نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

penis-measurement-freak-out

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

نداشتن آگاهی لازم از اندازه های استاندارد دستگاه تناسلی خارجی در مردان باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد. حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه های دستگاه تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

اندازه آلت تناسلی

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه:

شامل اعمال افزایش طول آلت تناسلی مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق:

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

۱۲ سوال شایع در مورد زگیل تناسلی مردان – قسمت اول

۱۲ سوال شایع در مورد زگیل تناسلی مردان – قسمت دوم

درمان زگیل تناسلی با لیزر

آخرین دانسته ها درباره زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی (HPV)

 

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن
۴٫۹ (۹۷٫۱۴%) ۷ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق تلگرامسوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد. همچنین عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

  • دکتر محمد جباري
  • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
كوچكي الت تناسلي

طول الت تناسليم كوتاهه و همچنين قطرش،چطوري ميتونم اين مشكل رو حل كنم،عوارض چيزي داره؟؟
قرص معتبر و بدون عوارض وجود داره و هم نتيجه رضايت بخش بده؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
4
کوتاهی آلت تناسلی

با سلام
من از کوتاهی آلت خودت رنج میبرم و نمیتونم طرف مقابل رو راضی کنم و همچنین زود انزال هستم،آیا راه چاره ای واسه بزرگ کردن آلتم وجود داره؟
مشاهده پاسخ دکتر
5
کوتاهی الت تناسلی

عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر جباری
من پسری17ساله هستم با التی به طول10سانتی متر در حالت نعوظ و با قطر9سانتی مترو درحالت شلی5سانتی مترهست.این خیلی منو اذیت میکنه که ایا التم اندازه نرمال را دارد یا نه؟
پیشاپیش سپاس گذارم ازتون🙏
مشاهده پاسخ دکتر
6
عدم انزال همیشگی

با سلام و احترام بنده 33 ساله مجرد مبتلا به آکوندروپلازی و به طبع آن تنگی کانال نخاعی و انحراف ستون فقرات می باشم که تا کنون دو بار تحت عمل جراحی قرار گرفته ام . تا قبل از عود کردن بیماری تنگی کانال یعنی قبل از سن 25 سالگی به طور معمول جنب میشدم ولی الان هشت سالی میشود که نعوظ شبانه دارم ولی هیچگاه جنب نمی شوم و هر گاه هم که برای استمناء اقدام میکنم هیچگونه میل جنسی ندارم . آیا این مشکل با توجه به اینکه نعوظ دارم و ملتحم نمی شوم با دارو قابل درمان هست یا نه . با تشکر فراوان و آرزوی سلامتی روزافزون. مشاهده پاسخ دکتر
7
سفتی بیش از حد الت تناسلی

سلام خسته نباشید
الت تناسلی من هم مثل عزیزی که شما جوابش و دادید بیش از حد سفت میشه جدیدن بعد 28 سال یک مدت این طور شده ویک مقدار درد دارم حتی در حالت عادی ودر تکان هم یک مقداری پایین میاد البته تو همین مدت هم غده لنفاوی کشاله رانم هم ورم کرده به نظرتون ربطی داره و برای درمان چه باید کرد
مشاهده پاسخ دکتر
8
بچه دار شدن

سلام و عرض ادب خدمت دکتر عزیز .برادری دارم که در ورزش یکی از بیضههارو از دست داده الانهم قصد ازدواج داره خواستم بدونم ایا برای بچه دار شدن مشکلی داره .ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
9
عمل کجی الت مردانه.

سلام.آقای دکتر وقتی شخصی دچار کجی آلت تناسلی میشود با این عمل آیا مشکلات نعوظ هم.حل میشود یا خیر.یا نعوظ مشکل دیگری است؟ در حقیقت عدم نعوظ و کجی آلت تناسلی ربطی به هم دارند؟باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
10
دانه روی الت

سلام . اقای دکتر چند وقتی میشه انتهای الت تناسلیم (دقیقا انتهای الت جایی که زاویه 90 تشکیل میشه )یه چیز شبیه کیست ، دانه، (یه چیز که نرم هست انگار مایه زیر پوستی باشه)حالا نمیدونم چیه اندازه عدس یکم بزرگتر میمونه در اومده میشه لطفا راهنمایی کنید البته درد و خارشی نداره میخوام بدونم مشکلی از نظر سلامتی نداره و خود به خود خوب میشه؟ در ضمن مجرد هستم .
ممنون .
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 653 بعدی »

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم