لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
نمایش منوی کناری

افزایش سایز آلت مردان – واقعیت یا خیال

انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹

آیا طول آلت تناسلی در مردان قابل افزایش است؟

برای پاسخ این سوال هم باید گفت “آری” و هم “خیر”. برای رسیدن به جواب نهایی با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

در خیلی از افراد، هویت و عزت نفس به طور عمیقی به تصویر فرد از دستگاه تناسلی خود بر می گردد. در افرادی که احساس ناخوشایندی در مقایسه با ایده آل ذهنی خود دارند ممکن است دچار کاهش عزت نفس شوند. یک مرد طبیعی ممکن است آلت تناسلی خود را به نظر خیلی کوچک بداند و یا یک زن ممکن است ظاهر اندام تناسلی خود را ناخوشایند قضاوت کند. این احساسات معمولا از مقایسه خود با عکس ها یا فیلم ها ی مستهجن، پرداختن وسایل ارتباط جمعی مثل اینترنت و ماهواره به این موضوع، و یا نظر شریک جنسی و یا دوست بوجود مآید.

افزایش آگاهی افراد، منجر به تقاضای رو به رشد مردم برای اعمال جراحی زیبایی دستگاه تناسلی شده است.  امروزه با استفاده از تکینیک های جدید جراحی، بهبودی قابل توجهی در جراحی های زیبایی اندام تناسلی پدید آمده است.

چگونه طول آلت را اندازه گیری کنیم؟

طول آلت را می توان هم در حالت کشیدن آلت شل و هم در حالت نعوظ اندازه گیری کرد. طول آلت از محل اتصال آلت به استخوان عانه (پوبیس) تا راس آْلت در حالت کشیده یا در حالت نعوظ اندازه گیری می شود. به هنگام اندازه گیری، آلت بایستی عمود بر بدن باشد. طول آلت شل در حالت کشیده ارتباط نزدیکی با طول آلت در حالت نعوظ دارد.

penile length

چگونه قطر (محیط) آلت را اندازه گیری کنیم؟

برای اندازه گیری قطر آلت، حتما بایستی آلت در حالت نعوظ باشد که در این حالت با متر محیط آن را در بخش میانی آلت مطابق شکل زیر اندازه گیری می کنیم. چربی ناحیه شرمگاهی اطراف آلت باعث می شود تا طول آلت شل کوچک به نظر برسد ولی در حالت نعوظ سایز آن طبیعی است.

بخوانید  آلت تناسلی پرده دار

سایز آلت

سایز آلت طبیعی در مردان چقدر است؟

در مطالعه ای که بر روی ۱۵۰ نفر  (نژاد Caucasian) انجام شده، میانگین طول آلت در حالت نعوظ ۱۴.۲۵ سانتیمتر بود، که ۱۸ نفر کمتر از ۱۱٫۷۵ سانتیمتر و ۱۸ نفر هم بالای ۱۵.۷۵ سانتیمتر بود. در این مطالعه محیط آلت در حالت نعوظ از ۸٫۷۵ سانتیمتر تا ۱۴٫۷۵ سانتیمتر با میانگین ۱۱.۷۵ سانتیمتر بود.

در مطالعه ی دیگری میانگین طول آلت در حالت کشیده ۱۱ سانتیمتر و در حالت ۱۲.۵ سانتیمتر بود.

بایستی بدانید که طول آلت بر اساس نژاد و ژنتیک می تواند متفاوت باشد و همانگونه که دیگر ویژگی های جسمی هر شخص با دیگران حتی با خویشاوندان درجه اول خود متفاوت است لذا مقایسه خود با هر فرد دیگری در رابطه با سایز آلت نیز صحیح نمی باشد.

چه عواملی باعث می شود تا آلت کوچک به نظر برسد؟

 • چاقی و افزایش چربی ناحیه شرمگاهی. در این حالت آلت در چربی اطراف پنهان شده و کوچک به نظر می رسد.

f02-31-10-Alter

آلت تناسلی کوچک

 • آلت پرده دار از مواردی است که می تواند باعث کوچک به نظر رسیدن الت شود.

webbed penis02

آلت تناسلی

 • پائین قرار گرفتن آلت به نحوی که آلت توسط کیسه بیضه احاطه شده باشد.

چگونه می توان سایز آلت را افزایش داد؟

با برش رباط سوسپنسوری که آلت را به استخوان عانه متصل می کند و سپس انجام وی-وای پلاستی (v-y plasty) بر روی پوست آلت می توان بر سایز آلت افزود. با این عمل حدود ۱ تا ۲ سانتیمتر به طول آلت در حالت شل افزوده می شود و لازم است حداقل ۶ ماه بعد از جراحی، وزنه ای به آلت آویزان باشد تا این افزایش طول حفظ شود.  با توجه به عوارض زیادی که این روش بدنبال دارد انجام آن امروزه با اکراه و پذیرش ریسک عوارض آن انجام می شود.

بخوانید  همانژیوم مجرای ادراری (پیشابراه)

آلت تناسلی

از عوارض این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد جوشگاه وسیع و فرو رفته همراه با عدم رویش مو در محل عمل

افزایش سایز آلت مردان

افزایش سایز آلت

 • افتادگی آلت و احاطه شدن آن توسط کیسه ی بیضه
 • عدم ایستادگی آلت در حالت نعوظ و ایجاد زاویه نامناسب بین آلت و بدن در حالت نعوظ
 • چسبندگی مجدد و کوتاهی مجدد آلت

چگونه می توان قطر آلت را افزایش داد؟

روش های متعددی برای افزایش قطر آلت وجود دارد

 • تزریق چربی خود فرد به زیر پوست
 • کارگذاری گرفت چربی در لایه ی زیرین پوست آلت
 • کارگذاری گرفت های مصنوعی مثل آلودرم

در همه ی این روش ها بین ۲ تا ۴ سانتیمتر به قطر آلت افزوده می شود.

عوارض افزایش قطر آلت چیست؟

تکنیک های افزایش قطر آلت با عوارض زیادی همراه هست که شامل موارد زیر هست:

 • قرینه نبودن مواد کاشته شده و در نتیجه نا هموار شدن سطح آلت
 • جذب بخشی از بافت کاشته شده و در نتیجه بدشکل شدن آلت
 • آسیب پوست آلت به دلیل اختلال در خونرسانی به آن
 • در مورد آلودرم از آنجایی که این گرفت قابلیت کششی ندارد هنگام نعوظ مشکل ساز شده و باعث اختلال در نعوظ و کجی آلت می شود.

Print

حال مجدد به سوالی که اول مقاله پرسیده شد بر می گردیم:

آیا طول آلت تناسلی در مردان قابل افزایش است؟

برای افرادی که سایز آلت شان طبیعی است و به هیچ یک از مواردی که در بالا ذکر شد و می تواند باعث کوچک به نظر رسیدن آلت بشود مبتلا نیستند، افزایش سایز آلت در حد ۱ تا ۲ سانتیمتر و آن هم با احتمال بالای بروز عوارض همراه هست. پس پاسخ به این سوال برای این دسته از افراد “خیر” هست.

بخوانید  انحنای آلت

اما برای افرادی که به دلیل چاقی یا وجود آلت پرده دار آلت شان نهفته شده و کوجک به نظر می رسد می توان با جراحی بخش های نهفته آلت را از بافت های اطراف بیرون کشید و بدین ترتیب به ایجاد نمایی طبیعی و زیبا به آلت و برگرداندن عزت نفس به فرد کمک کرد. پس پاسخ به این سوال برای این دسته از افراد “آری” هست.

 

 1. Schonfeld WA, and Beebe GW: Normal growth and variation in the male genitalia from birth to maturity. J Urol 1942; 48: pp. 759
 2. da Ros C, Teloken C, et al. Caucasian penis: What is normal size? Presented at American Urological Association 89th Annual Meeting, San Francisco, May 16, 1994.
 3. Wessells H, Lue T, McAninch JW. The relationship between penile length in the flaccid and erect states. Guidelines for penile lengthening. Presented at American Urological Association 90th Annual meeting, Las Vegas, April, 1995.
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (19 رای , average: 3٫63 out of 5)
Loading...

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد. همچنین عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
2
آلت پرده دار

با سلام و احترام
بنده 31 ساله و مجرد هستم که در کودکی بعداز ختنه دچار چسبندگی آلت شدم طوری که ادرار به خوبی نمی توانستم انجام دهم که با عمل جراحی مشکل ادرار حل شد ولی مشکل پرده آلت هنوز حل نشده است به دکتر متخصص اورولوژی مراجعه کردم ایشان فرمودند چیز مهمی نیست ولی در هنگام نعوظ قسمت انتهایی آلت درد دارم احساس میکنم پوست آلتم کشیده میشود و ظاهر ناخوشایندی دارد و بنده فقط به این دلیل تا حالا ازدواج نکردم
مشاهده پاسخ دکتر
3
کوچکی آلت تناسلی و زود انزالی

با عرض سلام،
با توجه به مطالعاتی که در اینترنت انجام دادم متوجه شدم الت تناسلیم از لحاظ سایز از حد نرمال کوچک تره بویژه در حالت عادی(بدون نعوظ). این مسیله از نوجوونی تاثیرات منفی در اعتماد به نفس بنده داشته، در حال حاضر هم پس از گذشته 3سال از ازدواجم این مسیله بعلاوه زودانزالیم آزارم میده، میخواستم بدونم برای کوچکی الت تناسلی راهکار پزشکی بجز عمل هم وجود داره? عمل جراحی چقد میتونه اثربخش باشه و هزبنه های عمل به چه میزان خواهد بود?
مشاهده پاسخ دکتر
4
الت تناسلی

باسلام خدمت شما.بنده٢٧سالمه والتم در حالت شق١٣سانته ازاین روکه من بتازگی متاهل شدم مشکل یاز نیست لطفا راهنمایی کنید اگه کوچیکدباشه چیکار کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
5
نازایی

سلام دکتر عزیز
من یه بار پیش از ازدواج رفتم دکتر ارولوژی تا از سالم بودن خودم در مورد نازایی مطمئن بشم دکتر یه معاینه از بیضه هام کرد و گفت که سالمی و مشکلی برای بچه دار شدن نداری میخواستم بپرسم فقط با یک معاینه بیضه میشه تشخیص داد که من مشکل نازایی دارم یا نه ؟ فقط بهم داروی تادالافیل 20 برای نعوظ بهتر سرتالین برای زود انزالی و قرص آفرودیت نوشتن اینا کافیه به نظر شما؟ و در ضمن من جهش اسپرم ندارم برای بچه دار شدن این موضوع مهمه اگه مهمه چه دارویی مصرف کنم تا این بهتر بشه
ممنون از راهنماییتون
مشاهده پاسخ دکتر
6
هایپوس پادیاس

سلام خسته نباشید. پسرم هایپوس پادیاس است سوراخ نزدیک به مجرای اصلی است .دکتر سناد یزاده دیدن و گفتن احتیاج به عمل نداره( فوق تخصص در تهران) آیا میتونم ختنه کنم و اون پوست بالای آلت رو بردارم یا اشکالی نداره ختنه نکنم وایا در بزرگسالی اگه عمل نکنه باعث کوتاهی آلت یا انحرافات آلت نمیشه.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
7
آلت تناسلی

با سلام خدمت شما دکتر عزیز
من 19 سالمه و اندازه آلت تناسلی من درحالت نعوذ حدود 7.5تا8 سانتی متر هست میخواستم بپرسم این اندازه مشکل ساز هست وبرای ازدواج و مقاربت مشکلی رو به وجود میاره؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
8
متورم شدن

سلام آقای دکتر تورو خدا جوابم رو بدید حالم خیلی بده. امروز صبح که از خواب بیدار شدم دیدم سمت چپ آلتم تا خدنه گاه دچار تورم شده اولش فکر کردم رگهاش هست. در حالت نعوظ خواستم صاف کنم با مالش نرم ولی دیدم فرقی نمیکنه. الان در حالت غیر نعوظ انگار بادکرده خیلی میترسم آقای دکتر چیکار کنم به هیچکس هم نمیتونم بگم. توروخدا کمک کنید. ممنون مشاهده پاسخ دکتر
9
استفاده از پروتز برای درمان اپیسپادیاس

باسلام و احترام
دارای مشکل مادرزادی اپیسپادیاس هستم و سه بار مورد جراحی قرار گرفتم و باتوجه به اینکه در سن ازدواج هستم و این مشکل سد راه است و اینکه در مورد استفاده از پروتز مطالبی را فرمودید میخواستم بدونم آيا امکان استفاده از پروتز و درمان مشکل اینجانب هست یا نه?
مشاهده پاسخ دکتر
10
الت

سلام
قسمت بالای الت من (زیر شکم و بالای الت) پوست بسیار کمی داره و به همین دلیل هم کوتاهه و هم موقعی که راست میشه خیلی بسمت بالا متمایل میشه
چیکار کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 565 بعدی » همه

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی و بهینه سازی شده توسط تیم طراحی همیارسیستم