نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

نداشتن آگاهی لازم از اندازه آلت تناسلی مردان و استانداردهای آن باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد.

حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

اندازه استاندارد آلت

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه آلت تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

اندازه آلت تناسلی مردان

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه

شامل اعمال افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول و اندازه آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

سوال: سایز آلت تناسلی و هزینه جراحی آن چقدر است؟

سلام اندازه آلت من ۱۱سانت هست میخواستیم بدونم چه راهی برای بزرگ شدنش موثرتر و اینکه هزینه عمل جراحی چقدر هست. متشکر

برای مشاهده پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

 

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن
۴ (۸۰٫۲۲%) ۸۹ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق تلگرامسوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

  • دکتر محمد جباري
  • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
الت تناسلی

سوراخ الت تناسلی من پایین تراز سر التم می باشد ایا زودانزالی که دارم علت همین است وایا میشودجراحی کرد داین سن 54سالگی مشاهده پاسخ دکتر
4
زخم شدن پوست بیضه

سلام
میخواستم از جناب دکتر یه سوال بپرسم
یه مدته روی پوست بیضه خودم زخم شده و سوزش داره میخوام بدونم علت این زخم شدن چیه ؟
مشاهده پاسخ دکتر
5
شکاف کلاهک الت تناسلی

با سلام اقای دکتر
الان حدود 1 سال هست که الت تناسلی بنده در قسمت کلاهکش دچار شکاف و خشکی شدید شده که با تماس با لباس دچار ناراحتی میکند و با استفاده از پمادهای ترمیم کننده مختلف از زینک اکساید و کیو وی تا ثمین و کنتراکیوبکس و ... این مشکل تا الان حدود 20 تا 30 درصد بهتر شده
اما این مشکل واقعا دیگه عصبی کرده منو میخواستم بدونم ایا روش های ترمیم و سوختگی پوست مثل جراحی یا لیزر و میکرودرم و غیره برای قسمت کلاهک ناحیه تناسلی هم قابل اجرا هستن؟؟ هزینه حدودی آن چقدر میشود؟؟ ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
6
جوش روی آلت

ALI:
حدود دو ماه است روی آلت جوش میزند ولی پس ازخوب شدن جای دیگری جوش میزند و هیچ رابطه ای نداشته ام ونظافت رارعایت میکنم لطفاراهنمایی نمایید
مشاهده پاسخ دکتر
7
خال گوشتی

آقای دکتر من همونیم که امروز مزاحمتون شدم [همون پسر تپله که سوئیشرت ابی و شلوار طوسی پام بود] و شما معاینم کردید... توروخدا ببخشید اینطوری آشنایی دادم...بنده رو که به جا اوردید؟

اقای دکتر من این سوالرو قبلا در سوالات اینترنتی از شما پرسیده بودم ولی سوالش یک مقدار گیج کننده بود...سوال به شرح زیر است:

اقای دکتر گویا مدتی پیش در هنگام خاراندن بقل پایم متوجه یک خال گوشتی شدم [که به احتمال زیاد سریع رشد کرده و یا من خیلی متوجه اش نشدم...بنده با ناخن کندمش که خون هم آمد...قبل از زائده هم گویا خارش داشت منطقه خال گوشتی یعنی قبل از کندنش خال گوشتی منطقه ان خارش داشت...حالا می خواستم بدونم که این زگیل تناسلی و... نیست؟
[اینرو به منشی مردتون هم گفتم ازتون بپرسن [بعد از اینکه کلا از مطب شما خارج شد...که گویا گفتند شما گفتید اگر جای زائده دوباره درامد باید مشکوک شد ولی فکر می کنم از خودشان گفتند چون دیدند من وسواسیم...حالا می خواهم بی زحمت نظر خود را صراحتانه بیان کنید]]


آقای دکتر من که خدمتتون گفتم کلا وسواس دارم و متعاقب این وسواس فکر میکنم وقتی تو دلم حرف می زنم به دیگران فحاشی می کنم و... و دیگران نیز می شنوند...تورو خدا ببخشید... من که یه وقت جایی چیزی ننوشتم یا چیزی بگم که باعث بشه شما جواب سوالات بنده را به خصوص در ملاقات حضوری راجع به ضایعات و... و کلا مشکلات بنده برعکس بدید؟
مشاهده پاسخ دکتر
8
آلت تناسلى

سلام،من ديشب قرص آزيروسين خوردم،و چند ساعت بعد به خود ارضايي دست زدم صبح كه بيدار شدم ديديم سر آلتم به شدت متورم شده و اطراف كشاله رانم وقتى بهش دست ميزنم درد ميگيره،دكتر داخلى رفتم و گفتن حساسيته،سرم و پينى سيلين دادن بهم،به شدت بى حالم و اطراف كشاله رانم درد ميكنه،ممنون ميشم راهنمايي كنيد مشاهده پاسخ دکتر
9
مولوسکوم

با عرض سلام، میخواستم بدونم گیاهخواری روند بهبود بیماری مولوسکوم را کند میکند یا نه، و اینکه گوشتخواری تاثیری در بهبود سیستم ایمنی بدن دارد یا نه؟! مشاهده پاسخ دکتر
10
مشکل در حفظ نعوظ

با سلام
مشکل بنده در بعضی از مواقع ایجاد نعوظ یا حفظ آن در رابطه جنسی می باشد
البته در صورت استفاده از سیلدنافیل این مشکل برطرف می شود
این مشکل ناشی از چیست؟
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 744 بعدی »

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم