نمایش منوی کناری

موثرترین درمان زگیل تناسلی زنان [گالری عکس زگیل تناسلی]

درمان زگیل تناسلی در زنان مخصوصا برای خانم هایی که قصد ازدواج و یا بارداری دارند، در اولویت قرار دارد؛ چرا که عدم درمان به موقع زگیل تناسلی می تواند منجر به گسترش این ویروس و ایجاد بیماری های خطرناکی از جمله سرطان دهانه رحم در خانم ها شود. در این مقاله به معرفی بیماری زگیل تناسلی می پردازیم و در پایان موثرترین روش درمان زگیل و همین طور عکس های واقعی از زگیل تناسلی در زنان و مردان را بررسی می کنیم. 

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی در زنان باردار، معمولا بروز زگیل تناسلی تشدید پیدا می کند. اگر فردی از قبل مبتلا به ویروس hpv باشد، در دوران بارداری ضایعات زگیل تناسلی بیشتر می شوند؛ ولی خطری برای مادر و جنین ایجاد نمی کند. در این شرایط بهتر است که زایمان به صورت سزارین انجام شود. لیزر یکی از بهترین روش ها برای درمان زگیل تناسلی در زنان باردار است.

فهرست موضوعات

فرق جوش با تبخال تناسلی

جوش یک واژه ی کلی است که می تواند علل زیادی داشته باشد. جوش ممکن است بدلیل گزش حشرات، آلرژی و حساسیت، عفونت ریشه ی مو بدنبال اصلاح موها با تیغ یا مواد موبر که به آن فولیکولیت می گویند، و دیگر عفونت های باکتریال یا ویروسی بوجود آید. جوش ها قرمز رنگ بوده و در برخی موارد ممکن است سر آن سفید باشد. مدت زمانی که جوش بر روی پوست باقی می ماند نیز به عامل بوجود آورنده ی آن بستگی دارد و از یک روز تا چند ماه متفاوت است. تبخال تناسلی نیز در واقع نوعی جوش به حساب می آید که در اثر ابتلا به ویروس HSV بوجود می آید. جوش های تبخال تناسلی آبدار و اصطلاحا تاولی بوده و بعد از دو تا سه روز تاول ها ترکیده و زخمی می شود و معمولا با خارش و سوزش همراه هست.


رابطه جنسی و بیماری قلبی
١- زگیل تناسلی چیست؟

HPV پاپیلومای انسانی یا زگیل تناسلی شایعترین عفونت منتشره از طریق سکس در دنیاست. تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است.

انواع زگیل تناسلی

٢- انواع زگیل کدامند؟

زگیل معمولی: این زگیل به اندازه یک نخود است. رنگ آن زرد خاکستری و سطح آن قاچ قاچ است و اکثرا در پشت دست ها، انگشت، کنار ناخن و کف پا دیده می‌شود.

زگیل مولوسکوم: زگیل مولوسکوم یا نرم به شکل یک برآمدگی کوچک و سفید رنگ است که در وسط کمی فرورفتگی دارد و در اثر فشار یک ماده سفید خمیری شکل از آن خارج می‌شود.

کندیلوم: این نوع زگیل در اطراف مقعد و آلت تناسلی به شکل زگیل هایی کوچک، نوک تیز، به رنگ گوشت و به شکل تاج خروس است. سرایت ویروس کندیلوم بوسیله مقاربت است.

زگیل پیران: این زگیل پهن و به رنگ قهوه‌ای تا سیاه است. زگیل پیران از سن ۵۰ سالگی به بعد به تعداد زیاد در پشت، صورت و بازو پدید می‌آید.

علائم زگیل تناسلی

۳- علائم ابتلا به زگیل تناسلی در زنان چیست؟

زگیل تناسلی زنان اغلب به صورت ضایعات برجسته قهوه ای و متمایل به سیاه به صورت پراکنده در ناحیه تناسلی خود را نشان می دهند. بعضی از افراد ممکن است هیچ علائمی از زگیل تناسلی نداشته باشند و فقط حامل زگیل تناسلی باشند. در چنین مواردی وجود زگیل با آزمایش زگیل تناسلی مشخص می شود.

تشخیص زگیل تناسلی

۴- زگیل تناسلی در زنان چگونه تشخیص داده می شود؟

عموما این ضایعات به صورت خال گوشتی در اندازه و شکل های مختلف در ناحیه کشاله ران، اطراف مقعد و حتی در دهان و زیر زبان ایجاد می شوند. برخی از ضایعات شبیه به لکه های صاف سفید و برخی دیگر به شکل برآمدگی هایی شبیه به خوشه های کوچک گل کلم هستند که توسط دکتر ارولوژی و یا متخصص زنان تشخیص داده می شود.

زگیل تناسلی در مردان۵- خطرات زگیل تناسلی برای مردان چیست؟

خال گوشتی روی آلت یا همان زگیل تناسلی  زندگی را به مخاطره نمی اندازد. حتی ممکن است خود به خود از بین برود. اما اگر زگیل ها باقی بمانند و یا از نظر اندازه و تعداد زیاد شوند حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. در صورتی که ضایعات بزرگ و وسیعی در اطراف سوراخ ادراری باشد این نگرانی را ایجاد می کند که احتمال درگیری مجرای ادراری و مثانه نیز وجود داشته باشد. در این موارد توصیه می شود تا سیستو یورتروسکوپی ( مشاهده مجرای ادراری و مثانه با دستگاه) انجام شود تا اقدامات درمانی لازم صورت گیرد.

خطرات زگیل تناسلی زنان۶- خطرات زگیل تناسلی برای زنان چیست؟

زگیل تناسلی به خودی خود نه کشنده است و نه خطرناک اما می تواند در نوع پرخطر خود عامل بیماری خطرناک سرطان دهانه رحم یا سرطان گردن رحم باشد.

ویروس زگیل تناسلی۷- آیا زگیل تناسلی درد و خارش دارد؟

خیر

راههای انتقال زگیل تناسلی۸- آیا تنها راه انتقال زگیل تناسلی، ارتباط جنسی است؟

در بیشتر مواقع زگیل تناسلی از طریق ارتباط جنسی با فرد آلوده چه مرد و یا زن به فرد سالم منتقل می شود ولی در موارد نادری می تواند از طریق تماس پوستی یا استفاده از تیغ آلوده و اپیلاسیون غیر بهداشتی نیز به فرد سالم منتقل شود.

رابطه جنسی و زگیل تناسلی۹- آیا کاندوم مانع از انتقال زگیل تناسلی می شود؟

بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار، استفاده از کاندوم لزوما مانع انتقال نمی شود چرا که کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا به زگیل تناسلی، آلوده به ویروس می شود.

انتقال زگیل تناسلی۱۰- آیا استفاده از حوله، صابون و شامپو باعث انتقال زگیل می شود؟

خیر در حالت کلی باعث انتقال زگیل تناسلی نمی شود ولی بهتر است فرد مبتلا از وسایل شخصی خود استفاده کند.

اپیلاسیون و زگیل تناسلی١١- آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق اپیلاسیون امکانپذیر است؟

پدهای موبر مخصوص اپیلاسیون یکبار مصرف هستند؛ اما در بیشتر آرایشگاه ها از ظرف موم مشترک برای تمام افراد استفاده می کنند. در چنین شرایطی حتی اگر یکی از مشتریان هم مبتلا به زگیل تناسلی باشد، کار تمام است!

روش ابتلا به زگیل تناسلی

۱۲ آیا انتقال زگیل تناسلی از استخر واقعیت دارد؟

خیر شنا در آب استخر نقشی در انتقال این ویروس ندارد.

واکسن گارداسیل۱۳- آیا واکسن گارداسیل می تواند مانع ابتلا به زگیل تناسلی شود؟

امروزه واکسن گارداسیل در ایران وجود دارد و تنها برای کسانی مفید است که هنوز به این ویروس آلوده نشده اند. برای افرادی که مبتلا به ویروس زگیل تناسلی هستند استفاده از این واکسن هیچ اثری ندارد.

واکسن زگیل تناسلی

۱۴– بهترین زمان استفاده از واکسن زگیل تناسلی چه سنی است؟

بهترین زمان تزریق واکسن HPV زیر ۲۶ سالگی و قبل از آلودگی است. واکسن گارداسیل در سه نوبت به صورت تزریق عضلانی به فاصله دو و شش ماه از واکسن اول تزریق می‌شود. پس از گذشت سه ماه از اولین روز واکسن، محافظت واکسن ایجاد شده است.

Gardasil

۱۵- جدیدترین واکسن زگیل تناسلی در بازار کدام است؟

زگیل تناسلی دارای حدود ۱۰۰ نوع است اما متاسفانه واکسن زگیل تناسلی فقط می تواند از ۴ نوع ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ جلوگیری کند. اخیرا توسط کارخانه داروسازی مرک آلمان واکسن جدیدی ساخته شده است که مصونیت بر علیه ۹ نوع ویروس زگیل تناسلی (HPV) یعنی ۶، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲، ۵۸ را پوشش می دهد.

شیوع زگیل تناسلی

۱۶– میزان شیوع زگیل تناسلی در مردان بیشتر است یا زنان؟

میزان شیوع زگیل‌ تناسلی در زنان به همان اندازه مردان است، ولی علایم در زنان کمتر است. در مردان معمولا زگیل‌ های تناسلی در نوک آلت تناسلی، تنه آلت تناسلی، روی کیسه بیضه و اطراف و داخل مقعد هم دیده می شوند.

زگیل تناسلی در زنان۱۷- آیا خانم آلوده به زگیل تناسلی می تواند باردار شود؟

بله بر خلاف ویروس HIV  که از خون می تواند جنین را آلوده کند، ویروس زگیل تناسلی HPV خطری برای بارداری ایجاد نمی کند. با این حال توصیه می شود که در خانم های مبتلا به زگیل تناسلی، زایمان از نوع سزارین باشد.

زگیل تناسلی در بارداری۱۸- آیا زگیل تناسلی در دوران بارداری خطرناک است؟

بیشترین مساله‌ای که در دوران بارداری مطرح است، پیدایش زگیل در مجرای زایمان است که در صورت بزرگ بودن مانعی برای تولد طبیعی نوزاد می‌شود. در این موارد از روش سزارین استفاده می‌شود، در غیر این‌صورت و در ضایعات کوچک‌تر معمولا زایمان به صورت طبیعی قابل انجام است.

بخوانید  وستیبولار پاپیلوماتوز یا زگیل تناسلی ؟

خطر اندکی از پیدایش ضایعات زگیلی در مخاط حلق نوزاد متولد شده وجود دارد که البته امر شایعی نیست. با این حال خطر انتقال این بیماری به نوزادهایی که حتی به صورت سزارین به دنیا می‌آیند وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از بارداری درخصوص کنترل و درمان این ضایعات اقدام شود.

زگیل مقعدی

۱۹– زگیل مقعدی چیست؟

زگیل مقعدی غالبا در اثر رابطه جنسی مقعدی بوجود می آیند و مناسب ترین و موثرترین درمان آن لیزر co2 می باشد. در افرادی که دچار زگیل مقعدی می شوند بهتر است از نظر زگیل در ناحیه بخش انتهایی کانال مقعدی و راست روده نیز بررسی شوند.

علت زگیل مقعدی۲۰– راههای ابتلا به زگیل مقعدی چیست؟

شایع ترین راه ابتلا به ویروس زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی مقعد است ولی در موارد نادر می تواند از طریق انتشار از پوست ناحیه و یا تماس پوستی با زگیل آلوده منتقل شود.

درمان قطعی زگیل مقعدی۲۱- درمان زگیل مقعدی چگونه است؟

درمان زگیل های تناسلی که در بیرون و اطراف مقعد هستند با لیزر، کوتریزاسیون، ژل الدارا، پدوفیلین و فریز امکان پذیر می باشد. اما زگیل های داخل مقعد نیاز به جراحی رکتوسکوپی تحت بی هوشی دارند.

آزمایش زگیل تناسلی

۲۲- آزمایش زگیل تناسلی چیست؟

آزمایش زگیل تناسلی یا آزمایش hpv نسبتا پر هزینه است. اما آزمایشگاهی معتبر است که بتواند بیشترین تعداد از ۱۰۰ نوع ویروس زگیل تناسلی را بررسی کنند. این تعداد در بهترین آزمایشگاه ها حدود ۴۰ نوع می باشد. پاسخ آزمایشگاه زگیل تناسلی برای هر نوع ویروس مثبت یا منفی بودن آن را بیان کند. بهترین روش برای انجام آزمایش زگیل تناسلی روش PCR است.

بخوانید  عوارض واکسن گارداسیل چیست؟

هزینه هر آزمایش استاندارد HPV حدود سه میلیون ریال است. دقت داشته باشید که اخذ هزینه کمتر از سوی برخی آزمایشگاه ها می تواند نشانه بررسی تعداد ویروس های کمتر و یا مسائل دیگر باشد.

جوش تناسلی

۲۳- آیا جوش تناسلی همان زگیل است؟

خیر جوش تناسلی یا آکنه ژنیتال یکی از انواع جوش های زیر پوستی در ناحیه تناسلی  است که از راه تماس جنسی منتقل نمی شود. جوش تناسلی بیشتر به علت التهاب یا عفونت فولیکول های موی ناحیه آلت، انسداد مجاری غدد سباسه و غدد عرق در ناحیه آلت تناسلی ایجاد می شود.

ژنیتال وارت۲۴- ژنیتال وارت چیست؟

ژنیتال وارت نام دیگر زگیل تناسلی زنان است. متاسفانه آلودگی به این ویروس در مراحل ابتدایی هیچگونه علامتی ندارد. گاهی زگیل تناسلی زنان درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود. نوع ۱۶ و ۱۸ ویروس ژنیتال وارت، شایع ترین نوع موثر در ایجاد سرطان سرویکس هستند.

عکس زگیل تناسلی زنان۲۵- تشخیص زگیل تناسلی در زنان چگونه است؟

در اکثر موارد ویروس زگیل تناسلی در زنان بدون علامت می باشد؛ اما ممکن است ضایعاتی شبیه خال گوشتی روی آلت زن ایجاد شود  که معمولا خوش‌خیم و به رنگ صورتی مایل به قهوه ای یا همرنگ پوست هستند. در بیماران علامت دار مبتلا به ژنیتال وارت، ضایعاتی شبیه خال روی آلت تناسلی زنان ایجاد شده و روز به روز نیز بر تعداد و اندازه آنها افزوده می شود.

عموما زگیل تناسلی زنان در کشاله ران، روی اندام تناسلی و یا در اطراف مقعد به وجود می آید. البته گاهی ضایعات ژنیتال وارت در نواحی غیر قابل مشاهده مانند داخل واژن یا روی دهانه رحم نیز ایجاد می شوند. چنانچه بیمار بدون هیچ علامت ظاهری، به دنبال تماس جنسی دچار خونریزی یا لکه بینی شود، باید به زگیل تناسلی زنان بر روی دهانه رحم مشکوک شود.

معمولا پزشک با معاینه بالینی و مشاهده اندام تناسلی و اطراف مقعد، اغلب می تواند زگیل تناسلی زنان را تشخیص دهد.

درمان قطعی زگیل تناسلی۲۶– روش درمان زگیل تناسلی زنان چیست؟

درمان زگیل تناسلی زنان توسط پزشک و با توجه به محل پیدایش زگیل و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روش ها مانند لیزر، کرایوتراپی و غیره ‌استفاده می شود.

درمان زگیل تناسلی دختر باکره۲۷- بهترین روش درمان زگیل تناسلی در دختر مجرد چیست ؟

زگیل تناسلی در دختر باکره اگر خیلی کوچک باشد، بدون درمان نیز پس از مدتی خود به خود از بین خواهند رفت. اما در صورت رشد زگیل ها و ابتلا به نوع پر خطر می بایست برای جلوگیری از ایجاد سرطان به پزشک مراجعه نمایید. بهترین روش برای درمان زگیل تناسلی در دختر مجرد استفاده از لیزر co2 است.

بهترین روش درمان زگیل تناسلی۲۸– سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی زنان چیست؟

یکی از سریعترین روش های درمان زگیل تناسلی برای ضایعات قابل مشاهده در مردان استفاده از لیزر CO2 است که معمولا  میزان عود ضایعه زگیل تناسلی زنان را تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد داد.

درمان زگیل تناسلی۲۹- انواع روش های درمان زگیل تناسلی کدامند؟

– محلول موضعی پودوفیلین

این محلول یکی از درمان های دارویی زگیل تناسلی است که روی ضایعات مالیده می شود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل (مدت یک تا سه ماه)، استفاده از آن را محدود کرده است.

– کرایوتراپی (منجمد کردن)

امروزه به عنوان یک روش مؤثر، کم هزینه و اثر درمانی بسیار بالا جهت درمان زگیل های تناسلی مردان و زنان توصیه می شود. در این با استفاده از پروب کرایو و استفاده از تکنیک سرما درمانی و ایجاد انجماد توسط گاز نیتروژن، زگیل های تناسلی را درمان می کنند. ایجاد تاول خفیف و درد مختصر محل در شروع درمان وجود دارد که به تدریج از بین می رود.

– لیزر

در لیزردرمانی زگیل تناسلی، پرتوهای فروسرخ مستقیماً به طور متمرکز به سوی ضایعات پوستی هدف گیری می شوند. قابلیت نفوذ لیزر در عمق، امکان تهاجم کامل تری را به ویروس فراهم می کند. این در حالی است که عوارض جانبی مانند احساس سوزش یا درد، با این تضمین که آسیب بافتی از ۱ میلی متر در عمق فراتر نخواهد رفت، به کم ترین میزان می رسد.

– جراحی زگیل تناسلی

اگر سایز زگیل تناسلی مردان یا زنان بزرگ باشد و یا نسبت به روش های درمانی فوق مقاومت نشان دهند را باید با روش‏های جراحی نظیر الکتروسرجری (کوتر) یا رادیوسرجری (آر اف جراحی) درمان کرد.

۳۰– بهترین درمان زگیل تناسلی در زنان از نظر متخصصین پوست دانشگاه علوم پزشکی چیست؟

بر اساس پژوهش های مجله دانشکده پزشکی اصفهان میزان پاکسازی زگیل تناسلی توسط لیزر CO2 حدود دو برابر بیشتر از کرایوتراپی در درمان زگیل تناسلی است. میزان عود زگیل تناسلی در افرادی که درمان لیزر را انتخاب می کنند، کمتر از کسانی است که که کرایوتراپی انجام می دهند. به عبارت ساده تر خیلی اوقات برای پاکسازی زگیل تناسلی نیاز جلسات کرایوتراپی بیشتری نیاز است و گاهی اصلا این روش پاسخگو نیست؛ در حالی که با لیزر در همان جلسه اول زگیل از بین خواهد رفت و دیگر عود نخواهد کرد.

درمان زگیل تناسلی با لیزر۳۱- آیا دود ناشی از لیزر باعث پخش شدن ویروس زگیل تناسلی می شود؟

خیر استفاده از لیزر با استفاده ی همزمان از دستگاه وکیوم باعث پخش شدن ویروس زگیل تناسلی به دیگر نقاط بدن نخواهد شد.

درمان گیاهی زگیل تناسلی۳۲– درمان زگیل تناسلی در زنان با ورگان چگونه است؟

ورگان یک یک فرآورده دارویی گیاهی است که از برگ چای سبز به دست می آید. این دارو به شکل کرم ۱۵ درصد در دسترس است. دارو باید روزانه ۳ بار استفاده گردد.

عوارض زگیل تناسلی۳۳- آیا درد و خارش بعد از فریز زگیل تناسلی طبیعی است؟

معمولا درد و خارش به دنبال فریز زگیل تناسلی طبیعی است و حداکثر تا ۳ هفته به مرور زمان بهبود خواهد یافت.

مراقبت های بعد از فریز زگیل تناسلی۳۴- مراقبت های بعد از فریز زگیل تناسلی  یا مراقبت های پس از کرایو چست؟

ناحیه درمان شده به روش کرایو یا سرما درمانی در عرض چند ساعت تاول خواهد زد. هنگامی که تاول خشک و پوسته پوسته می شود، از وازلین استفاده کنید و از کندن پوسته های تاول بپرهیزید. در صورت عفونی شدن تاول ها و افزایش درد حتما به پزشک مراجعه کنید.

۳۵- آیا پس از درمان زگیل تناسلی احتمال عود مجدد وجود دارد؟

اگر ویروس هنوز در سلول ها زنده باشد، امکان برگشت مجدد زگیل ها وجود دارد.

درمان خانگی زگیل تناسلی ۳۶– درمان زگیل تناسلی با طب سنتی چگونه است؟

روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی در طب سنتی پیشنهاد می شود که البته همه ی آنها موثر نیستند. نوشیدن دم کرده سیاهدانه روزی ۲ استکان، حجامت و مالیدن شیره درخت انجیر بر روی ضایعات پوستی برخی روش های درمان زگیل تناسلی در طب سنتی هستند.

درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب۳۷- درمان های خانگی زگیل تناسلی چیست؟

 # درمان زگیل تناسلی با عسل

 تخم کرچک پوستی چوب مانند دارد که باید شکسته شود. از ترکیب ماده چربی درون تخم کرچک با عسل، پمادی به دست می آید که باید روی زگیل مالیده شود .

بخوانید  درمان خانگی زگیل تناسلی با پودوفیلوتوکسین

# سرکه

شستن ناحیه مبتلا به زگیل با استفاده از سرکه سیب به صورت روزانه برای ۲ الی ۳ هفته می تواند مفید باشد البته این روش دردناک است.

# زردچوبه

زردچوبه خالص یک انتی اکسیدان است که روی ویروس زگیل تناسلی با محافظت از سلول های  DNA  تاثر می گذارد.

# سیاه دانه

یکی از درمانهای رایج استفاده از مخلوط سیاه دانه کوبیده شده و سرکه است. این درمان گیاهی را روزانه روی زگیل ها بمالید.

# روغن پونه کوهی

 روغن پونه کوهی که از خانواده نعنا است یک درمان طبیعی برای ویروس HPV است. برای کاهش سوزش روغن، کمی آن را رقیق کنید.

# رفع زگیل تناسلی با استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک داروی گیاهی ضد زگیل تناسلی است. برای تحمل بوی بد این روغن میتوان آن را با روغن نعناع مخلوط کرده و روزی ۳  مرتبه از آن  استفاده کرد. استفاده از این روش برای کودکان ممنوع است.

 # استفاده از سیر

سیر و پیاز در رفع زگیل تاثیر دارند ولی ممکن  است باعث حساسیت، قرمزی و سوزش پوست اطراف زگیل شوند.

# استفاده از چسب نواری

چسب نواری یکی از بهترین روشهاست که تا ۲۰ درصد در از بین بردن زگیل تناسلی موثر می باشد. چسب را بر روی ضایعات به مدت ۶ روز بچسبانید و این روش درمان را تا حذف کامل زگیل ها ادامه دهید.

# استفاده از سیر و ویتامین E 

مالیدن روغن ویتامین E روی زگیل های تناسلی و سپس گذاشتن سیر له شده هر ۴۸ ساعت یکبار تا رفع دائم زگیل ها موثر است.

هزینه لیزر زگیل تناسلی۳۸- هزینه لیزر زگیل تناسلی چقدر است؟

در یک کلینیک خصوصی یا مطب پزشک بر حسب اندازه و تعداد زگیل علاوه بر ویزیت آزاد، برای لیزر حدود۲۰ عدد زگیل مبلغ۷۰۰ هزارتومان دریافت می شود.

۳۹- دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران چه کسی است؟

سوالی که بسیار برای شما مطرح می شود این است که برای درمان زگیل تناسلی به چه دکتری مراجعه کنیم؟ در پاسخ باید بگویم که در درجه اول متخصص ارولوژی که به خوبی با اندام تناسلی و مجاری شما آشنایی دارد و در مرحله بعد متخصص زنان و در نهایت متخصص پوست می تواند درمان زگیل تناسلی را انجام دهد.

         ۴۰- عکس زگیل تناسلی در کشاله ران

          ۴۱- عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

زگیل تناسلی زنان

شما می توانید تمامی سوالات خود در مورد زگیل تناسلی و یا مشورت در زمینه درمان آن را با فوق تخصص ارولوژی از طریق ثبت سوال در نرم افزار پرسش از دکتر  مطرح کرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن از سوی دکتر برای شما ارسال شود. 

 

جهت اخذ نوبت با شماره تلفن ۰۹۱۰۹۸۱۹۰۵۰ تماس بگیرید.

اگر مقاله موثرترین درمان زگیل تناسلی زنان [گالری عکس زگیل تناسلی] برای شما مفید بوده است، به آن رای بدهید.

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید
موثرترین درمان زگیل تناسلی زنان [گالری عکس زگیل تناسلی]
4.1 (82.9%) 62 رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمدعلی سه شنبه ۱۶ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر من حدود چند سالی این خال رو کشاله رانم داشتم اما نمیدونم به خاطر مصرف دارو هورمونی اسپیرونولاکتون یا رفتن مو داخلش اینطور ملتهب شده و آیا این زگیل هست یا نه...
  همچنین به خاطر رماتیسم عصبی دارو فلوکستین مصرف میکنم
  قبلا هم لیکن پلان داشتم اما یه سالی هست علائم ندارم
  خواهشمندم راهنمایی کنم با تشکر
  1. تصویر کاربر محمدعلی شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)
   این عکس هم بعد چند روز گرفتم
   من چند روز قبل سوال مطرح کردم اما حذف شد الان سه روز بعد باز سوالمو نوشتم
  2. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   سلام

   زگیل نیست

  3. تصویر کاربر محمدعلی شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)
   ببخشید اسمش چی هست؟
   با تشکر خیلی خیلی ممنوووون آقای دکتر چند روزه استرس دارم
  4. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۱۶ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   میتونه خال باشه یا فیبروم پوستی

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ف شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشيد
  بيش از يك است كه متوجه تغييراتى در بافت واژنم شدم ، به دكتر مراجعه كردم و گفتن عفونت دارم و دارو و محلول شست و شو دادن و عفونت برطرف شد و گفتن اين برجستگي ها زگيل تناسل نيست
  اما مجدد بخاطر استرس و اضطراب زياد به دكتر ديگري مراجعه نمودم و گفتن كه وستيبولار پاپيلوماتوز واژن هست نه زگيل اما به اصرار بنده نمونه برداري كردن از ضايعات ، براى آزمايش hpv
  نتايج آزمايش يك هفته ى ديگه آماده ميشه و من به شدت مضطرب هستم
  آيا اين تغييرات زگيل تناسلى است؟ اگر نه ، تشخيص شما و راه درمان چيست؟
  وجود اين بافت به شدت روحيه ام رو تحت تاثير قرار داده.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   سلام

   این ها وستیبولار پاپیلوماتوز هستند و با لیزر براحتی درمان می شود

 • تصویر کاربر قربانی سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.من شوهرم چند وقته متوچه خال قهوه ای رو آلت تناسلی خود شده خود آلت نه بالاتر .بردیم دکتر پوست تشخیص زگیل تناسلی دادن .میگن که منم حتما آلوده شدم تا الان ولی من هیچ ضایعه ای ندارم تست اچ پی وی دادم فعلا جوابشو نگرفتم نزدیکی هم نداریم فعلا.کلا روحیم به هم ریخته بچه کوچیک دارم میترسم اونم الوده بشه چون تماس پوستی هم انتقال میده.ولی همسرم میگن از قبل من اینو داشتم البته بصورت لکه قهوه ای که الان بزرگ شده .ایا ممکنه تشخیص غلط باشه.ادعا میکنه که سکس نا مشروع هم نداشتن .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)

   سلام

   بله گاهی احتمال اشتباه در تشخیص هست میشه از ضایعه نمونه برداری و آزمایش داد

 • تصویر کاربر روشا دوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر. من چندسالی هست رو انگشت پام زیگیل دارم و رو دستمم رشد کرده. چندین جلسه فریز کردم ولی خوب نشدم. دیگه خسته شدم چیکار باید کنم؟ تازگیا هم کنار کلیتوریسم یه نقطه خیلیییییی کوچیک با دست حس کردم و ممکنه اینم زیگیل باشه؟ (درضمن باکره هستم)
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)

   سلام بدون معاینه نمی توانم نظری بدهم و تشخیصی را مطرح کنم.

  2. تصویر کاربر روشا دوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)
   شما کف پا و انگشت دست رو هم لیزر میکنید دکتر؟ که اگر اومدم هم معاینه بشم هم اونا لیزر بشن. چون که من شهرستان هستم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)

   بله مشکلی نیست

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدعلی شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر جباری
  جناب دکتر بنده یه پروژه ای دارم که روی hpv18 دارم کار میکنم و واسه کارهای الایزا و وسترن نیاز به مقداری سرم خون بیمار دارم. ممنون میشم بفرمایید بنده میتونم حضوری خدمت برسم و همچنین آیا برای این ژنوتایپ نمونه سرم یا خون در آرشیوتون دارید؟؟
  سپاس
  ارادتمند فروغی> دانشجوی دکتری تخصصی بیوتکنولوژی
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)

   سلام

   اصولا در مطب خونگیری انجام نمی شود بهتر است با آزمایشگاه ها همانگ نمائید

  2. تصویر کاربر محمدعلی سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)
   باسلام و عرض خسته نباشید
   جناب دکتر جباری از راهنماییتون سپاسگزارم حقیقتا چند تا آزمایشگاه رفتم و متاسفانه تا حالا همکاری نکردن در صورتیکه بنده نیاز شدید به خون بیمار HPV18+ دارم و یکجورایی کارهای پژوهشی ام متوقف شده با این توصیفات ممنون میشم اگه امکانش هست و جایی رو میشناسید یه چندتا نمونه خون بهم بدن و همکاری کنن رو معرفی کنید.
   بازم از وقتی که گذاشتید و راهنمایی کردین متشکرم. درپناه ایزد منان
   سربلند و یرافراز باشین
   ارادتمند: فروغی
  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)
   به نظر من نامه ای از دانشگاه محل تحصیل برای بیمارستان پوست رازی بگیرید اونجا احتمالا از این بیماران بیشتر دیده میشه و امکان خونگیری هم هست
  4. تصویر کاربر محمدعلی چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)
   باسلام و عرض خسته نباشید
   جناب دکتر جباری از راهنماییتون سپاسگزارم حقیقتا چند تا آزمایشگاه رفتم و متاسفانه تا حالا همکاری نکردن در صورتیکه بنده نیاز شدید به خون بیمار HPV18+ دارم و یکجورایی کارهای پژوهشی ام متوقف شده با این توصیفات ممنون میشم اگه امکانش هست و جایی رو میشناسید یه چندتا نمونه خون بهم بدن و همکاری کنن رو معرفی کنید.
   بازم از وقتی که گذاشتید و راهنمایی کردین متشکرم. درپناه ایزد منان
   سربلند و یرافراز باشین
   ارادتمند: فروغی
  5. تصویر کاربر محمدعلی چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض ارادت. بله آقای دکتر نظرتون متین هستش. نامه حتی واسه ی 3 تا آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک گرفته بودم و بهشون داده بودم ولی خوب شانس بنده اونها همکاری نکردن. با اینحال واسه ی این بیمارستان پوست رازی هم میگیرم و میرم باهاشون صحبت میکنم.
   جناب دکتر صمیمانه از راهنماییهاتون سپاسگزارم. امیدوارم همواره در مسیرتون سربلند و سرافراز باشین..
   ارادتمند همیشگی: فروغی
  6. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۱۳ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   موفق باشید

  7. نمایش سایر 5 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکی با همیارسیستم
پرسش از دکتر