جراحی بزرگ کردن الت تناسلی مردان - دکتر محمد جباری فوق تخصص ارولوژی در تهران
نمایش منوی کناری

جراحی بزرگ کردن الت تناسلی مردان

سایز آلت تناسلی موضوعی است که از دیر باز ذهن مردان را به خود مشغول کرده است حتی افرادی که در رابطه جنسی مشکلی نداشته و اندازه آلت طبیعی دارند نیز دوست دارند تا آلت بزرگ تری داشته باشند انگار که بزرگ کردن الت تناسلی برای برخی مردان باعث بالا رفتن حس اعتماد به نفس می شود.

اولین سوال که همیشه ذهن را مشغول خود می کند این است که اندازه ی طبیعی آلت چقدر است؟ بهترین راه های بزرگ کردن الت تناسلی کدام است؟ اندازه های مختلفی در مطالعات و منابع ذکر شده است و این اختلاف به عوامل متعددی مثل نژاد، روش اندازه گیری و حالت آلت (در حالت شل، کشیده، یا نعوظ) بستگی دارد.

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

در منابع معتبر علمی، آلت کوچک یا میکروپنیس به سایز زیر ۲٫۵ انحراف معیار از میانگین سایز آلت در حالت کشیده گفته می شود. این عدد در بالغین برابر با ۹٫۳ سانتی متر می باشد، به عبارت ساده تر کسی که سایز آلتش در حالت کشیده بیش از ۹.۳ سانتی متر باشد آلتی نرمال دارد. در ۷۰ درصد مردان بالغ سایز آلت در حالت کشیده بین ۱۱٫۷ تا ۱۴٫۹ سانتی متر می باشد و ۳۰ درصد باقیمانده یا بزرگ تر و یا کوچک تر از این میزان است.
علت این که چرا آلت کشیده را ملاک قرار می دهند این است که سایز آلت در حالت کشیده تناسب بیشتری با سایز آلت در حالت نعوظ دارد. برای اندازه گیری طول آلت حتما بایستی از محل اتصال آلت به استخوان تا نوک آن اندازه گیری شود و چربی های قاعده آلت را به هنگام اندازه گیری بایستی فشرد و اندازه گیری از محل اتصال آلت به پوست صحیح نبوده و تخمین اشتباهی خواهد داد.

آیا سایز آلتم همسرم را راضی می کند؟

سوال دوم مردان این است که آیا سایز آلت در حدی هست که همسرشان را در رابطه ی جنسی راضی نگه دارند. برای پاسخ به این سوال نیاز هست تا اطلاعاتی در مورد ساختار و سایز واژن یا مهبل در زنان داشته باشیم. واژن خاصیت الاستیک و ارتجاعی زیادی دارد. از طرفی می تواند آنقدر کوچک و تنگ باشد که یک تامپون را براحتی در خود نگه دارد و از طرف دیگر آنقدر بزرگ و متسع شود که نوزاد بهنگام تولد از آن عبور کند. دیواره ی واژن مثل معده هست که چین دار می باشد یعنی در زمانی که نیاز نیست روی هم می خوابد و در زمانی که لازم هست چین ها از هم باز و متسع می شود. لذا قطر آن سایز مشخصی ندارد و بسته به شرایط می تواند تغییر کند. طول واژن در حالت طبیعی ۲٫۷۵ تا ۳٫۲۵ اینچ (حدودا ۶٫۷ تا ۸٫۱ سانتی متر) و در زمانی که زن تحریک جنسی می شود ۴٫۲۵ تا ۴٫۷۵ اینچ (حدودا ۱۰٫۶ تا ۱۱٫۸ سانتی متر) می باشد. صرف نظر از اینکه طول واژن چه اندازه هست، منطقه ای که تصور می شود برای برانگیختگی جنسی در اکثر زنان مهم باشد یک سوم خارجی آن است. لذا اینکه طول واژن به چه میزان با رضایت جنسی مرتبط هست؟ به نظر می رسد هیچکس مطمئن نیست.

دلایل عدم رضایت از رابطه جنسی

۱) چاقی

نکته ی اول چاقی است. چاقی در هر دو جنس باعث می شود با افزایش ضخامت چربی زیر جلدی بویژه در نواحی شکم و ناحیه شرمگاهی (پوبیس) از حداکثر سایز آلت برای دخول استفاده نشود و موجبات نارضایتی را فراهم آورد. لذا مردانی که آلت نرمالی دارند ولی سایز کمتر از میانگین هست ترجیحا همسری اختیار کنند که چاق نباشد و مردانی که چاق هستند و بخشی از آلت توسط چربی اطراف آلت پوشیده و نهفته گریده است یا لاغر کنند یا اینکه با برداشتن چربی های ناحیه شرمگاهی (پوبیس)، بخش نهفته آلت را آشکار سازند تا طول مناسب تری بدست آورند و اگر پرده ی آلت در حدی است که ممانعت از استفاده ی حداکثری از سایز آلت می کند نسبت به برداشتن آن اقدام کنند.
این جراحی ها عوارض جدی نداشته و از نظر بهبود عملکرد آلت تناسلی و زیبایی نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه باعث ظاهری مناسب تر برای ناحیه تناسلی مردان می شود.

۲) زایمان طبیعی 

نکته ی دوم اینکه زایمان های متعدد طبیعی در زنان گاه می تواند باعث متسع شدن واژن بشود و لذت جنسی را کاهش دهد. در این موارد انجام واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن به مراتب راحت تر و عملی تر از افزیش سایز آلت در مرد می باشد.

۳) تجمل گرایی

نکته ی سوم لوکس گرایی و تجمل گرایی در رابطه ی جنسی است که فرد را به فکر بزرگ کردن الت تناسلی می اندازد. همانطور که جامعه به دلیل شرایط روز و افزایش امکانات ارتباطی به سمت لوکس گرایی در امورات زندگی مثل مسکن، لوازم منزل، ماشین، پوشاک و …… گرایش پیدا کرده است در روابط جنسی هم اینگونه شده است. به عنوان مثال همانگونه که یک ماشین معمولی هم می تواند نیاز رفت و آمد یک نفر را مرتفع سازد ولی دائم به فکر خرید ماشین های لوکس می باشد در سکس هم اگر چه یک آلت تناسلی معمولی می تواند نیاز جنسی دو طرف را برطرف سازد ولی دائم به فکر بزرگ کردن الت تناسلی هست و شاید بخشی ریشه ی روانی و مهم تر از آن ریشه ی اجتماعی دارد و بایستی از نظر روانشناسی و جامعه شناسی به آن پرداخت.
⛔️ توجه: هیچ نوع دارویی برای افزایش سایز آلت و بزرگ کردن الت تناسلی اثربخش نیست.

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

نوعی از جراحی بزرگ کردن الت تناسلی از سال ۱۹۸۴ ابداع شد که در آن اجازه می دهد تا بخشی از آلت که که داخل بدن و چسبیده به استخوان لگن هست به خارج از بدن آزاد شود. در این جراحی که با برشی کوچک در ناحیه شرمگاهی (پوبیس) انجام می شود با قطع کردن رباط ساسپنسوری، آلت از استخوان لگن جدا می شود و یک پروتز کوچک بیضه برای پیشگیری از چسبیدن مجدد آلت به استخوان بین ریشه ی آلت و استخوان قرار می گیرد. بعد از آن شما نیاز دارید به مدت یکسال روزانه ۲ ساعت وزنه ای را به وزن نیم کیلوگرم به آلت آویزان کنید تا طول بدست آمده ثبات پیدا کند.
 بزرگ کردن الت تناسلی

سوالات رایج جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

در ادامه سوالات رایج جراحی بزرگ کردن الت تناسلی آمده است.

با این عمل به چه میزان به طول آلت اضافه می شود؟

کسی نمی داند که چه میزان از آلت در داخل بدن هست لذا قبل از عمل نمی توان تخمین زد که در هر فرد چه مقدار به سایز آلت بعد از عمل اضافه می شود.

عوارض عمل بزرگ کردن الت تناسلی چیست؟

این روش عارضه ی جدی نداشته و فقط محل برش کوچک بر روی ناحیه شرمگاهی مشخص می باشد.

هزینه ی جراحی بزرگ کردن الت تناسلی چقدر می باشد؟

هزینه ی جراحی بسته به تجربه ی جراح و مهارت آن می تواند متفاوت باشد و از آنجایی که بیشتر جنبه زیبایی دارد هزینه ی آن تحت پوشش بیمه نیست.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل


 برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمدجواد جمعه ۱۸ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. امیدوارم که حالتون خوب باشه. من پسری 17 ساله هستم و حدود 4 ساله که خودارضایی میکنم. البته به امید خدا دیگه انجام نمیدم. من الت تناسلیم کمی به سمت چپ انحرافی داره. بچه که بودم الت تناسلی من به دلایلی زخم میشه و الان لکه های همون زخم ها مونده و زخم ها خوب شدن. روی الت من یه سری منافذ باز پوستی وجود داره. لطفا کمکم کنید. من چجوری این منافذ و لکه های باقی مونده از زخم رو از بین ببرم؟ اقای دکتر خواهش میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۱۷ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

   کاریش نمیشه کرد بهتره حساس نباشید به نظر من که مشکلی ندارید

  2. تصویر کاربر محمدجواد پنجشنبه ۱۷ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش)
   اقای دکتر یعنی هیچ راهی نداره بشه خوبش کرد؟؟؟ اخه این موضوع منو خیلی افسرده کرده اصلا ارامش ندارم. یه کرم یا دارو یا ژلی چیزی نداره که بشه خوبش کنم؟
  3. تصویر کاربر محمدجواد پنجشنبه ۱۷ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش)
   رزب
  4. تصویر کاربر محمدجواد پنجشنبه ۱۷ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش)
   اقای دکتر یعنی هیچ راهی نداره؟؟ اخه این موضوع منو خیلی افسرده کرده اصلا ارامش ندارم. یه دارو یا کرم یا ژلی چیزی نیست که بشه خوبش کنم؟؟؟
  5. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۱۸ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش)

   با متخصص پوست هم مشرت کنید

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۹ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام می خواستم بدونم می شود چربی های روی مثانه را تخلیه کرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۱۹ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

   اگر واقعا خیلی زیاد باشه بله میشه

 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۹ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ، من 75 سال دارم چند ماهی است که الت تناسلی ام دجار انحراف به چپ شده . آیا امکان عمل جراحی برای درمان آن وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۱۹ بهمن ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام در صورت صلاحدید عکس واضح بفرستید تا بتوانم کمک تان کنم.

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتربعد از عمل وازکتومی دیگر نعوظ ندارم حتی با قرص سنگین وزن هستم وسیگارهم زیاد میکشم باید چکاری انجام دهم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام
   جناب دکتربعد از عمل وازکتومی دیگر نعوظ ندارم حتی با قرص سنگین وزن هستم وسیگارهم زیاد میکشم باید چکاری انجام دهم..................................ارتباطی با وازکتومی ندارد و بیشتر به سیگار و وزن بالا و روش ناسالم زندگی بر می گردد. کارهایی که توصیه میشه
   ترک سیگار
   کاهش وزن
   ورزش
   رژیم سالم
   شاد زیستن
   ارتباط مناسب با پارتنر داشتن

 • تصویر کاربر مهران یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر من از یک سال پیش متوجه شدم در قسمت بدنه آلتم یک تورفتگی کوچیک ایجاد شده و رفته رفته این تورفتگی ها در قسمت بدنه پیشرفت کرد و بیشتر شد یکم تکیده شده پوست آلت شل و افتاده شده البته مطمئنم ضربه ای یا فشاری به آلتم وارد نشده پس علتش چیه میدونم بدون معاینه سخته نظر بدید ولی حدس شما چیه نگران کننده ست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

   حدسم اینه که شما مشکلی ندارید و بیشتر یک وسواس بی مورد هست

درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
شرکت طراحی سایت پزشکی و سئو همیار سیستم
پرسش از دکتر