لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

penis-measurement-freak-out

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

نداشتن آگاهی لازم از اندازه های استاندارد دستگاه تناسلی خارجی در مردان باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد. حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه های دستگاه تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

بخوانید  تنگی مجرای ادراری ناشی از التهاب پوستی (بیماری لیکن اسکلروزیس)

اندازه آلت تناسلی

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه:

شامل اعمال افزایش طول آلت تناسلی مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق:

بخوانید  تنگی مجرای ادراری

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

۱۲ سوال شایع در مورد زگیل تناسلی مردان – قسمت اول

۱۲ سوال شایع در مورد زگیل تناسلی مردان – قسمت دوم

درمان زگیل تناسلی با لیزر

آخرین دانسته ها درباره زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی (HPV)

 

برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (13 رای , average: 3٫77 out of 5)
Loading...

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد. همچنین عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
2
آلت تناسلی

با سلام خدمت شما دکتر عزیز
من 19 سالمه و اندازه آلت تناسلی من درحالت نعوذ حدود 7.5تا8 سانتی متر هست میخواستم بپرسم این اندازه مشکل ساز هست وبرای ازدواج و مقاربت مشکلی رو به وجود میاره؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
3
استفاده از پروتز برای درمان اپیسپادیاس

باسلام و احترام
دارای مشکل مادرزادی اپیسپادیاس هستم و سه بار مورد جراحی قرار گرفتم و باتوجه به اینکه در سن ازدواج هستم و این مشکل سد راه است و اینکه در مورد استفاده از پروتز مطالبی را فرمودید میخواستم بدونم آيا امکان استفاده از پروتز و درمان مشکل اینجانب هست یا نه?
مشاهده پاسخ دکتر
4
زائده آلت تناسلی مرد

سلام دکتر
بهد از اینکه آلت تناسلیم در حالت ایستاده قرار میگیره(مست ) غده ای در سمت راست آن مشاهده میکنم که بسیار سفت است امروز متوجه شدم و از قبل وجود نداشته خطری داره یا ن؟
در حالت عادی مشاهده نمیشود ولی در حالت راست هم مشاهده میشود و هم بسیار سفت است
لطفا سریعا جواب بدین تا اگر درمانی دارد شروع کنم
19سال سن دارم
مشاهده پاسخ دکتر
5
جوش بر روی بیضه

نزدیک به 5 ماه پیش یک برآمدگی سفت بر روی پوست بیضه همسرم ایجاد شد ی بعد از چند روز کمی بزرگتر شد و همسرم اون رو بعد از چند روز فشار داد ومحتویات آن که مثل جوش بو د تخلیه شد و کم کمو کوچک شد و خوب شد دیگه هیچ اثری از اون باقی نموند البته می گفت که چرک خارج شده از اون بوی خیلی بدی میداده هر چقدر اصرار کردم که به دکتر مراجعه کنه قبول نکرد
لطفا راهنمایی کنید خیلی میترسم که این مشکل به خاطر رابطه جنسی با کس دیگه ای باشه و به من هم منتقل بشه
مشاهده پاسخ دکتر
6
آلت تناسلی

سلام ،تقریبا ۲،۳سالی است مشکل نعوڌ پیدا کرداه ام ڃندین بار به پزشک مراجعه کردم هربارمقداری دارو تجویز کردند که ڃندان افاقه نکرد بلکه به مشکل جدیدی برخورد کردم که در انتهای آلت یه فرو رفتگی ایجاد شد وبعدا انکار دو سوم آلت کوڃک شده حال میخواستم راه حل مشکل بدانم از راهنماییتان متشکرم مشاهده پاسخ دکتر
7
کبودی‌اطراف‌نوک‌آلت‌تناسلی

باعرض‌سلام‌وخسته‌نباشید.خیلی‌وقته‌که‌لکه‌های‌سیاه‌کمرنگی‌درقسمت‌
تحتانی‌واطراف‌نوک‌آلت‌تناسلی‌من‌وجود
دارد.که‌البته‌بدون‌درداست.میخواستم‌بپرسم‌وجوداین‌لکه‌ها‌که‌شبیه‌کبودی‌است‌خطرناک‌است‌وبه‌خودارضایی‌ربط‌پیدا‌میکند؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
گوشت اضافه

با سلام و خسته نباشید
جناب آقای دکتر من در زیر آلتم زایده کوچکی(گوشت اضافه)که حفرات ریزی وجود دارد که از زمانی که ختنه کردم ایجاد شده که هرزگاهی عفونت میکند خوش خوب میشه سنم 32 سال است نیازی هست که جراحی شدو
مشاهده پاسخ دکتر
9
كجي آلت به سمت چپ

با سلام و تشكر از سايت خوبتان. مدتهاست كه آلتم به سمت چپ انحراف داره و نه ضربه خورده و نه موضوع ديگه به احتمال زياد مادرزادي ميباشد. مجرد هستم و 35 ساله و در رابطه هايي كه داشتم به مشكلي برنخوردم. ميخواستم خواهش كنم عكس فوق را از ديدگاه پزشكي بررسي و آيا براي اصلاح آن روشهاي غير جراحي نيز ميتوان استفاده كرد ؟ مشاهده پاسخ دکتر
10
کوچکی الت

سلام دکتر خسته نباشید
من ی پسر 18 ساله هستم ک التم در حالت نعوظ به 10سانت میرسه و خیلی از این بابت عذاب میکشم میخواستم بدونم ایا این عادیه یا اگر عادی نیست باید چه کار کنم؟؟؟در ضمن به بلوغ هم رسیدم.ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 563 بعدی » همه

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی و بهینه سازی شده توسط تیم طراحی همیارسیستم