نمایش منوی کناری

انحنای مادرزادی آلت تناسلی

انحنای مادرزادی آلت بیماری نادری است. در یک مطالعه میزان وقوع آن را کمتر از ۱% ذکر کرده است در حالی که در مطالعه دیگری آن را شایع تر دانسته و میزان شیوع آن را در غیاب هیپوسپادیاس ۴ تا ۱۰ درصد بیان کرده است.

علت مشخصی برای انحنای مادرزادی آلت تناسلی وجود ندارد. در بیماران با انحنای مادرزادی آلت، انحنای آلت می تواند به سمت پائین، طرفین ( که غالبا به سمت چپ آست)، یا به طور غیر معمولی به سمت بالا باشد. این بیماران اکثرا مردان جوان بین ۱۸ تا ۳۰ سال می باشند که از دیگر جهات سالم هستند. غالب این بیماران قبل از شروع بلوغ متوجه انحنای آلت خود می شوند اما ابتدا فکر می کنند که نرمال است ولیکن بعد از بلوغ و یا زمانی که فعالیت جنسی شان شروع شد متوجه می شوند که این انحنا غیر طبیعی است و مانع مقاربت می شود.

انحراف آلت

تشخیص انحنای مادرزادی آلت

گرفتن شرح حال وتاریخچه پزشکی و فعالیت جنسی بیمار معمولا برای تشخیص انحنای مادرزادی آلت تناسلی کافی است. معاینه آلت تناسلی حین نعوظ و رد دیگر بیماری های احتمالی برای اثبات انحنا لازم است البته عکس از آلت در حالت نعوظ هم به تشخیص کمک می کند. عملکرد نعوظی آلت در این بیماران طبیعی است اما در انحناهای شدید ممکن است دچار مشکل شود.

درمان انحنای مادرزادی آلت

درمان این بیماری فقط جراحی است. برای درمان این بیماری تقریبا صرفا از تکنیک های Plication یا همان تا زدن (چین زدن) برای تصحیح انحنا استفاده می شود که میزان تصحیح انحنا بالا و در مطالعات مختلف بین ۶۷ تا ۹۷ درصد ذکر شده است. نتایج استفاده از بافت های پیوندی برای اصلاح انحنای مادرزادی آلت تناسلی جداگانه آنقدر محدود است که نمی توان از آن نتیجه گیری معنی داری کرد.

انحراف آلت تناسلی

بیماری پیرونی با کجی آلت مادرزادی چه تفاوتی دارد؟

بیماری پیرونی که با کجی الت همراه می باشد، به علت ناشناخته با ایجاد نسج یا بافت غیرطبیعی در یکی از لایه های پوشاننده آلت، باعث کجی آلت می گردد. این بیماری بعد از سن ۴۰ سالگی بعلت نامعلومی که تاکنون مشخص نشده بوجود می آید، اکثر اوقات آلت به طرف پایین کج و خمیده می گردد. این بیماری با گذشت زمان روند پیشرونده ای دارد و در معاینه بالینی بیمار یک نسج سفت (SCAR TISSUE) در یک قسمت از آلت قابل لمس می باشد. در کجی مادرزادی آلت هرگز پلاک غیرطبیعی وجود ندارد و نیز روند پیشرونده هم ندارد و آلت معمولا به طرف پایین و گاهی به طرف چپ و راست ممکن است کج شود.

 

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید
انحنای مادرزادی آلت تناسلی
2.5 (50%) 4 رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل


 برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر گلیزاده شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  روی سرآلت من کبود شده همچنین به اندازه یک عدس زیر آلت من کبود شده هست ضمنا خانم من cn1 یک داره کبودی که هست من یکبار موقع نزدیکی از کاندوم استفاده نکردم که این باعث خارش در حول وحوش همان کبودی شد خارش در سر حالت
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 4 روز پیش)
 • تصویر کاربر عارف سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب دکترجباری عزیزمن چندتاسوال دارم هرکدوم روجداگانه ازتون میپرسم من اسمم عارف نجفی مجرد21سالمه ازمازندران
  سوال اولم یه چیزی شبیه رگ کلفت وبادکرده روآلتم سمت راست ازدیدخودم ازبالاکه نگاه میکنم وجودداره خیلی کلفت وبادکرده ازاول آلتم شروع میشه تاتقریبا نصف آلت به نصف آلت میرسه شبیه یه گردی توپروکلفت میشه توهرحالتی هم وجودداره روآلتم چه آلت خوابیده باشه چه بیدارالانم یسالی میشه میخاستم ببینم تشخیصتون چیه؟؟؟؟ ممنون میشم تشخیصتون روبگین.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خوبید اقای دکتر میخواستم من مشکله زود انزالی دارم یعنی به دقیقه نمیرسه میاد میخواستم ببینم ایا راهی برای درمان هست که خوب بشم درضمن التم خیلی کوچیکه در حالت شق پنج سانته شل دوسانت نمیدونم باید چیکار کنم داروی یا راهی داره ممنون میشم اقای دکترکمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام
   زودانزالی درمان قطعی و دائمی ندارد و فقط با داروها می توان آن را کنترل کرد یعنی وقتی که دارو استفاده می کنید مدت زمان وقوع انزال را طولانی کرد اما نمی توان این بیماری را تا آخر عمر ریشه کن کرد. مثل بیحس کننده های موضعی و قرص هایی مثل پاروکستین 20 میلی یا سرترالین 50 میلی( بصورت مصرف دائمی و روزانه یک عدد یا استفاده بصورت 6 ساعت قبل از نزدیکی)، یا قرص داپوکستین 30 یا 60 میلی گرمی 1 تا 3 ساعت قبل از نزدیکی. بدیهی است تا زمانی که دارو مصرف می کنید موثر است و با قطع دارو مشکل مجددا ظاهر می شود. اسپری لیدوکائین 10 درصد یا کرم زایلا-پی داروهای موضعی برای کنترل زودانزالی هستند 20 تا 25 دقیقه قبل از مقاربت و حتی قبل از سفت شدن آلت به کلاهک آلت و زیر آن و یا کلاهک به اضافه نیمه انتهایی آلت یا تمام آلت بزنید(بر حسب شدت زود انزالی و میزان سفتی آلت). حتما بعد از احساس بی حسی و قبل از شروع روابط جنسی آلت خود را بشورید. اگر با زدن بیحس کننده ی موضعی آلت نعوظ و سفتی خود را از دست می دهد می توانید از نصف قرص سیلدنافیل 50 میلی یک ساعت قبل از رابطه نیز استفاده کنید. از قرص ترامادول هم یک ساعت قبل از رابطه می توان استفاده کرد ولی استفاده از این قرص خطر اعتیاد در آینده را دارد و بهتر است به عنوان آخرین روش و در صورت عدم پاسخ به دیگر روش های درمانی مورد استفاده قرار گیرد.
 • تصویر کاربر صابر پنجشنبه ۲۰ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آلتم مادرزادی به پایین کجه دوبار عمل کردم ۱۵سالگی خوب نشدم هرعمل بعد ۵سال بخاطر وضع مالی الان ۳ساله از خونه فرار کردم یه بار خودکشی کردم کمکم کنید بخدا دختر داییم میخاد منو باباش گفته برج ۷بیا خاستگاری دوراهی گیرم آیا خوب میشم بخدا زندگیمو میدم😢
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۰ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام
   عکس بفرست ببینم
 • تصویر کاربر محسن شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید دکتر من در حالت نعوظ آلتم آلتم به سمت بالا هست و با دستم به صورت موازی میکنم ولی بیشتر به سمت پایین کنم درد میگره آیا طبیعی هست یا باید موازی باشد در حالت نعوظ هم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)
درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکی با همیارسیستم
پرسش از دکتر