نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

نداشتن آگاهی لازم از اندازه آلت تناسلی مردان و استانداردهای آن باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد.

حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

اندازه استاندارد آلت

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه آلت تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

بخوانید  تنگی مجرای ادراری چیست؟

اندازه آلت تناسلی مردان

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه

شامل اعمال افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول و اندازه آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

بخوانید  آلت تناسلی پرده دار

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

سوال: سایز آلت تناسلی و هزینه جراحی آن چقدر است؟

سلام اندازه آلت من ۱۱سانت هست میخواستیم بدونم چه راهی برای بزرگ شدنش موثرتر و اینکه هزینه عمل جراحی چقدر هست. متشکر

برای مشاهده پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

 

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید
اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن
4 (80.98%) 123 رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من بعداز خود ارضاعی بیضه هام بهم میچسبن با اینکه هوا سرد نیس میخواستم علت این جمع شدن و بهم چسبین رو بدونم سوال دومم اینکه سه هفته بعداز عمل تنگی مجرا با بصورت لیزری خودارضاعی داشتم میخواستم بدونم آیا سه هفته بعداز عمل باعث تنگی مجدد نمیشه خودارضاعی سوال سوم اقای دکتر اینکه اگر بخواین یک مکمل جنسی حالا فارق از قیمت ینی قیمتش مهم نیس معرفی کنید برای من که تازه میخوام ازدواج کنم چیه؟
  سوال چهارمم اینکه در طول روز و حتی در هوای گرم بیضه های من جمع شده و بهم چسبیدن و در ساعت 12 شب به بعد شروع به شل شدن میکنن و بزرگ میشن علت چیه؟

  واقعا لطف میکنید جواب سوالامو بدین خیییییلی ممنونم دکتر جان راستی من 20 سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 5 روز پیش)

   سلام اقای دکتر من بعداز خود ارضاعی بیضه هام بهم میچسبن با اینکه هوا سرد نیس میخواستم علت این جمع شدن و بهم چسبین رو بدونم؟............اسپاسم عضلات طناب و کیسه ی بیضه

   سوال دومم اینکه سه هفته بعداز عمل تنگی مجرا با بصورت لیزری خودارضاعی داشتم میخواستم بدونم آیا سه هفته بعداز عمل باعث تنگی مجدد نمیشه؟..........................خیر

   سوال سوم اقای دکتر اینکه اگر بخواین یک مکمل جنسی حالا فارق از قیمت ینی قیمتش مهم نیس معرفی کنید برای من که تازه میخوام ازدواج کنم چیه؟..............................فارماتون 
   سوال چهارمم اینکه در طول روز و حتی در هوای گرم بیضه های من جمع شده و بهم چسبیدن و در ساعت 12 شب به بعد شروع به شل شدن میکنن و بزرگ میشن علت چیه؟ .............اسپاسم عضلات طناب و کیسه ی بیضه ناشی از ریلکس شدن بدن و آرام شدن اعصاب 

 • تصویر کاربر مهرداد دوشنبه ۲۴ دی ۹۷( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام،دکتر من ۲سال از قرص های سیلدنافیلد برای نزدیکی استفاده میکنم،اوایل خیلی خوب بود،ولی در حال حاضر فقط بار اول بخوبی نعوظ انجام میشه و وقتایی که قرص مصرف نمیکنم دچار زود انزالی شدید میشم،و با مصرف قرص تا ۱۰دیقه تاخیر ایجاد میشه.چگونه باید این مشکلو حل کنم که قرص هم مصرف نکنم و به حالت طبیعی برگردم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲۴ دی ۹۷( 6 روز پیش)

   سلام

   نمیشه کاریش کرد مگر با تمرین و تمرکز و چند ماه سکس بدون قرص و البته همکاری و همراهی شریک جنسی تان

 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۴ دی ۹۷( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  من آلت تناسلی ام کوچیک هست وزنم هم 110کیلو است برا ازدواج مرددم چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲۴ دی ۹۷( 6 روز پیش)

   سلام

   با رژیم و ورزش لاغر کنید

 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من ۱۸ سال دارم اندازه آلت تناسلیم در حالت نعوذ ۱۶ سانته وزنمم ۸۰ ه آیا اندازه التم استاندارده یا نسبت به سنم کوچکه؟؟ البته میخواستم بدونم ک آلت تناسلی تا سن چن سالگی رشد میکنه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 هفته پیش)

   سلام

   کاملا نرماله

   تا 17 سالگی رشد می کنه

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر میخواستم بدونم اگر اندازه الت در قبل از بالغ شدن هفت سانت باشد مشکلی وجود دارد یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 هفته پیش)

   سلام

   خیر

درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکی با همیارسیستم
پرسش از دکتر