نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

نداشتن آگاهی لازم از اندازه آلت تناسلی مردان و استانداردهای آن باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد.

حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

اندازه استاندارد آلت

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه آلت تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

اندازه آلت تناسلی مردان

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه

شامل اعمال افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول و اندازه آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

سوال: سایز آلت تناسلی و هزینه جراحی آن چقدر است؟

سلام اندازه آلت من ۱۱سانت هست میخواستیم بدونم چه راهی برای بزرگ شدنش موثرتر و اینکه هزینه عمل جراحی چقدر هست. متشکر

برای مشاهده پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

 

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

  • دکتر محمد جباري
  • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
جراحی الت تناسلی

میخواستم بپرسم عملش چقدرزان میبره؟طول درمانش به چه صورته؟ مشاهده پاسخ دکتر
4
اختلال نعوظ

باسلام...آقای دکتر بنده مردی 24 ساله ام.ورزشکار بدون هیچ سابقه بیماری.حدود 2 سال تمام مبتلا به عدم نعوظ و یا نهایتا نعوظ خ ضعیف..برای درمان بیماری ام به چندین ارولوگ در تهران مراجعه کردم..اما اونها بدون اینکه ریشه یابی کنند بیماری منو فقط قرص ویاگرا تجویز کردند؟میدونم که اختلال نعوظ دلایل زیادی داره مثل دیابت یا تنگی عروق نشت وریدی دلایل عصبی افسردگی و...به همین جهت ازمایش خون دادم تستوسترونم نرمال بود...آزمایش تست قند دادم ناشتا 104 بود ....و پیش یک دکتر قلب عروق رفتم اکو گرفت و گفت هیچ مشکلی نداری....در حال حاضر میل جنسی بی نهایت ضعیف دارم.. با اینکه ورزشکارم و روزانه ورزش میکنم...آلتم خیلی خیلی دیر بلند میشه وقتیم بلند میشه 50 درصد به نعوظ میرسه خیلیم زود میخوابه...من میخوام ریشه ای این مشکلم پیدا بشه و حلش کنم حتی حاضرم برم خارج از کشور...چون توی تهران ناامید شدم ...قرصهای ویگراهم تاثیرشون خ کم و کوتاه..بنظر شما برای اینکه دلیل و ریشه بیماری مو پیدا کنم و درمانش کنم چکار باید بکنم؟؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
5
نشت وریدی

ببخشید دکتر که دوباره سوال میکنم.می خواستم بپرسم با توجه به اینکه خودارضایی مکرر داشتم؛آیا خودارضایی مکرر باعث نشت وریدی میشه؟چون در حال حاضر نعوظ شل و کوتاه مدت دارم‌ واحساس سنگینی در آلت تناسلی و بیضه هام دارم.
آیا این حالت از اضطرابه یا نشتی وریدی؟
و دوم اینکه از علت های نشتی وریدی بگویید تا مطمئن شم.باتشکر.
مشاهده پاسخ دکتر
6
مشکل بیضه

سلام اقای دکتر
من از سن کودکی رشد بیضه و الت تناسلی خوبی داشتم تا سن 16 سالگی که به یک باره این رشد قطع شد
و بعد از یک ضربه که به بیضه هام وارد شد در سن 17 سالگی رشد بیضه ها و الت قطع شد و از اون موقع به بعد نه تنها رشد نکردن بلکه کوچکتر هم شدند
میخواستم راهنماییم کنید و در صورت نیاز خدمتتون برسم
مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
7
تورم و كبودي آلت

در حين نزديكي آلت يهو متورم شد و سپس كبود شد، نه صداي تق اومد نه ذره اي درد احساس كردم، سونوگرافي شكستگي نشون نداد، تورم و كبودي حتما نشان دهنده شكستگي هستش يا ممكنه مثلا رگي پاره شده؟ به پزشك هم مراجعه كردم گفتند عروق سطحي هستش، اصلا همچين جيزي ممكنه يا قطعا شكسته؟ مشاهده پاسخ دکتر
8
انحراف

سلام دکتر
19ًسالمه در حالت نعوظ آلت تناسلیم از همان ابتدا(ریشه) به صورت صاف رو به بالا میره و‌حدود 3 سانتی متر با شکمم فاصله پیدا میکنه و با فشار پایینش میارم که عمود بشه..مشکل داره؟باید عمل بشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
9
خود ارضایی و حساسیت و اعصاب آلت تناسلی

سلام دکتر.به ندرت خودارضایی میکنم.وقتی خودارضایی کردم دو ساعت بعدش دوباره این کارو کردم ولی اینبار آلت تناسلیم حس کمی داشت‌و با مالش زیاد که قرمز شده بود با درد مجاری آلت تناسلیم آب منی خارج شد.سه روز بعد دوباره این کارو کردم٬یه کمی خسته و حوصله کمی داشتم.اینبار هم آلت تناسلیم حس کمی داشت و با مالش زیاد که قرمز شده بود مایع منی با درد خارج شد و بیضه راست٬مجاری بالایی آلت تناسلیم‌ و کشاله رانم درد گرفت که روز بعدش این درد به خودی خود به مقدار زیادی تسکین یافت.
به نظر شما آیا اعصاب آلت تناسلیم آسیب دیده؟
اگه آسیب دیده راهدهای درمان چیست؟
مشاهده پاسخ دکتر
10
ارضا

سلام خسته نباشید ببخشید من یک پسر 21ساله هستم که 5سال هست خود ارضای می‌کنم والای زن گفتم یک مشکل بزرگ دارم من بازنم ارضا نمیشم
ولی بازهم باخود ارضای ارضا میشوم
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 778 بعدی »

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم