نمایش منوی کناری

درمان ناتوانی جنسی با قرص سیلدنافیل

داروهای خوراکی، درمانی ایده آل، ساده و غیرتهاجمی برای بهبود ناتوانی جنسی هستند. سیلدنافیل دارویی است که گاهاً به عنوان بهترین و قوی ترین قرص نعوظ در بین مردم شناخته می شود و به وفور در درمان ناتوانی یا کم توانی جنسی بکار می رود و افرادی که در حین رابطه جنسی به سختی دچار نعوظ می شوند یا در میانه راه نعوظ و سفتی آلت را از دست می دهند این دارو می تواند تا حد قابل قبولی کیفیت رابطه ی جنسی آنها را بالا ببرد. در اینجا به بررسی تأثیرات این قرص می پردازیم. 

درمان ناتوانی جنسی با سیلدنافیل

ویاگرا نام دیگر سیلدنافیل

سیلدنافیل ممکن است در داروخانه ها به اسامی تجاری دیگری نیز بفروش برسد مثل ویاگرا، ارکتو، اس دی اف، ویزارسین. همه ی این اسامی یکی هستند و براساس کارخانه ی سازنده آن نام متفاوتی بر روی آن نهاده شده است. البته امکان دارد برای یک نفر یک برند خاص تاثیر بیشتر و یا عوارض کمتری داشته باشد. برخی قرص ها بصورت ترکیبی از سیلدنافیل و ترامادول (که ضد دردی از دسته داروهای مخدر محسوب شده و به منظور کنترل زود انزالی است) به فروش می رسند و تحت نام هایی مثل وگادول یا اسامی مشابه آن بفروش می رسند.

در تحقیقی که عوارض قرص سیلدنافیل در دراز مدت بر موش ها آزمایش شده است مشخص شد که سیلدنافیل سیترات اثر محافظتی بر آنزیم های قلبی دارد. این اثر می تواند به دلیل آزادساختن نیتریک اکساید باشد.

قرص سیلدنافیل چند میلی گرمی است؟

قرص سیلدنافیل به اشکال ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرمی در بازار موجود است که طریقه مصرف سیلدنافیل 100 و 50 در ادامه می آید. . متاسفانه از آنجایی که این دارو بدون نسخه هم بفروش می رسد اکثر افراد بدون آنکه بدانند در ابتدا از دوز ۱۰۰ میلی گرمی آن استفاده می کنند که اگرچه می تواند اثر بخش باشد ولی به همان نسبت عوارض بیشتری هم خواهد داشت در صورتی که برای خیلی از افراد حتی نصف قرص ۵۰ میلی گرمی (یعنی ۲۵ میلی گرم) هم موثر بوده و به همان نسبت عوارض کمتری به همراه دارد.

داروهای مشابه سیلدنافیل

تادالافیل

بجز سیلدنافیل داروهای دیگری هم با اثرات مشابه وجود دارند مثل:

✅ تادالافیل (با نام تجاری سیالیس)

✅ واردنافیل (با نام تجاری لویترا)

✅ آوانافیل (با نام تجاری استندرا)

خیلی مهم هست که افراد بدانند که این داروها باعث ایجاد نعوظ و سفتی آلت تناسلی نمی شوند بلکه باعث افزایش قدرت نعوظ (یعنی افزایش سفتی و نیز افزایش مدت زمان سفتی) می شوند. بعبارتی برای اثربخشی این داروها بایستی شهوت، هوس جنسی و میل جنسی وجود داشته باشد و رابطه ی جنسی با میل و اشتیاق واقعی شروع شود تا این داروها بتوانند تاثیر خود را نشان دهند. در افرادی که میل و شهوت و هوس جنسی ندارند و اصولا علاقه ای به انجام فعالیت جنسی ندارند این داروها هیچ تاثیری در ایجاد و تقویت نعوظ ندارند.

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل برای مردان

بهترین زمان برای مصرف سیلدنافیل حدودا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از شروع رابطه ی جنسی می باشد اگرچه یکساعت زمان مناسب تری است.

افزایش اثربخشی دارو

– مصرف دارو با غذا به ویژه غذاهای چرب جذب آن را کاهش و تاثیر دارو را کمتر می کند.

– برای اثر بخشی بیشتر دارو بهتر است همرا با تحریک جنسی باشد و در صورت رخ ندادن نعوظ مناسب بندریج دوز دارو را بالا برد.

– بهتر است با یک لیوان پر آب مصرف شود.

خوردن قرص سیلدنافیل با آب

– کنترل بیماری های زمینه ای مثل کنترل قند خون در بیماران دیابتی، کنترل چربی در افراد با چربی خون بالا، جایگزینی هورمون های جنسی در افرادی که با کمبود آن همراه هستند، کاهش وزن و ورزش در افراد چاق

در خیلی از افرادی که این دارو پاسخ نمی دهد معمولا عوامل روانی عامل مهم آن بوده است.

مزایای ژل موضعی سیلدنافیل

در مورد اثربخشی و مقایسه ژل سیلدنافیل و قرص سیلدنافیل تحقیقات زیادی انجام گرفته است. ژل ها به دلیل تماس مستقیم با پوست آلت تناسلی اثربخشی بیشتری داشته و این در حالی است که دوز کمتری از دارو به نسبت قرص سیلدنافیل باید مصرف شود. به علاوه نگرانی از بابت باقی ماندن بر روی پوست ندارد و به راحتی با آب از روی پوست پاک می شود. همچنین ژل سیلدنافیل عوارض کمتری دارد.

خطرات سیلدنافیل برای قلب

این دارو بر روی قلب و عروق بی خطر می باشد اگرچه باید توجه داشت که خود فعالیت جنسی می تواند با خطرات قلبی عروقی همراه باشد و از طرفی با توجه به تداخل این دارو با برخی داروهای دیگر توصیه می شود تا مردان قبل از شروع به مصرف این دارو توسط متخصص قلب و عروق ارزیابی شوند. این دارو باعث افزایش سکته ی قلبی یا مرگ نمی شود. همچنین در افراد با بیماری عروق کرونری قلب یا نارسایی قلب، این دارو باعث بدتر شدت ایسکمی (کاهش خون رسانی به قلب)، انقباض عروق کرونری یا بدتر شدت وضعیت همودینامیک در تست ورزش یا کاتتریازسیون قلبی نمی شود.

در چه مواردی دارو بایستی با احتیاط و اجازه پزشک معالج مربوطه انجام شود؟

بیماری قلبی

⚠ تنگی آئورت

⚠ انسداد خروجی بطن چپ

⚠ فشار خون پایین (کمتر از ۹۰ روی ۵۰) (<90/50 mm Hg) یا کم بودن حجم مایعات بدن

⚠ بیماران با فشارخون بالای کنترل نشده – فشار خون بالای ۱۷۰ روی ۱۰۰ (>170/100 mm Hg)

⚠ بیمارانی که در طی ۶ ماه گذشته دچار سکته ی قلبی، سکته مغزی، یا آریتیمی قلبی تهدید کننده ی زندگی شده اند.

⚠ افرادی که به بیماری عروق کرونری قلبی یا نارسایی قلبی کنترل نشده مبتلا هستند.

⚠ بیماری های ارثی شناخته شده ی شبکیه چشم مثل رتینیت پیگمنتوزا

⚠ اختلال شدید کبدی و نارسایی شدید کلیوی که نیازمند دیالیز هست.

تداخل دارویی سیلدنافیل

? در صورت مصرف کتوکونازول، ایتراکونازول و داروهای مهار کننده پروتئاز مثل ریتوناویر بایستی دوز مصرف سیلدنافیل را کم کرد.

? در صورت مصرف ریفامپین بایستی دوز سیلدنافیل را بالا برد.

? مصرف سیلدنافیل با داروهای قلبی نیترت دار مثل نیتروکانتین، نیتروگلیسرین زیر زبانی و ایزوسورباید دی نیترات ممنوع می باشد.

? در برخی بیماران که داروهای آنتی آریتمیک قلبی مصرف می کنند بایستی با احتیاط استفاده شوند.

عوارض قرص سیلدنافیل

? مصرف این دارو با داروهایی مثل پرازوسین، ترازوسین، دوکسازوسینن ( و دیگر داروهای بلوک کننده گیرنده های آلفا ) بایستی با احتیاط مصرف شوند چون هم این داروها و هم سیلدنافیل باعث پایین آمدن فشار خون می شوند.

? اگر درد قلبی در حین فعالیت جنسی رخ داد و سیلدنافیل نیز استفاده کرده باشید بایستی سریعا به اورژانس مراجعه کنید و حتما به پزشک اورژانس در مورد مصرف سیلدنافیل اطلاع رسانی کنید تا از دادن داروهای حاوی نیتریت به شما اجتناب کند.

آیا سیلدنافیل باعث افزایش فشار خون می شود؟

برخلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند سیلدنافیل باعث افزایش فشار خون می شود بایستی گفت از آنجایی که سیلدنافیل باعث اتساع عروقی می شود لذا منجر به افت فشار خون می شود نه افزایش فشار خون. اگر فردی بدنبال مصرف سیلدنافیل دچار افت فشار خون شد توصیه می شود دراز کشیده و پای خود را بالا بگیرد و اگر افت فشار خون شدید بود با مراجعه به پزشک سرم وریدی و داروهای بالا برنده فشار خون دریافت نماید.

عوارض سیلدنافیل

 • سردرد
 • سوء هاضمه
 • احساس سرخی و گرگرفتگی در صورت
 • درد عضلانی، کمر درد (بیشتر با تادالافیل دیده می شود)
 • گرفتگی و احتقان بینی
 • تاری دید (مثل فوتو فوبیا و دید آبی)

این علائم معمولا خفیف بوده و با گذشت زمان کمتر می شوند.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل


 برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رحیم جمعه ۶ تیر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر. ........ هستم ۴۵ سالم مدت۳سال قبل از رابطه جنسی از قرص ترامادول استفاده میکنم ایاعوارض دارد . چه نوع دارویی جایگزین کنم . لطفاً راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۶ تیر ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام
   عارضه اش اعتیاد هست از قرص داپوکستین 30 یا 60 میلی 1 تا 3 ساعت قبل از رابطه استفاده کنید

 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر.آقای دکتر من حدود 2 ماه پیش با یک خانمی رابطه ی جنسی داشتم بدون رعایت موارد بهداشتی که بعد از چند روز از رابطه ی من با اون خانم در ناحیه تناسلیم اول دچار خارش و کم کم دچار تاول های شدم کخه خیلی ترسیدم بعد هعی تاول ها بیشتر شد و در قسمت ران هام درد شدیدی احساس میکردم بعدم دچار سوزش ادرار شدم اما به دلیل خجالت روم نشد به پزشک مراجعه کنم و بعد از تحقیق تو اینترنت فهمیدم تبخال تناسلیه و قرص آسیکلوویر به مدت 10 روز مصرف کردم و تاول ها از بین رفت.اما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام
   اما چی؟

  2. تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش)
   ۸
  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   سوال ناقص اومده است بقیش را ارسال کنید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام وادب خدمت شما : اینجانب مشکل زودانزالی دارم بعدازمدتها باقرص داپوکستین اشنا شدم که برام موثره این درحالی است که برخی اوقات مشکل نعوظ برام پیش میاد می خواستم بپریم اگه قرص داپوکستین رواستفاده کنم بعد ۲ساعت قرص سیلد نافیل رواستفاده کنم تداخل بوجود نمی یاد؟چون باتوجه به مشکلم استفاده ازدوقرص مشکلم رو حل می کنه .ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام
   اگر فشار خون تان پایین نیست مشکلی رخ نمیده فقط با حداقل دوز مثلا یک سوم تا حداکثر یک دوم قرص 50 میلی

 • تصویر کاربر حسن یکشنبه ۱۱ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۳۰سالمه مجرد متاسفانه بخاطر خود ارضایی که در دوران بلوغ داشتم دیگه کامل به نغوظ نمیرسم نیمه راست هست چون تا حالا هیچ رابطه ای هم نداشتم نمیدونم فرقی بین رابطه با خود ارضایی هست یا نه برای زودانزالی ولی خیلی زودتر از قدیم آبم میاد لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۱ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام

   برای افرادی که خود ارضایی دارند غالباً علت ناتوانی عادت به این کار و افراط در آن می باشد ولی ابتدا بایستی از نظر هورمونی و عروق بررسی شوید و اگر مشکلی نداشتید با کمک سکسولوژیست برطرفش کنید در مورد زود انزالی هم تا زمانی که سکس نداشته باشید نمیشه نظر داد

 • تصویر کاربر احمدی شنبه ۱۰ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، حدود یکسال است که بیماری پروستات خوش خیم دارم مدت یکماه از کپسول تامسوور 4درصد استفاده میکنم که با افت فشار و عدم نعوظ و زود انزالی دچار شدم برای رفع این عارضه چکار کنم . سن 57 سال قبلا از راهنمایی شما متشکرم .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۱۰ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام
   این مواردی که فرمودید می تواند از عوارض تامسولوسین باشد و چاره ای جز ادامه دارو نیست. برای بهبود نعوظ می توانید نصف قرص سیلدنافیل 50 میلی یکساعت قبل از رابطه استفاده کنید.

درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
شرکت طراحی سایت پزشکی و سئو همیار سیستم
پرسش از دکتر