هزینه لیزر زگیل تناسلی، مزایا، معایب و مراقبت های خاص

در این مقاله مطالعه می کنید:

نور لیزر دی اکسید کربن، برای درمان زگیل های تناسلی موثر است. اگر زگیل هایی در اطراف ناخن های دست و پا دارید و یا اینکه زگیل های شما به سایر درمان ها جواب نداده اند، ممکن است استفاده از لیزر دی اکسید برای شما، انتخاب مناسبی باشد. ابتدا، پزشک از لیزر برای بریدن قسمت بالای زگیل استفاده می کند. سپس شدت تمرکز نور لیزر را کمتر می کند و بقیه نواحی را می سوزاند. ضایعات پوستی را که تحریک می کند و از بین می برد، ممکن است حاوی ویروسی باشند که باعث ایجاد زگیل های شما شده اند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر چگونه است؟

لیزر زگیل تناسلی فرآیندی است که در آن پرتوهای فروسرخ مستقیماً به طور متمرکز به سوی زگیل ها هدف گیری می شوند. در ادامه مطلب پاسخ به پرسش های پرتکرار شما از جمله مراقبتهای بعد از لیزر زگیل تناسلی و فواید آن نسبت به دیگر روش ها پاسخ خواهیم داد.

مزایای لیزر زگیل تناسلی

احتمال ایجاد اسکار پس از حذف زگیل با لیزر، کمتر است.

برای حذف زگیل با استفاده از لیزر، از یک پرتو نور بسیار دقیق استفاده می شود تا به این ترتیب، سلول های زگیل را که باعث رشد بیش از حد روی پوست می شوند، از بین ببرد. برخلاف سایر روش های درمانی مانند فریز کردن با نیتروژن و یا برش های جراحی، که آسیب رساندن به پوست در آن ها یک امر حتمی است، در این روش به علت دقت زیاد پرتوهای لیزر از آسیب رساندن به پوست اطراف زگیل ها، جلوگیری می کند.

از آن جایی که هیچ برشی در کار نیست، در روش درمان زگیل با استفاده از لیزر، احتمال اینکه جای زخم باقی بماند، کمتر از سایر روش ها است. مردم عمدتا به همین دلیل آن را انتخاب می کنند.


 

استفاده از روش لیزر درمانی برای برداشتن زگیل ها، برای افراد باردار مشکلی ندارد و توصیه می شود.

یکی دیگر از دلایل اصلی محبوبیت حذف زگیل های تناسلی با استفاده از لیزر، این است که این روش برای زنان باردار بی خطر است. البته با در نظر گرفتن این فرضیه که شما برای دریافت خدمات لیزر درمانی، به پزشک متخصص مراجعه کرده باشید نه صرفا مراکز زیبایی!

ابتلا به زگیل تناسلی در دوران بارداری می تواند خطراتی را برای نوزاد در زمان زایمان ایجاد کند. به همین دلیل، ممکن است پزشک شما توصیه کند که حتما قبل از موعد زایمان خود، برای درمان زگیل های تناسلی خود اقدام کنید. لیزر درمانی نیازی به دارو ندارد.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا حذف زگیل ها با استفاده از لیزر در دوران بارداری گزینه مناسبی برای شما است یا خیر، باید حتما با پزشک خود مشورت کنید و توصیه های او را انجام دهید.

استفاده از لیزر برای از بین بردن زگیل های تناسلی، برای جلوگیری از عفونت های گسترده و همینطور درمان سریع بسیاری از زگیل ها، آسان تر است.

از جمله فواید لیزر در درمان زگیل تناسلی مردان و زنان این است که قابلیت نفوذ لیزر در عمق، امکان تهاجم کامل تری را نسبت به ویروس پاپیلومای انسانی فراهم می کند و موجب شده تا لیزر درمانی، روش مورد انتخاب برای درمان افراد دارای ضعف ایمنی باشد. لیزر زگیل تناسلی از سوی مجله دانشکده پزشکی اصفهان و تهران نیز تایید شده است. براساس مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزان پاکسازی زگیل تناسلی توسط لیزر CO2 حدود دو برابر موثر تر از کرایوتراپی در درمان زگیل تناسلی است.

اگر عفونت گسترده ای از زگیل های تناسلی دارید، یا اینکه زگیل های زیادی روی بدن شما شکل گرفته اند، لیزر می تواند این زگیل ها را خیلی سریع تر از سایر روش های درمانی، از بین ببرد.

عود مجدد زگیل تناسلی بسیار کمتر است.

میزان عود زگیل تناسلی در افرادی که لیزر می کنند کمتر از کسانی است که درمان با کرایوتراپی را انتخاب می کنند. به عبارت ساده تر خیلی اوقات برای پاکسازی یک زگیل نیاز به دو یا تعداد بیشتری جلسات کرایوتراپی است و در مواردی اصلا پاسخگو نبوده و نیاز به تغییر روش درمان هست در حالی که در درمان با لیزر در همان جلسه اول زگیل از بین خواهد رفت و عود نخواهد کرد.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

متاسفانه تصور اشتباهی وجود دارد که دود ناشی از لیزر باعث پخش شدن ویروس به دیگر نقاط بدن می شود، در حالی که با وجود دستگاه وکیوم که دود ناشی از لیزر را بطور همزمان به داخل خود کشیده و بعد از تصفیه توسط فیلترهای نانو، از فضای محیط کار خارج می کند این نگرانی بی مورد است. به عبارتی لیزر با استفاده ی همزمان از دستگاه وکیوم باعث انتشار و پخش شدن ویروس به دیگر نقاط بدن نخواهد شد.

دستگاه وکیوم که دود ناشی از لیزر را بطور همزمان مکش و ضمن تصفیه از محیط خارج می کند.

لیزر

عوارض جانبی درمان زگیل تناسلی با لیزر

عوارض جانبی مانند احساس سوزش، اثر زخم و درد، با این تظمین که آسیب بافتی از 1 میلی متر در عمق فراتر نخواهد رفت، به کم ترین میزان می رسد. اثر موضعی و کاملاً قابل کنترل لیزر، کاربرد ایمن آن را در هنگام بارداری برای درمان آسیب هایی که به TCA یا کرایوتراپی پاسخ نمی دهند، ممکن می سازد.

مراقبت های بعد از لیزر زگیل تناسلی

بعد از برداشتن زگیل ها با استفاده از لیزر، ممکن است یک تاول یا یک دلمه (که روی زخم در حال بهبود، بسته می شود)، مانند آنچه در روش کرایوسرجری اتفاق می افتد، به وجود آید. بنابراین، برای بهبودی کامل به یک مدت زمانی نیاز دارید. این زمان می تواند از ۱۰ روز تا ۳۰ روز طول بکشید، این مساله کاملا به پاسخ بدن شما به این روش درمانی، بستگی دارد.

پزشکی که لیزر را روی زگیل های شما انجام می دهد، ممکن است برای مراقبت های بعدی در خانه، یک سری دستورالعمل های خاصی به شما بدهد. این دستورالعمل ها می تواند شامل، تمیز نگه داشتن ناحیه تحت درمان و همینطور استفاده از پمادها برای جلوگیری از عفونت باشد.

-بعد از ليزر زگيل تناسلي ابتدا از يك پماد آنتي بيوتيك روزي دو بار بر روي محل ليزر استفاده کنید و در هفته دوم مي توان از كرم هاي ترميمي مثل كرم سيكالفيت استفاده كرد.

-در نواحي مرطوب و چين دار تناسلي مثل كشاله ران بايستي در حد مقدور منطقه ليزر شده را خشك نگه داشت. اصولا محل ليزر نياز به پانسمان نداشته و مراقبت چنداني نياز ندارد بويژه در مواردي كه وسعت ضايعات زياد نباشد.

-یکی از نکات مهم برای مراقبت های بعد از لیزر، این است که تا زمانی که زگیل های شما به طور کامل از بین نرفته اند، از هر گونه فعالیت جنسی خودداری کنید. این کار از سرایت عفونت به دیگران جلوگیری می کند. فراموش نکنید که، هنگام داشتن یک رابطه جنسی محافظت نشده، شما همچنان می توانید ناقل باشید، زیرا پس از برداشتن زگیل های قابل مشاده از روی پوست، شما همچنان می توانید عفونت را در بدن خود حمل کنید.

درمان سوزاک

آیا درمان HPV با لیزر ممکن است؟

به خاطر داشته باشید که اگر چه دلایل زیادی برای برداشتن زگیل ها در نواحی واژن، آلت تناسلی یا مقعد، با استفاده از لیزر زگیل تناسلی وجود دارد، اما فراموش نکنید که لیزر درمانی یک روش برای درمان کامل این بیماری نیست، بلکه لیزر درمانی یک روش درمانی برای حذف زگیل های قابل مشاهده ای است که می توانیم آن ها را ببینیم. HPV ممکن است همچنان به صورت نهفته در بدن شما وجود داشته باشد و هنوز همه علائم قابل مشاهده خود را نشان نداده باشد.

هزینه لیزر زگیل تناسلی

✔️ هزینه ی لیزر زگیل تناسلی به تعداد، محل و سایز آنها بستگی داره.

✔️ زگیل مقعدی نسبت به زگیل روی آلت، هزینه ی بیشتری دارد.

✔️ سایز زگیل می تواند از چند میلی متر تا چند سانت باشد.

✔️درمان زگیل مسطح با زگیل تناسلی برجسته متفاوت است.

تمامی موارد فوق، در تعیین هزینه ی نهایی لیزر برای درمان زگیل تناسلی زنان و آقایان نقش دارند. از طرفی گاهی بیماران قادر به مشاهده ی زگیل هایی که در نواحی خاص یا پنهان بدن رشد کرده اند، نیستند، بنابراین ارسال عکس از نواحی قابل مشاهده به تنهایی نمیتواند در این زمینه موثر باشد چرا که ممکن است در حین معاینه، زگیل های جدیدی شناسایی شوند.

لیزر زگیل های تناسلی توسط پزشک متخصص و با تجربه 

اگر پس از خواندن مطالب بالا، فکر می کنید که درمان زگیل های تناسلی با استفاده از لیزر برای شما مناسب است، توصیه می کنیم برای انجام این روش، حتما به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید. بهتر است که پزشک متخصص حضور داشته باشد و این کار توسط او انجام شود تا دستیار و …! همچنین پزشک باید تجربه خوبی در استفاده از لیزر داشته باشد، نه اینکه فقط افرادی را برای استفاده از دستگاه های لیزر، استخدام کند. این مرکز باید نتایجی را از مشتریان قبلی خود که در این مرکز اقدام به برداشتن زگیل های تناسلی خود با استفاده از لیزر کرده اند، به شما نشان دهد.

دستگاه های لیزر ابزارهایی نیستند که طرز کار با آن ها را در دانشکده پزشکی آموزش دهند. درک نحوه کار آن ها و همینطور دانستن نحوه استفاده از آن ها برای درمان موثر بیماران، مساله ای است که به آموزش و همینطور تجربه کافی نیاز دارد. وقتی قرار است برای درمان ناحیه ای به حساسی اندام تناسلی، اقدام کنید، بهترین پزشک متخصص را درخواست کنید.

برای دیدن گالری متنوعی از عکس های زگیل تناسلی بر روی عکس زگیل تناسلی در مردان کلیک کنید.

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و  متخصص زگیل تناسلی در تهران

آیا این مطلب مفید بود؟ لطفا به آن امتیاز دهید
3.3/5 - (78 امتیاز)
و به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۸ مهر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشی.بنده پسری 22 ساله هستم و تا به حال با کسی رابطه نداشتم اما این ضایعاتی که در عکس میبینید را یه هفته است مشاهده کرده ام.ابتدا دست بهش میزدم سوزش داشت اما بعد از چند روز سوزش آن متوقف شد. مگر میشود بدون رابطه کسی زگیل بگیر؟باید متذکر شوم که حدود یک سال است استخر میروم و آخرین بار که رفتم بیست روز پیش بود.لطفا مرا راهنمایی نمایید.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲۸ مهر ۹۳( 8 سال پیش)
   سلام
   این ضایعات زگیل نیستند ولی از روی عکس هم نمی توانم تشخیص دیگری را مطرح کنم
 • تصویر کاربر ارمین یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب اقای دکتر جباری. اقای دکتر من سمت راست الت تناسلیم 3 تا زیگیل بوجود اومده که شبیه گله کلمه اندازه یه عدسه میخواستم بپرسم از کرم اپمی کیمود استفاده کنم خوب میشه ؟ ممنون از اینکه به ما مریضا توجه میکنید . مسعود 25 ساله
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۳( 8 سال پیش)
   سلام
   نتایج پاسخگویی این کرم 100% نیست ولی به امتحانش می ارزد
 • تصویر کاربر ن. سه شنبه ۲۴ تیر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  سلام زنی 25 ساله هستم. یک سال پیش مبتلا به زگیل تناسلی شدم که با محلول اسیدی درمان شد. حالا مجدد این زگیل ها بوجود امده است. به علت اینکه قبل از ازدواج درمان قبلی انجام شده بود آیا در دوره ای که فعال نبوده امکان انتقال به همسرم وجود داشته؟ آیا میتونم با همسرم نزدیکی داشته باشم یا دائم باید نگران باشیم؟ برای بچه دار شدن مشکلی پیش میاد برام؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۲۴ تیر ۹۳( 8 سال پیش)
   سلام
   آیا در دوره ای که فعال نبوده امکان انتقال به همسرم وجود داشته؟ ............ بله
   آیا میتونم با همسرم نزدیکی داشته باشم یا دائم باید نگران باشیم؟................. هر اتفاقی می خواسته بیفتد تا حالا افتاده است البته بهتره همسرتان واکسن بزنند
   برای بچه دار شدن مشکلی پیش میاد برام؟...........خیر البته بهتره سزارین کنید
 • تصویر کاربر نگار چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 556 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت آقای دکتر.
  2سال هست که ازدواج دومم میگذره.حدود یک ماه پیش متوجه دونه های ریز قرمز و کمی آبکی که با دست زدن دچار خونریزی میشن،روی آلت تناسلی همسرم شدیم .برای اقدام اولیه به پزشک زنان رفتم و از نظر معاینه ای هیچ مشکلی نداشم.ولی تست hpv مثبت گزارش شد .از نوع 44.
  سوالم این هست که این ویروس و آیا من داشتم یا دچار شدم؟
  اگر همسرم مبتلا بودن چرا بعد از 2 سال نمایان شده ؟
  اینکه این علائمی که اعلام کردم در همسرم از علائم hpv هست؟
  این نوع از ویروس چه عوارض دیگری در خواهد داشت؟
  با تشکر از زحماتتون...
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۳( 8 سال پیش)
   سلام
   سوالم این هست که این ویروس و آیا من داشتم یا دچار شدم؟........ دچار شده اید
   اگر همسرم مبتلا بودن چرا بعد از 2 سال نمایان شده ؟.......... ابتلای بدون علامت محتمل است
   اینکه این علائمی که اعلام کردم در همسرم از علائم hpv هست؟......... خیر زگیل تناسلی آبکی نیست بلکه گوشتی است
   این نوع از ویروس چه عوارض دیگری در خواهد داشت؟ .........مهم ترین عارضه احتمال بروز بدخیمی است
 • تصویر کاربر یاسر دوشنبه ۲ تیر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من تقریبا 1 ساله دوتا زیگیل تناسلی در بالاترین قسمت بیضه و تقریبا روی الت تناسلیم دارم اول فکر می کردم جوشه و چند بار اولا که در اومده بود سعی کردم چرکش رو خالی کنم که بعدش که متوجه شدم چرکش خالی نمی شه دیگه بهش دست نزدم یک ماه پیش هم وقتی داشتم موهای زائد بدنم رو می زدم بغلش رو بریدم ولی خون ازش نیومد و با دستم یکم نگهش داشتم تا جای زخمش بسته شد و خوب شد همون دقیقه. دیروز اتفاقی به یه دکتر نشون دادم و دکترم گفت زیگیله و خیلی واگیرداره و ممکنه سرطانی هم باشه راستش دکتر خیلی ترسیدم تعداد زیگیل هام 2 تاست نزدیک هم یکی اندازش کوچکتره. دکتر 3 تا سوال دارم.
  1-اگه در بدترین حالت سرطانی باشه درمانش چی هست آیا باید شیمی درمانی بشه آیا ممکنه باعث مرگ بشه؟
  2-اگه سرطانی نباشه و هر دوتاش با لیزر برداشته بشه بعدش واکسن زده بشه دیگه انتقال پیدا نمی کنیم منظورم اینه که درمان بشم بعد واکسن بزنم و بعد ناخواسته با یه دختر ناقل این بیماری رابطه داشته باشم دیگه به من منتقل نمی شه؟ واکسن جلوش رو می گیره؟
  3- بهتره پیشه دکتر ارولوژی برم یا متخصص پوست کدوم اولویت داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲ تیر ۹۳( 8 سال پیش)
   سلام
   1) احتمال ابتلا به سرطان خیلی کم هست. درکل درمان سرطان براساس مرحله بیماری است که می تواند جراحی یا شیمی درمانی یا....... باشد
   2) با زدن واکسن احتمال پیش گیری از انتقال و سرایت بالای 95% است
   3) اولویتی نیست به هر دو می توانید مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
مقالات مرتبط

از دکتر بپرسید

ویزیت Whatsapp

تماس با مطب

نوبت دهی اینترنتی

پرسش از دکتر