نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن + درمان کوتاهی آلت

از زمان های دور در برخی از فرهنگ ها و اقوام باستان در سرتاسر جهان سایز آلت تناسلی اهمیت و جایگاه خاصی داشته است و بعضا مورد پرستش هم قرار می گرفته و در هنرهایی مثل نقاشی و مجسمه سازی مورد توجه واقع شده است. شاید برای خیلی از مردان داشتن آلت بزرگ نشانه ی قدرت باشد و حس اعتماد به نفس را بالا ببرد.

امرزوه با پیشرفت در دنیای ارتباطات و افزایش دانش مردم، گرایش به داشتن آلت بزرگ تر رو به افزایش هست. شاید بتوان اینگونه بیان کرد که نوعی تجمل گرایی در روابط جنسی رخ داده است. به عنوان مثال همانگونه که یک میز ساده می تواند موجبات صرف غذا بر روی آن را بدون بروز هیچ مشکلی برای ما فراهم کند، ولی بدلیل روحیه تجمل گرایی تمایل به داشتن میزهای گران قیمت با شکل و شمایل خاص، داشتن کنده کاری و جنس چوب ویژه می باشیم.

صرف نظر از اینکه آلت با چه اندازه ای می تواند موجبات رضایت زن را فراهم سازد و وی را به ارگاسم برساند، خیلی از مردانی که در روابط زناشویی توان ایجاد رضایت جنسی در همسر خود را دارند نیز تمایل به داشتن آلت بزرگتری می باشند. ولی موضوع به همین جا ختم نمی شود چراکه رابطه ی جنسی، یک رابطه ی دو طرفه هست و در طرف مقابل شما، زنی می باشد که حالا او هم بدلیل جو حاکم بر فضای مجازی و دنیای بی حد و مرز ارتباطات دچار این تجمل گرایی شده و از همسر خود انتظار داشتن آلت تناسلی بزرگتری را دارد.

درمان زگیل تناسلی مردان

تو گویی مرد بیچاره در هنگام توزیع اعضا و جوارح بدن حین خلقت، در انتهای صف این عضو پر هیاهو قرار گرفته و چیز دندان گیری نصیبش نشده است و حال باید شاهد سرکوفت و طعنه های همسر خود نیز باشد. شاید باور این مسئله سخت باشد هنوز مردانی هستند که با تصور اینکه آلت کوچکی دارند، به انزوای جنسی کشیده شده و به خیال اینکه توان ایجاد رضایت مندی در شریک جنسی خود را ندارند، از ازدواج و داشتن رابطه ی جنسی پرهیز می کنند.

در موارد زیادی شاهد آن هستیم که والدین نیز از کوچکی آلت فرزندان خود ابراز نگرانی می کنند و در مطب پزشکان بدنبال اطمینان از نرمال بودن سایز آلت و یا راهکاری برای درمان کوچکی اندام تناسلی در کودکان و افزایش سایز آلت فرزند خود می باشند.

اگر از منظر علمی بخواهیم به موضوع نگاه کنیم در ابتدا بایستی چند حقیقت را در مورد آلت تناسلی بدانیم:

1- آلت تناسلی از 3 بخش تشکیل شده است: اجسام غاری که دو عدد بوده و حاوی عضلات و حوضچه های خونی هستند و توسط غلاف خاصی احاطه شده اند و بهنگام تحریک جنسی، خون در حوضچه های خونی تجمع یافته و باعث افزایش حجم آلت و در نهایت نعوظ و بعبارتی سیخ شدن آلت تناسلی می گردد. بخش سوم مجرای ادراری است که در زیر اجسام غاری قرار گرفته و البته خود مجرای ادراری نیز توسط بافت اسفنجی احاطه شده است.

2- آلت تناسلی در مردان تنها عضوی است که به هنگام تحریک جنسی افزایش سایز می یابد. بعبارتی هیچ عضوی در بدن نیست که با تحریک جنسی بزرگ شود. پرخون شدن حوضچه های خونی و خاصیت ارتجاع پذیری اجسام غاری این قابلیت را به آلت می دهد تا بتواند در فعالیت های جنسی بزرگ شود. لذا در بحث جراحی برای افزایش سایز آلت نمی توان بخش دیگری از بدن را به آلت پیوند زد تا بزرگتر شود. چون از این قانون (یعنی بزرگ شدن بهنگام تحریک جنسی) پیروی نمی کند و با تحریکی جنسی بزرگ نمی شود.

3- سایز آلت تناسلی مثل دیگر ویژگی های بدنی انسان تابع نژاد، ژنتیک یا وراثت است و عواملی محیطی تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی آن ندارند.

4- هورمون جنسی مردانه یا همان تستوسترون عامل اصلی رشد آلت تناسلی در دوره ی بلوغ می باشد ولی میزان رشد آلت و اثربخشی هورمون از همان قانون وراثت پیروی می کند. بعبارتی اگر در قبل از شروع دوران بلوغ به یک پسر تستوسترون داده شود، نه تنها باعث بلوغ زودرس می شود، بلکه باعث افزایش سایزی بیشتر از آنکه قرار است بعد از بلوغ رخ دهد نخواهد شد.

سلام خسته نباشی ..آقای دکتر من میرم سر اصل مطلب ..من مشکل زود انزالی دارم چکار کنم رفع بشه ..دوست دارم مدت سکسم بره روی ۴۵ دقیقه ..شرمنده که اینجوری حرف میزنم...ولی من لذتی از سکس نبردم تا الان مدت سکسم یک دقیقه هم نمیشه زود ارضاع میشم خیلی خیلی زود...اگه میشه راه حلی جلوم بزارین..با تشکر

اندازه الت تناسلی بر اساس سن چقدر است؟

در يك مطالعه عنوان مي شود كه تعداد مرداني كه با شكايت از كوچكي آلت برای درمان جراحي به كلينيك هاي آندرولوژي مراجعه مي كنند، در حال افزايش است.  اما جالب است كه در اين مطالعه با توجه به نوموگرام، هيچ كدام از بيماران واقعاً داراي آلت كوتاه نبوده اند. تعداد پزشكان عمومي و يا متخصصان آندرولوژي و

این جراحی اگر توسط ارولوژیست آشنا به تکنیک های جراحی پلاستیک و ترمیمی انجام شود، عارضه ی جدی از جمله آسیب آلت و ناتوانی جنسی به همراه نداشته و رضایت مندی فرد را به همراه خواهد داشت.

3- ژل افزایش سایز اندام تناسلی

از آنجایی که تزریق چربی یا ژل برای افزایش قطر آلت و کلفت کردن آلت باعث ظاهر نامناسب شده و عوارض جدی مثل عفونت های مقاوم به درمان را در پی خواهد داشت توصیه به انجام آن نمی کنم و خودم هم انجام نمی دهم.

4- عمل جراحی افزایش اندازه آلت تناسلی

این عمل شامل افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی، مشکلشان برطرف می شود. جراحی بزرگ کردن الت مردان تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است، پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد.

باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

عمل افزایش سایز الت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

در آخر به افرادی که بدنبال افزایش چندین سانتیمتری طول و قطر آلت تناسلی هستند، بایستی بگویم که امکان انجام این کار در هیچ جای دنیا مقدور نبوده و مواردی که در فضای مجازی و امثال آن می بینند ژنتیکی و یا نژادی است و اصولا نبایستی ویژگی های فیزیکی بدن از جمله سایز آلت تناسلی را با فرد یا گروه دیگری مقایسه کرد.

اندازه طبیعی اندام تناسلی کودکان

در بچه ها هم ممکن است آلت در پوست و چربی اطراف آلت فرو می رود ولی سایز آلت طبیعی است. غالبا با شروع دوره ی بلوغ شرایط بهتر خواهد شد البته بایستی از نظر چسبندگی پوست حتنه معاینه شوند چراکه خیلی اوقات چسبندگی باعث فرورفتن آلت به داخل بدن می گردد. معمولا تا بعد از بلوغ و کامل شدن فرآیند بلوغ و رشد آلت توصیه به درمانی خاص برای بچه ها نمی شود و بعد از بلوغ چنانچه بهبودی رخ نداده بود، با جراحی آنرا اصلاح می کنند.

سوال: اندام تناسلی تا چه سنی رشد می کند؟

بیشترین رشد  اندام تناسلی پسران در سنین 12 تا 16 سال است این رشد ابتدا به صورت طولی بوده و سپس به قطر آن اضافه می شود.

سوال: سایز آلت تناسلی و هزینه جراحی آن چقدر است؟

سلام اندازه آلت من 11سانت هست میخواستیم بدونم چه راهی برای بزرگ شدنش موثرتر و اینکه هزینه عمل جراحی چقدر هست. متشکر

برای مشاهده پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

 

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل


 برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۷ تیر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 323 مشاهده پرسش
  من ۱۴ سالمه و الت تناسلی من در حالت سفت ۱۰ سانته به نظرتون طبیعیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۷ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   بله طبیعیه

 • تصویر کاربر علی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  با سلام. من 16سال سن دارم و طول آلت تناسلی من 15سانتی متر می باشد. آیا این اندازه طبیعی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام
   بله طبیعی است

 • تصویر کاربر Reza جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام ی لکه سفید گرد پایه الت تناسلیم چند ماهیه ظاهر شده و ظاهرا مو منطقه هم رفته اندازشش تقریبا ۷ میلیمتره و گرده و مسطح. میتونه چی باشه و چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام در صورت صلاحدید عکس واضح بفرستید تا بتوانم کمک تان کنم.

 • تصویر کاربر Hamid دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر من داخل مجرای ادرارم چند وقته میخاره و موقع ادرار خیلی کم میسوزه به چه دلیله؟
  اقای دکتر من سایز الت تناسلیم در حالت راست ۱۴ سانته ایا میشه بزرگ تر بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام 
   اقای دکتر من داخل مجرای ادرارم چند وقته میخاره و موقع ادرار خیلی کم میسوزه به چه دلیله؟..................هم میتونه بدلیل حساسیت و الژی باشه و هم بدلیل عفونت لذا نیاز به معاینه و ازمایش و سپس درمان دارویی است
   اقای دکتر من سایز الت تناسلیم در حالت راست ۱۴ سانته ایا میشه بزرگ تر بشه؟.........................نه متاسفانه روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت نیست

 • تصویر کاربر مهتاب سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  باسلام، من تازه نامزد کردم و متوجه شدم آلت همسرم که 26 سالشه از وسط لاغره یعنی حدود 2 سانت قطر داره. اما طول و اندازه ی سرش تناسب داره. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید، آیا مشکل و بیماری هست و در رابطه جنسی اثر منفی داره یا فقط ظاهرى هستش؟ و آیا درمان داره یا خیر؟ باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام
   در صورت صلاحدید عکس واضح بفرستید تا بتوانم کمک تان کنم ولی در کل بعید می دونم مشکل جدی باشد.

درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
شرکت طراحی سایت پزشکی و سئو همیار سیستم
پرسش از دکتر