نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

نداشتن آگاهی لازم از اندازه آلت تناسلی مردان و استانداردهای آن باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد.

حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

اندازه استاندارد آلت

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه آلت تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

اندازه آلت تناسلی مردان

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه

شامل اعمال افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول و اندازه آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن
۴٫۴ (۸۷٫۷۸%) ۳۶ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق تلگرامسوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

  • دکتر محمد جباري
  • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
آلت تناسلی

سلام، من دنبال جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی هستم و میخوام اینو بدونم که با انجام این جراحی حداکثر تا چقدر میشود به طول و حجم آلت اضافه کرد؟؟ لطفا دقیق بفرمایید منتظر پاسخ شما هستم خیلی ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
4
شبه خال

باعرض سلام اینجانب 62 سال سن دارم و ازحدود 2 سال قبل در محل کنارشیارخروج پیشاب من زایده سیاه رنگ شبیه خال ایجاد شده که اندازه اش حدود2میلیمتردر2میلیمتراست که دو بارهم سرش کنده شد وخونریزی زیادی شد و بادستکاری هم کنده می شود ودوباره بوجود می آید. استدعادارم جهت معالجه راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم. مشاهده پاسخ دکتر
5
التهاب آلت تناسلی

یک التهاب قرمز شبیه جوش برروی آلت بوجود آمده است.خارش یا سوزش ندارد،فقط اکر آنرا فشار دهم کمی درد دارد.چگونه تشخیص دهم که نیاز به چگونه درمانی دارد و اینکه جدیت یا نه.
اگر لازم است عکس آمر بفرستم.
مشاهده پاسخ دکتر
6
نعوظ

سلام
بنده 39سالمه و مجرد
نعوظم خیلی ضعیفه و گاهی وسط رابطه هم کاملا شل میشه البته با قرص تادلافیل به صورت کامل نعوظ دارم خواستم ببینم درمان همیشگی داره این قضیه
مشاهده پاسخ دکتر
7
جوش روی آلت

با سلام خدمت شما
شخصی23ساله و متاهل هستم. چند روزیه متوجه جوشی در روی آلتم شدم که درد هم ندارد.نشانه ی چیست؟ نگران کننده است؟ چجوری باید درمانش کنم؟لطفا راه درمانش رو بهم بگین
سپاس از محبت شما
مشاهده پاسخ دکتر
8
سایز آلت تناسلی

سلام. من پسر 26 ساله مجرد با قد 177 وزن 89 کیلو هستم. تا به حال رابطه جنسی نداشتم.سایز طولی آلت تناسلی من در حالت نعوظ کامل و بدون استفاده از هیج دارویی 15 سانتی متره و از نظر قطری هم راضی هستم چون فکر کنم مناسب باشه. البته مقداری اضافه وزن دارم و بین ران هایم چربی اضافی هست. چند وقتی هست که بحث ازدواج پیش آمده و من تا حدودی نگران هستم. چون خیلی صحبت ها در مورد سایز آلت شنیدم. مثلا اینکه زن ها هر چه سایز آلت بزرگتر باشد راضی تر هستند یا اینکه زن هایی جنوبی حتما باید آلت همسرشان بزرگ باشد ویا اینکه زنی با اندام درشت تر نیازمند آلت بزرگتری هست و ...
میخواستم بدونم آیا این صحبت ها واقعیت داره و میتونه تاثیر گذار باشه؟ اصلا واژن یک دختر باکره چقدر گنجایش داره و تا چه میزان دخول باعث ارگاسم میشود؟ آیا من سایز مناسبی دارم و میتونم هر دختری را راضی کنم؟ اصلا سایز طولی چقدر برای خانم ها اهمیت داره و آیا بزرگی آن تاثیری در کیفیت رابطه داره؟ اینترنت هم سایزهای استاندارد مختلفی زده و اون هم بصورت میانگین. ممنون میشم جواب من رو بدید چون خیلی خیلی فکرم رو درگیر کرده.
مشاهده پاسخ دکتر
9
چطور میتوانم شلی آلت را مداوا کنم

آلت تناسلی بسیار شل می باشد میل جنسی دارم ولی لی آلتی بسیار شل دارم چکار کنم مشاهده پاسخ دکتر
10
ارتباط جنسی

با سلام
۳ ماهیه تحریک جنسی نمیشم شاید هفتگی بتونم ۱ مرتبه سکس داشته باشم
و الت تناسلیم هم مثل قبلا کارایی نداره...پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 692 بعدی »

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم