نمایش منوی کناری

افزایش سایز آلت مردان – واقعیت یا خیال

انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹

آیا طول آلت تناسلی در مردان قابل افزایش است؟

برای پاسخ این سوال هم باید گفت “آری” و هم “خیر”. برای رسیدن به جواب نهایی با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

در خیلی از افراد، هویت و عزت نفس به طور عمیقی به تصویر فرد از دستگاه تناسلی خود بر می گردد. در افرادی که احساس ناخوشایندی در مقایسه با ایده آل ذهنی خود دارند ممکن است دچار کاهش عزت نفس شوند. یک مرد طبیعی ممکن است آلت تناسلی خود را به نظر خیلی کوچک بداند و یا یک زن ممکن است ظاهر اندام تناسلی خود را ناخوشایند قضاوت کند. این احساسات معمولا از مقایسه خود با عکس ها یا فیلم ها ی مستهجن، پرداختن وسایل ارتباط جمعی مثل اینترنت و ماهواره به این موضوع، و یا نظر شریک جنسی و یا دوست بوجود مآید.

افزایش آگاهی افراد، منجر به تقاضای رو به رشد مردم برای اعمال جراحی زیبایی دستگاه تناسلی شده است.  امروزه با استفاده از تکینیک های جدید جراحی، بهبودی قابل توجهی در جراحی های زیبایی اندام تناسلی پدید آمده است.

چگونه طول آلت را اندازه گیری کنیم؟

طول آلت را می توان هم در حالت کشیدن آلت شل و هم در حالت نعوظ اندازه گیری کرد. طول آلت از محل اتصال آلت به استخوان عانه (پوبیس) تا راس آْلت در حالت کشیده یا در حالت نعوظ اندازه گیری می شود. به هنگام اندازه گیری، آلت بایستی عمود بر بدن باشد. طول آلت شل در حالت کشیده ارتباط نزدیکی با طول آلت در حالت نعوظ دارد.

penile length

چگونه قطر (محیط) آلت را اندازه گیری کنیم؟

برای اندازه گیری قطر آلت، حتما بایستی آلت در حالت نعوظ باشد که در این حالت با متر محیط آن را در بخش میانی آلت مطابق شکل زیر اندازه گیری می کنیم. چربی ناحیه شرمگاهی اطراف آلت باعث می شود تا طول آلت شل کوچک به نظر برسد ولی در حالت نعوظ سایز آن طبیعی است.

بخوانید  تنگی مجرای ادراری یا پیشابراه

سایز آلت

سایز آلت طبیعی در مردان چقدر است؟

در مطالعه ای که بر روی ۱۵۰ نفر  (نژاد Caucasian) انجام شده، میانگین طول آلت در حالت نعوظ ۱۴.۲۵ سانتیمتر بود، که ۱۸ نفر کمتر از ۱۱٫۷۵ سانتیمتر و ۱۸ نفر هم بالای ۱۵.۷۵ سانتیمتر بود. در این مطالعه محیط آلت در حالت نعوظ از ۸٫۷۵ سانتیمتر تا ۱۴٫۷۵ سانتیمتر با میانگین ۱۱.۷۵ سانتیمتر بود.

در مطالعه ی دیگری میانگین طول آلت در حالت کشیده ۱۱ سانتیمتر و در حالت ۱۲.۵ سانتیمتر بود.

بایستی بدانید که طول آلت بر اساس نژاد و ژنتیک می تواند متفاوت باشد و همانگونه که دیگر ویژگی های جسمی هر شخص با دیگران حتی با خویشاوندان درجه اول خود متفاوت است لذا مقایسه خود با هر فرد دیگری در رابطه با سایز آلت نیز صحیح نمی باشد.

چه عواملی باعث می شود تا آلت کوچک به نظر برسد؟

 • چاقی و افزایش چربی ناحیه شرمگاهی. در این حالت آلت در چربی اطراف پنهان شده و کوچک به نظر می رسد.

f02-31-10-Alter

آلت تناسلی کوچک

 • آلت پرده دار از مواردی است که می تواند باعث کوچک به نظر رسیدن الت شود.

webbed penis02

آلت تناسلی

 • پائین قرار گرفتن آلت به نحوی که آلت توسط کیسه بیضه احاطه شده باشد.

چگونه می توان سایز آلت را افزایش داد؟

با برش رباط سوسپنسوری که آلت را به استخوان عانه متصل می کند و سپس انجام وی-وای پلاستی (v-y plasty) بر روی پوست آلت می توان بر سایز آلت افزود. با این عمل حدود ۱ تا ۲ سانتیمتر به طول آلت در حالت شل افزوده می شود و لازم است حداقل ۶ ماه بعد از جراحی، وزنه ای به آلت آویزان باشد تا این افزایش طول حفظ شود.  با توجه به عوارض زیادی که این روش بدنبال دارد انجام آن امروزه با اکراه و پذیرش ریسک عوارض آن انجام می شود.

بخوانید  همانژیوم مجرای ادراری (پیشابراه)

آلت تناسلی

از عوارض این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد جوشگاه وسیع و فرو رفته همراه با عدم رویش مو در محل عمل

افزایش سایز آلت مردان

افزایش سایز آلت

 • افتادگی آلت و احاطه شدن آن توسط کیسه ی بیضه
 • عدم ایستادگی آلت در حالت نعوظ و ایجاد زاویه نامناسب بین آلت و بدن در حالت نعوظ
 • چسبندگی مجدد و کوتاهی مجدد آلت

چگونه می توان قطر آلت را افزایش داد؟

روش های متعددی برای افزایش قطر آلت وجود دارد

 • تزریق چربی خود فرد به زیر پوست
 • کارگذاری گرفت چربی در لایه ی زیرین پوست آلت
 • کارگذاری گرفت های مصنوعی مثل آلودرم

در همه ی این روش ها بین ۲ تا ۴ سانتیمتر به قطر آلت افزوده می شود.

عوارض افزایش قطر آلت چیست؟

تکنیک های افزایش قطر آلت با عوارض زیادی همراه هست که شامل موارد زیر هست:

 • قرینه نبودن مواد کاشته شده و در نتیجه نا هموار شدن سطح آلت
 • جذب بخشی از بافت کاشته شده و در نتیجه بدشکل شدن آلت
 • آسیب پوست آلت به دلیل اختلال در خونرسانی به آن
 • در مورد آلودرم از آنجایی که این گرفت قابلیت کششی ندارد هنگام نعوظ مشکل ساز شده و باعث اختلال در نعوظ و کجی آلت می شود.

Print

حال مجدد به سوالی که اول مقاله پرسیده شد بر می گردیم:

آیا طول آلت تناسلی در مردان قابل افزایش است؟

برای افرادی که سایز آلت شان طبیعی است و به هیچ یک از مواردی که در بالا ذکر شد و می تواند باعث کوچک به نظر رسیدن آلت بشود مبتلا نیستند، افزایش سایز آلت در حد ۱ تا ۲ سانتیمتر و آن هم با احتمال بالای بروز عوارض همراه هست. پس پاسخ به این سوال برای این دسته از افراد “خیر” هست.

بخوانید  درمان تنگی مجرای ادراری و هیپوسپادیس با پیوند مخاط دهان

اما برای افرادی که به دلیل چاقی یا وجود آلت پرده دار آلت شان نهفته شده و کوجک به نظر می رسد می توان با جراحی بخش های نهفته آلت را از بافت های اطراف بیرون کشید و بدین ترتیب به ایجاد نمایی طبیعی و زیبا به آلت و برگرداندن عزت نفس به فرد کمک کرد. پس پاسخ به این سوال برای این دسته از افراد “آری” هست.

 

 1. Schonfeld WA, and Beebe GW: Normal growth and variation in the male genitalia from birth to maturity. J Urol 1942; 48: pp. 759
 2. da Ros C, Teloken C, et al. Caucasian penis: What is normal size? Presented at American Urological Association 89th Annual Meeting, San Francisco, May 16, 1994.
 3. Wessells H, Lue T, McAninch JW. The relationship between penile length in the flaccid and erect states. Guidelines for penile lengthening. Presented at American Urological Association 90th Annual meeting, Las Vegas, April, 1995.
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (22 رای , average: 3٫68 out of 5)
Loading...

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد. همچنین عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

 • دکتر محمد جباري
 • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
جنسی

سلام.اقای دکتر راستش به دلیل شوک روحی که به بنده وارد شده بود ومدتی ناراحتی اعصاب داشتم دیگه آلت تناسلیم خوب راست نمیشه .منی هم ازبدنم بیرون نمیاد.قرص اعصاب(رسبریدون)هم مصرف میکنم دلیل مشکل جنسی من قرص هاست یاناراحتی اعصاب؟ راه درمان چیست؟ چه دارویی باید مصرف کنم که عارضه نداشته باشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
برای کوتاهی الت چی مصرف کنم تابزرگ شود من ازروغن خراطین نارگت مصرف میکنم ایا خوب است یانه

برای کوتاهی الت چی مصرف کنم تابزرگ شود من ازروغن خراطین نارگت مصرف میکنم ایا خوب است یانه مشاهده پاسخ دکتر
5
با سلام،من جوان ٢4 مجرد ساله هستم،٢شب پيش نزديكي داشتم كه قبل از ان از قرص vizarsin100 استفاده كردم(مشكل نعوظ ندارم فقط بخاطر خوب پيش رفتن سكس استفاده كردم) هنگام سكس احساس كرم يكي از رگ هاي التم خيلي كلفت و پرخون شده خيلي زياد،اما چون احساس دردي از ان ما

با سلام،من جوان ٢4 مجرد ساله هستم،٢شب پيش نزديكي داشتم كه قبل از ان از قرص vizarsin100 استفاده كردم(مشكل نعوظ ندارم فقط بخاطر خوب پيش رفتن سكس استفاده كردم) هنگام سكس احساس كرم يكي از رگ هاي التم خيلي كلفت و پرخون شده خيلي زياد،اما چون احساس دردي از ان ماحيه نكردم به سكسم ادامه دادم،فرداي نزديكي التم را كه چك كردم ديدم توي همان ناحيه التم به اندازه يك بند انگشت كبودي دارد مانند خون مردگي اما به درد خاص يا مشكلي در نعوظ التم ندارم و مثل قبله مشكل يا درد خاصي ندارم بخاطرش اما ٢روز است كه اين كبودي بهتر كه نشده احساس ميكنم كمي بيشتر هم شده لطفا منو راهنمايي كنيد جناب دكتر ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
6
هزینه عمل کاشت پروتز در آلت

با سلام و عرض ادب؛
جناب آقای دکتر من یک آقای 37 ساله هستم که مدت 20 سال هست دیابت نوع یک دارم و انسولین تزریق میکنم و تا کنون هم ازدواج نکردم.
متاسفانه قند بر روی اعصاب تحریک کننده جنسی من اثر سوء گذاشته و علی‌رغم تمایل به برقراری رابطه با جنس مخالف امکان نعوظ برای من به هیچ وجه ممکن نیست! با توجه به اینکه اندازه آلت من در حالت کشیده حدود 15 سانت میشود و دوم اینکه چون من از نظر فیزیکی فرد لاغری هستم، خواستم ازتون دوتا سوال بپرسم؛
1- رِنج قیمت برای این عمل جراحی در چه بازه‌ قیمتی قرار میگیره؟ البته اینو میدونم که به عوامل مختلفی بستگی داره اما لطفا یک بازه قیمتی حدودی بفرمایید.
2- با توجه به اینکه زخم‌های افراد دیابتی دیر بهبود پیدا میکنه، چه بازه زمانی از لحظه عمل تا برقراری اولین رابطه رو شما تخمین میزنید؟
ممنون از وقتی که میذارین.
مشاهده پاسخ دکتر
7
انحنای آلت تناسلی

28 سال دارم، دارای انحنای آلت تناسلی هستم، میخواستم بدونم آیا این مقدار از انحنا نیاز به عمل داره و هزینه عمل حدودا چقدر میه؟ مشاهده پاسخ دکتر
8
تورم در ناحيه گردن الت تناسلي

اقاي دكتر سلام
من ديشب شيو كردم و در عرض نيم ساعت ناحيه گردن الت تناسليم متورم شد و البته همزمان مريض شدم و علايمي شبيه انفولانزا گرفتم
به دكتر داخلي مراجعه كردم و تشخيص هرپس تناسلي دادن اما به نظرم تشخيصشون اشتباس من خودم دانشجوي دندونپزشكيم و تا حدودي اشنا هستم با علايم و به نظرم بيشتر شبيه حساسيته تا هرپس چون علايم به سرعت و در عرض نيم ساعت بروز كرد
در ضمن هيچگونه زخم هم ندارم
درد و سوزش ندارم فقط ي حس ازرده شدن دارم به خاطر تورمش
مشاهده پاسخ دکتر
9
درد آلت

سلام آقای دکتر پسری 19 ساله هستم کمتر از یک هفته بود که درد در قسمت چپ آلت تناسلیم احساس میکردم در روز های اول قسمت شماره ی 1 با تحریک برای نعوظ درد میگرفت و همینطور قسمت 2. وقسمت 3 بعضی وقتا خود به خود درد میگرفت. البته درد قسمت 1و2 با 3 تفاوت داره قسمت 1و2 تیر میکشه اما قسمت3 چند لحظه درد میگیره دیگه تموم میشه. 3روز پشت سرهم به میزان 400iu ویتامین e خوردم دردش تا حدود زیادی بر طرف شده به طوری که در حالت نعوظ هم دردی نداره .الان هم 3روز هست که ویتامینe نمیخورم ولی بازم درد نداره البته در حالت نعوظ ولی در حالت عادی روزانه 3 تا 4 بار درد میگیره. حالا بهتر نیست برای احتیاط هم که شده vit e با یک داروی دیگه مصرف کنم . اگه پیرونی باشه با مصرف دارو چقدر احتمال خوب شدنم هست؟ چون بعضی سایتا مینویسن 50% احتمال خوب شدن هست در عوض بعضی ها مینویسن 10-15 % احتمال خوب شدن هست . حالا اگه جلوی پیشرفتش گرفته بشه باید تا آخر عمر دارو مصرف کنم ؟ میشه بگید چی مصرف کنم چون خجالت میکشم که پدر و مادرم بفهمه که رفتم دکتر برای همین شرایط رفتن به پیش دکتر رو ندارم. مشاهده پاسخ دکتر
10
با عرض سلام. بنده 35ساله هستم متاسفانه یه هفته ای هست که موقع نزدیکی آلت من سفت هستش ولی موقع نزدیکی و دوخول شل ميشه. علتش نميدونم چیه

با عرض سلام. بنده 35ساله هستم متاسفانه یه هفته ای هست که موقع نزدیکی آلت من سفت هستش ولی موقع نزدیکی و دوخول شل ميشه. علتش نميدونم چیه مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 579 بعدی » همه

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم