جراحی بزرگ کردن الت تناسلی مردان

سایز آلت تناسلی موضوعی است که از دیر باز ذهن مردان را به خود مشغول کرده است حتی افرادی که در رابطه جنسی مشکلی نداشته و اندازه آلت طبیعی دارند نیز دوست دارند تا آلت بزرگ تری داشته باشند انگار که بزرگ کردن الت تناسلی برای برخی مردان باعث بالا رفتن حس اعتماد به نفس می شود.

اولین سوال که همیشه ذهن را مشغول خود می کند این است که اندازه طبیعی آلت مردان چقدر است؟ بهترین راه های بزرگ کردن الت تناسلی کدام است؟ اندازه های مختلفی در مطالعات و منابع ذکر شده است و این اختلاف به عوامل متعددی مثل نژاد، روش اندازه گیری و حالت آلت (در حالت شل، کشیده، یا نعوظ) بستگی دارد.

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

در منابع معتبر علمی، آلت کوچک یا میکروپنیس به سایز زیر 2.5 انحراف معیار از میانگین سایز آلت در حالت کشیده گفته می شود. این عدد در بالغین برابر با 9.3 سانتی متر می باشد، به عبارت ساده تر کسی که سایز آلتش در حالت کشیده بیش از ۹.۳ سانتی متر باشد آلتی نرمال دارد. در ۷۰ درصد مردان بالغ سایز آلت در حالت کشیده بین 11.7 تا 14.9 سانتی متر می باشد و ۳۰ درصد باقیمانده یا بزرگ تر و یا کوچک تر از این میزان است.
علت این که چرا آلت کشیده را ملاک قرار می دهند این است که سایز آلت در حالت کشیده تناسب بیشتری با سایز آلت در حالت نعوظ دارد. برای اندازه گیری طول آلت حتما بایستی از محل اتصال آلت به استخوان تا نوک آن اندازه گیری شود و چربی های قاعده آلت را به هنگام اندازه گیری بایستی فشرد و اندازه گیری از محل اتصال آلت به پوست صحیح نبوده و تخمین اشتباهی خواهد داد.

آیا سایز آلتم همسرم را راضی می کند؟

سوال دوم مردان این است که آیا سایز آلت در حدی هست که همسرشان را در رابطه ی جنسی راضی نگه دارند. برای پاسخ به این سوال نیاز هست تا اطلاعاتی در مورد ساختار و سایز واژن یا مهبل در زنان داشته باشیم. واژن خاصیت الاستیک و ارتجاعی زیادی دارد. از طرفی می تواند آنقدر کوچک و تنگ باشد که یک تامپون را براحتی در خود نگه دارد و از طرف دیگر آنقدر بزرگ و متسع شود که نوزاد بهنگام تولد از آن عبور کند.
دیواره ی واژن مثل معده هست که چین دار می باشد یعنی در زمانی که نیاز نیست روی هم می خوابد و در زمانی که لازم هست چین ها از هم باز و متسع می شود. لذا قطر آن سایز مشخصی ندارد و بسته به شرایط می تواند تغییر کند. طول واژن در حالت طبیعی 2.75 تا 3.25 اینچ (حدودا 6.7 تا 8.1 سانتی متر) و در زمانی که زن تحریک جنسی می شود 4.25 تا 4.75 اینچ (حدودا 10.6 تا 11.8 سانتی متر) می باشد. صرف نظر از اینکه طول واژن چه اندازه هست، منطقه ای که تصور می شود برای برانگیختگی جنسی در اکثر زنان مهم باشد یک سوم خارجی آن است. لذا اینکه طول واژن به چه میزان با رضایت جنسی مرتبط هست؟ به نظر می رسد هیچکس مطمئن نیست.

دلایل عدم رضایت از رابطه جنسی

1) چاقی

نکته ی اول چاقی است. چاقی در هر دو جنس باعث می شود با افزایش ضخامت چربی زیر جلدی بویژه در نواحی شکم و ناحیه شرمگاهی (پوبیس) از حداکثر سایز آلت برای دخول استفاده نشود و موجبات نارضایتی را فراهم آورد. لذا مردانی که آلت نرمالی دارند ولی سایز کمتر از میانگین هست ترجیحا همسری اختیار کنند که چاق نباشد و مردانی که چاق هستند و بخشی از آلت توسط چربی اطراف آلت پوشیده و نهفته گریده است یا لاغر کنند یا اینکه با برداشتن چربی های ناحیه شرمگاهی (پوبیس)، بخش نهفته آلت را آشکار سازند تا طول مناسب تری بدست آورند و اگر پرده ی آلت در حدی است که ممانعت از استفاده ی حداکثری از سایز آلت می کند نسبت به برداشتن آن اقدام کنند.
این جراحی ها عوارض جدی نداشته و از نظر بهبود عملکرد آلت تناسلی و زیبایی نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند بلکه باعث ظاهری مناسب تر برای ناحیه تناسلی مردان می شود.

2) زایمان طبیعی

نکته ی دوم اینکه زایمان های متعدد طبیعی در زنان گاه می تواند باعث متسع شدن واژن بشود و لذت جنسی را کاهش دهد. در این موارد انجام واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن به مراتب راحت تر و عملی تر از افزیش سایز آلت در مرد می باشد.

3) تجمل گرایی

نکته ی سوم لوکس گرایی و تجمل گرایی در رابطه ی جنسی است که فرد را به فکر بزرگ کردن الت تناسلی می اندازد. همانطور که جامعه به دلیل شرایط روز و افزایش امکانات ارتباطی به سمت لوکس گرایی در امورات زندگی مثل مسکن، لوازم منزل، ماشین، پوشاک و …… گرایش پیدا کرده است در روابط جنسی هم اینگونه شده است. به عنوان مثال همانگونه که یک ماشین معمولی هم می تواند نیاز رفت و آمد یک نفر را مرتفع سازد ولی دائم به فکر خرید ماشین های لوکس می باشد در سکس هم اگر چه یک آلت تناسلی معمولی می تواند نیاز جنسی دو طرف را برطرف سازد ولی دائم به فکر بزرگ کردن الت تناسلی هست و شاید بخشی ریشه ی روانی و مهم تر از آن ریشه ی اجتماعی دارد و بایستی از نظر روانشناسی و جامعه شناسی به آن پرداخت.
⛔️ توجه: هیچ نوع دارویی برای افزایش سایز آلت و بزرگ کردن الت تناسلی اثربخش نیست.

فیلم عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان

نوعی از جراحی بزرگ کردن الت تناسلی از سال ۱۹۸۴ ابداع شد که در آن اجازه می دهد تا بخشی از آلت که که داخل بدن و چسبیده به استخوان لگن هست به خارج از بدن آزاد شود. در این جراحی که با برشی کوچک در ناحیه شرمگاهی (پوبیس) انجام می شود با قطع کردن رباط ساسپنسوری، آلت از استخوان لگن جدا می شود و یک پروتز کوچک بیضه برای پیشگیری از چسبیدن مجدد آلت به استخوان بین ریشه ی آلت و استخوان قرار می گیرد. بعد از آن شما نیاز دارید به مدت یکسال روزانه ۲ ساعت وزنه ای را به وزن نیم کیلوگرم به آلت آویزان کنید تا طول بدست آمده ثبات پیدا کند.
 بزرگ کردن الت تناسلی

سوالات رایج جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

در ادامه سوالات رایج جراحی بزرگ کردن الت تناسلی آمده است.

میزان افزایش آلت تناسلی در اثر عمل چقدر می باشد؟

کسی نمی داند که چه میزان از آلت در داخل بدن هست لذا قبل از عمل نمی توان تخمین زد که در هر فرد چه مقدار به سایز آلت بعد از عمل اضافه می شود.

عوارض عمل بزرگ کردن الت تناسلی چیست؟

این روش عارضه جدی نداشته و فقط محل برش کوچک بر روی ناحیه شرمگاهی مشخص می باشد.

عوارض قرص های بزرگ کننده آلت تناسلی چیست؟

قرص های بزرگ کننده آلت تناسلی در می تواند باعث افتادگی آلت یا ایجاد زاویه نامناسب بین آلت و بدن در حالت نعوظ شود. همچنین کوتاهی مجدد آلت بعد از بین رفتن اثر قرص ها نیز ممکن است.

آیا کشیدن آلت تناسلی در بزرگ کردن آن مؤثر است؟

دکتر محمد جباری در این باره معتقد است لارجرباکس ها، وکیوم ها و دستگاه های کششی و روش هایی مانند روش پنیمور، هنوز تأثیر تأیید شده ای ندارند، چه بسا اثر بخشی مطلوب را برای فرد ندارد و برخی از آن ها در بلند مدت می تواند عوارضی را برای فرد استفاده کننده داشته باشد.

هزینه عمل زیبایی دستگاه تناسلی مردان چقدر می باشد؟

هزینه ی جراحی بسته به تجربه ی جراح و مهارت آن می تواند متفاوت باشد و از آنجایی که بیشتر جنبه زیبایی دارد هزینه ی آن تحت پوشش بیمه نیست.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

2.9/5 - (593 امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ لطفا به آن امتیاز دهید
2.9/5 - (593 امتیاز)
و به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل


 برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پارسا یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام‌و‌خسته نباشید اقایی هستم 35 ساله و متاهل که زود انزالم و به دقیقه نمیکشه و برای بار‌ دوم‌ به نعوذ نمیرسه لطفا راهنمایی ام‌کنین که واسه زود انزالی و نعوذ چکار‌کنم که شرمنده زنم نشم.و‌سوال دوم اینه که از دو‌هفته پیش روی کلاهک آلتم‌ لکه ای قرمز رنگ و با حاشیه ای مشخص و بدون درد و خارش و‌گاه گاه پوست پوستی که در طول این‌دو‌هفته نه زیاد شده و نه کم لطفا راهنمایی کنین که این لکه قرمز چی میتونه باشه و درمانش چیه ؟ ضمنا من خارج از ایرانم (دبی )اگر پماد یا دارویی برای درمانش هست از نوع خارجیش باشه که بتونم از داروخانه بگیرم
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام
   برای زودانزالی می تونید قرص داپوکستین 30 میلی 2 ساعت قبل از رابطه استفاده کنید برای نعوظ بهتر سیالیس 5 میلی یک ساعت قبل از رابطه استفاده کنید.
   این لکه قرمز میتونه قارچ باشه یا درماتیت یا پسوریازیس. صبح ها کرم کلوتریمازول و شب ها پماد هیدروکورتیزون بزنید و از صابون گلیسرین برای شستن در حمام استفاده کنید

 • تصویر کاربر مراد جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر جباری وقت بخیر
  من بار دوم هست ک سوالم و ازتون میپرسم لطفا ب طور کامل منوراهنمایی کنید. ممنون
  من تقریبا چند سال که به صورت دائم و همیشگی قسمت نوک آلت تناسلیم درد خفیف و سوزش و مور مور و بیقراری وگز گز و خیلی علاعم دیگه .این علائم ب صورت خفیف اما ب شدت آزار دهنده است دکتر هم رفتم داروی گاباپنتین دادن اثری نکرد سونو گرافی بیضه و مثانه و پرستات دادم همه چی میزون بود الان من باید چیکار کنم دیگه تحمل ندارم از کارو زندگی افتادم 33سالمه متاهل هستم طبق بررسی که تو اینترنت داشتم اسم این بیماری PGADهستش
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام
   با توجه به نوع علائم شما و نرمال بودن بررسی ها به نظر من این مشکل شما بیشتر ریشه ی عصبی و/یا سایکولوژیک و روانی دارد و حتی اگر فرض کنیم که  PGAD دارید باز هم این غالبا یک بیماری سایکولوژیک محسوب می شود و یک روانپزشک بهتر میتونه به شما در درمان کمک کند.

 • تصویر کاربر سام پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  آیا درسته که با عمل افزایش سایز و بریدن رباط فقط به سایز آلت در حالت خواب اضافه میشه و هیچ تغییری در حالت نعوض دیده نمیشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام
   خیر در هر دو حالت افزایش میده

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر لطفا نرخ جراحی افزایش طول رو بفرمایید و اینکه تضمینی برای این عمل وجود داره که بعداز عمل حتما بزرگ بشه یانه و جراحی چقدر زمان میبره و چه مدت استراحت لازمه بنده راننده هستم از اون بابت زمان مهم هست ممنونم پایدار باشید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   جراحی حداکثر 1 تا 2 سانت بزرگ میشه و هزینه بعد از معاینه و بررسی شرایط فیزیکی فرد و میزان کاری که می برد مشخص می شود و تضمین هم ندارد و حداکثر یک هفته استراحت نسبی می خواهد برای رانندگی احتمالا نیاز به استراحت بیشتری هست.

 • تصویر کاربر بابک دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  من همیشه توی جمع احساس کوچیکی الت خود را رادارم تو استخر مخصوصا سایز الت من کچیکه همیشه ان حس و دارم و واقعا هم هستش ایا من میتونم ازمایش بدم مطمعن شم ؟ ایا راهی هست من باید چکار کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   چیزی که من در عکس ها دیدم کاملا نرمال هست و اصلا کوچک نیست

درحال دریافت اطلاعات
مقالات مرتبط

از دکتر بپرسید

ویزیت تلفنی

تماس با مطب

نوبت دهی اینترنتی

پرسش از دکتر