با استفاده از لیزر در دوران بارداری گزینه مناسبی برای شما است یا خیر، باید حتما با پزشک خود مشورت کنید و توصیه های او را انجام دهید.

استفاده از لیزر برای از بین بردن زگیل های تناسلی، برای جلوگیری از عفونت های گسترده و همینطور درمان سریع بسیاری از زگیل ها، آسان تر است.

از جمله فواید لیزر در درمان زگیل تناسلی مردان و زنان این است که قابلیت نفوذ لیزر در عمق، امکان تهاجم کامل تری را نسبت به ویروس پاپیلومای انسانی فراهم می کند و موجب شده تا لیزر درمانی، روش مورد انتخاب برای درمان افراد دارای ضعف ایمنی باشد. لیزر زگیل تناسلی از سوی مجله دانشکده پزشکی اصفهان و تهران نیز تایید شده است. براساس مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزان پاکسازی زگیل تناسلی توسط لیزر CO2 حدود دو برابر موثر تر از کرایوتراپی در درمان زگیل تناسلی است.

اگر عفونت گسترده ای از زگیل های تناسلی دارید، یا اینکه زگیل های زیادی روی بدن شما شکل گرفته اند، لیزر می تواند این زگیل ها را خیلی سریع تر از سایر روش های درمانی، از بین ببرد.

عود مجدد زگیل تناسلی بسیار کمتر است.

میزان عود زگیل تناسلی در افرادی که لیزر می کنند کمتر از کسانی است که درمان با کرایوتراپی را انتخاب می کنند. به عبارت ساده تر خیلی اوقات برای پاکسازی یک زگیل نیاز به دو یا تعداد بیشتری جلسات کرایوتراپی است و در مواردی اصلا پاسخگو نبوده و نیاز به تغییر روش درمان هست در حالی که در درمان با لیزر در همان جلسه اول زگیل از بین خواهد رفت و عود نخواهد کرد.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

متاسفانه تصور اشتباهی وجود دارد که دود ناشی از لیزر باعث پخش شدن ویروس به دیگر نقاط بدن می شود، در حالی که با وجود دستگاه وکیوم که دود ناشی از لیزر را بطور همزمان به داخل خود کشیده و بعد از تصفیه توسط فیلترهای نانو، از فضای محیط کار خارج می کند این نگرانی بی مورد است. به عبارتی لیزر با استفاده ی همزمان از دستگاه وکیوم باعث انتشار و پخش شدن ویروس به دیگر نقاط بدن نخواهد شد.

دستگاه وکیوم که دود ناشی از لیزر را بطور همزمان مکش و ضمن تصفیه از محیط خارج می کند.

لیزر

عوارض جانبی درمان زگیل تناسلی با لیزر

عوارض جانبی مانند احساس سوزش، اثر زخم و درد، با این تظمین که آسیب بافتی از 1 میلی متر در عمق فراتر نخواهد رفت، به کم ترین میزان می رسد. اثر موضعی و کاملاً قابل کنترل لیزر، کاربرد ایمن آن را در هنگام بارداری برای درمان آسیب هایی که به TCA یا کرایوتراپی پاسخ نمی دهند، ممکن می سازد.

مراقبت های بعد از لیزر زگیل تناسلی

بعد از برداشتن زگیل ها با استفاده از لیزر، ممکن است یک تاول یا یک دلمه (که روی زخم در حال بهبود، بسته می شود)، مانند آنچه در روش کرایوسرجری اتفاق می افتد، به وجود آید. بنابراین، برای بهبودی کامل به یک مدت زمانی نیاز دارید. این زمان می تواند از ۱۰ روز تا ۳۰ روز طول بکشید، این مساله کاملا به پاسخ بدن شما به این روش درمانی، بستگی دارد.

پزشکی که لیزر را روی زگیل های شما انجام می دهد، ممکن است برای مراقبت های بعدی در خانه، یک سری دستورالعمل های خاصی به شما بدهد. این دستورالعمل ها می تواند شامل، تمیز نگه داشتن ناحیه تحت درمان و همینطور استفاده از پمادها برای جلوگیری از عفونت باشد.

-بعد از ليزر زگيل تناسلي ابتدا از يك پماد آنتي بيوتيك روزي دو بار بر روي محل ليزر استفاده کنید و در هفته دوم مي توان از كرم هاي ترميمي مثل كرم سيكالفيت استفاده كرد.

-در نواحي مرطوب و چين دار تناسلي مثل كشاله ران بايستي در حد مقدور منطقه ليزر شده را خشك نگه داشت. اصولا محل ليزر نياز به پانسمان نداشته و مراقبت چنداني نياز ندارد بويژه در مواردي كه وسعت ضايعات زياد نباشد.

-یکی از نکات مهم برای مراقبت های بعد از لیزر، این است که تا زمانی که زگیل های شما به طور کامل از بین نرفته اند، از هر گونه فعالیت جنسی خودداری کنید. این کار از سرایت عفونت به دیگران جلوگیری می کند. فراموش نکنید که، هنگام داشتن یک رابطه جنسی محافظت نشده، شما همچنان می توانید ناقل باشید، زیرا پس از برداشتن زگیل های قابل مشاده از روی پوست، شما همچنان می توانید عفونت را در بدن خود حمل کنید.

درمان سوزاک

آیا درمان HPV با لیزر ممکن است؟

به خاطر داشته باشید که اگر چه دلایل زیادی برای برداشتن زگیل ها در نواحی واژن، آلت تناسلی یا مقعد، با استفاده از لیزر زگیل تناسلی وجود دارد، اما فراموش نکنید که لیزر درمانی یک روش برای درمان کامل این بیماری نیست، بلکه لیزر درمانی یک روش درمانی برای حذف زگیل های قابل مشاهده ای است که می توانیم آن ها را ببینیم. HPV ممکن است همچنان به صورت نهفته در بدن شما وجود داشته باشد و هنوز همه علائم قابل مشاهده خود را نشان نداده باشد.

هزینه لیزر زگیل تناسلی

✔️ هزینه ی لیزر زگیل تناسلی به تعداد، محل و سایز آنها بستگی داره.

✔️ زگیل مقعدی نسبت به زگیل روی آلت، هزینه ی بیشتری دارد.

✔️ سایز زگیل می تواند از چند میلی متر تا چند سانت باشد.

✔️درمان زگیل مسطح با زگیل تناسلی برجسته متفاوت است.

تمامی موارد فوق، در تعیین هزینه ی نهایی لیزر برای درمان زگیل تناسلی زنان و آقایان نقش دارند. از طرفی گاهی بیماران قادر به مشاهده ی زگیل هایی که در نواحی خاص یا پنهان بدن رشد کرده اند، نیستند، بنابراین ارسال عکس از نواحی قابل مشاهده به تنهایی نمیتواند در این زمینه موثر باشد چرا که ممکن است در حین معاینه، زگیل های جدیدی شناسایی شوند.

لیزر زگیل های تناسلی توسط پزشک متخصص و با تجربه 

اگر پس از خواندن مطالب بالا، فکر می کنید که درمان زگیل های تناسلی با استفاده از لیزر برای شما مناسب است، توصیه می کنیم برای انجام این روش، حتما به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید. بهتر است که پزشک متخصص حضور داشته باشد و این کار توسط او انجام شود تا دستیار و …! همچنین پزشک باید تجربه خوبی در استفاده از لیزر داشته باشد، نه اینکه فقط افرادی را برای استفاده از دستگاه های لیزر، استخدام کند. این مرکز باید نتایجی را از مشتریان قبلی خود که در این مرکز اقدام به برداشتن زگیل های تناسلی خود با استفاده از لیزر کرده اند، به شما نشان دهد.

دستگاه های لیزر ابزارهایی نیستند که طرز کار با آن ها را در دانشکده پزشکی آموزش دهند. درک نحوه کار آن ها و همینطور دانستن نحوه استفاده از آن ها برای درمان موثر بیماران، مساله ای است که به آموزش و همینطور تجربه کافی نیاز دارد. وقتی قرار است برای درمان ناحیه ای به حساسی اندام تناسلی، اقدام کنید، بهترین پزشک متخصص را درخواست کنید.

برای دیدن گالری متنوعی از عکس های زگیل تناسلی بر روی عکس زگیل تناسلی در مردان کلیک کنید.

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و  متخصص زگیل تناسلی در تهران

آیا این مطلب مفید بود؟ لطفا به آن امتیاز دهید
3.3/5 - (78 امتیاز)
و به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر میثم یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 5 شنبه رابطه داشتم امروز یکشنبه هست کرمی یا پمادی هست بدون اینکه کسی بفهمه درمانش کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴( 7 سال پیش)
   اگر ضایعه ای ندارید چه چیزی رو می خواهید درمان کنید؟
  2. تصویر کاربر میثم یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴( 7 سال پیش)
   آقای دکتر من الان ناقل شدم ترس دارم خانومم مبتلا بشه
  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴( 7 سال پیش)
   در هر حال اگر ضایعه ای نباشد چیزی را نمی تواندرمان کرد
  4. تصویر کاربر میثم یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴( 7 سال پیش)
   آقای دکتر چجوری مطمئن بشم مشکلی ندارم؟
  5. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴( 7 سال پیش)
   فقط با گذشت زمان می توان مطمئن شد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر فاضل دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 426 مشاهده پرسش
  سلامی مجدد خدمت شما بزرگوار
  جناب آقای دکتر محل تهیه و یا فروش محلول پودوفیلین 25 درصد کجاست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۴( 7 سال پیش)
   سلام
   داروخانه ها دارند البته بدون نسخه نمی دهند
 • تصویر کاربر ش_م یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  با سلام
  آقای دکتر من چند وقتیه دچار بیماری زگیل تناسلی هستم.6ماه پیش با کرایو تراپی درمان شدم.الان 1 ماهی هستش که متوجه شدم دوباره در قسمت لبه )لاله ی( تناسلم زگیل در اومده.من میتونم برا این قسمت از محلول پودوفیلین استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۶ اردیبهشت ۹۴( 7 سال پیش)
   سلام
   اگر چه می توانید از پودوفیلین هم استفاده کنید ولی پیشنهاد نمی کنم چون استفاده از پودوفیلین در آن ناحیه می تواند باعث زخم نواحی سالم هم بشود و لیزر خیلی بهتر است
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۱ فروردین ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام.
  جناب دکتر من بابت زگیل تناسلی که حدود ۶ ماه پیش مبتلا و توسط لیزر سوزاندم خیلی نگرانم چون در شرف ازدواج هم هستم موندم چطور به همسر اینده خود موضوع رو بگم و اینکه ایا با زدن واکسن مصون میشن یا نه.
  اقای دکتر شما توی این عکس به انتهای گلو توجه بفرمایید وقتی فشار میاورم و گلو را جمع میکنم یسری زایده مشاهده میشه ایا زگیله???
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۲۱ فروردین ۹۴( 7 سال پیش)
   سلام
   واکسن تا 95 درصد پیشگیری می کند. دردمورد گلو با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید
  2. تصویر کاربر امیر جمعه ۲۱ فروردین ۹۴( 7 سال پیش)
   اون برجستگی ها زگیل نییت?
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر دنیا یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام
  من خرداد امسال متوجه شدم که HPV دارم پیش دو پزشک رفتم و هر دو همین تشخیص رو دادند و آزمایش هم دادم که همون جواب رو دادند. برای همسرم پزشک اول همین تشخیص رو داده ولی اخیرا یک پزشک دیگه گفت که اون مبتلا نشده، می خواستم بدونم نیاز هست که من مجدد آزمایش بدم و یا بیام پیش شما برای چک آپ؟
  و سوال بعدی اینکه من توی وب سایت شما خوندم که نوشتید بعد از 8 ماه تا 2 سال رفع شده، می خواستم بدونم این چقدر صحت داره؟

  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۳( 8 سال پیش)
   سلام
   برای تشخیص معاینه مطمئن تر از ازمایش است و آزمایش را برای موارد مشکوک یا تعیین نوع آن توصیه میکنم. رفع شدن زگیل در همه قطعی نیست و فقط در درصد خاصی از افراد رخ می دهد که این بستگی به عوامل متعددی دارد
درحال دریافت اطلاعات
مقالات مرتبط

از دکتر بپرسید

ویزیت Whatsapp

تماس با مطب

نوبت دهی اینترنتی

پرسش از دکتر