نمایش منوی کناری

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن

انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

نداشتن آگاهی لازم از اندازه آلت تناسلی مردان و استانداردهای آن باعث ایجاد نگرانی ها و بروز مشکلات مختلفی در کیفیت زندگی در اثر احساس عدم کفایت در زندگی زناشویی و یا برآورد نادرست از توانایی خود در تولید مثل می گردد.

حتی در جوامع غربی نیز ضرورت توجه به این نگرانی ها حس شده است به طوری که در یک مقاله به نگرانی شایع در مردان جوان از انداز ه های دستگاه تناسلی پرداخته شده و نویسندگان معتقدند که بسیار زودتر از رسیدن به سن بلوغ، مردان اشاراتی در باره کفایت اندازه آلت تناسلی خود می شنوند که می تواند ایجاد نگرانی کند. این نگرانی در اوایل جوانی افزوده می شود و ممکن است با درجات مختلفی در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند.

اندازه استاندارد آلت

در یک مطالعه عنوان می شود که تعداد مردانی که با شکایت از کوچکی آلت برای درمان جراحی به کلینیک های آندرولوژی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.  اما جالب است که در این مطالعه با توجه به نوموگرام، هیچ کدام از بیماران واقعاً دارای آلت کوتاه نبوده اند. تعداد پزشکان عمومی و یا متخصصان آندرولوژی و ارولوژی که از سوی والدین و یا جوانان، در مورد اندازه آلت تناسلی خود، مورد مشاوره قرار می گیرند، کم نیستند. اما آنها برای تصمیم گیری مجبور به استفاده از کتا ب های مرجع خارجی هستند. اندازه های دستگاه تناسلی خارجی مردان در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است. امیدواری دیگر آن است که مطالب این سایت به بسیاری از جوانان ما کمک کند تا تحت تأثیر اطلاعات غیر واقعی و مبالغه آمیز که اکثراً به وسیله اینترنت یا ماهواره کسب می شود، قرار نگیرند و به این ترتیب از بسیاری از آثار سوء این تبلیغات شامل درمان های طبی و جراحی ها برای بزرگ سازی دستگاه تناسلی، جلوگیری شود.

اندازه آلت تناسلی مردان

اعمال جراحی تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه

شامل اعمال افزایش طول و اندازه کیر مردانه و همچنین اعمال افزایش قطر آلت تناسلی مردانه می باشد. باید توجه داشت که اکثر افراد مراجعه کننده خواهان انجام این اعمال، افراد نرمال بوده و نیازی به انجام این اعمال جراحی ندارند و پس از معاینه و اطمینان دادن به نرمال بودن دستگاه تناسلی خارجی مشکلشان برطرف می شود. اعمال جراحی تنها در افرادی که حقیقتاً اندازه آلت تناسلی کوچک دارند که عملاً باعث ناتوانی در انجام مقاربت شده است پس از انجام مشاوره روان پزشکی لازم، انجام خواهد شد. باید توجه داشت که داروها و وسایلی که احیاناً در فضای مجازی یا ماهواره ها تبلیغ می شوند هیچگونه تـأثیری در تغییر اندازه آلت تناسلی مردانه نداشته و گاهی باعث ایجاد مشکلات و عوارض شدیدی خواهد شد.

اعمال جراحی افزایش دهنده طول و اندازه آلت تناسلی شامل اعمال آزاد کردن لیگمانهای آویزان کننده آلت همراه با استفاده از فلپ جهت پوشش پوستی، استفاده از سیاهرگ اندام تحتانی و پیوند آنها به آلت تناسلی مردانه جهت افزایش طول آن و سایر اعمال مشابه می باشد که پس از معاینه بیماران در صورت نیاز نوع عمل مشخص خواهد شد. گاهی پس از انجام این اعمال استفاده از وسایل مثل واکیوم جهت جلوگیری از بازگشت آلت به داخل لازم می شود.

اعمال جراحی افزایش دهنده قطر آلت شامل تزریق چربی به داخل آلت تناسلی، قراردادن پروتز یا گرافت های پوستی یا استفاده از پیوند سیاهرگ اندام تحتانی به آلت جهت افزایش قطر آلت تناسلی مردانه خواهد بود.

ظاهر کوچک آلت تناسلی در افراد چاق

گاهی در کودکان و بالغین چاق به خصوص اگر ختنه با برداشت پوست زیاد صورت گرفته باشد، آلت تناسلی در چربی پایین شکم گیر کرده و مخفی می شود و ظاهر آلت بسیار کوچک به نظر میرسد، به شکلی که گاهی فقط سر آلت رؤیت میشود. در بسیاری از این موارد پس از ایجاد نعوظ آلت طول مناسب پیدا کرده و از چربی پایین شکم خارج می شود و فرد توانایی مقاربت مناسب را پیدا میکند. اما در مواردی که این بیماری موجب اختلال در مقاربت مناسب یا عوارض ادراری شده باشد، بایستی با انجام یک عمل جراحی نسبتاً ساده تصحیح شود. دراین عمل چربی های اضافه پایین شکم برداشته شده و فاشیاها به شکلی تثبیت می شوند که علاوه بر ایجاد ظاهر مناسب از جمع شدن مجدد چربی در مناطق مورد نظر پیشگیری شود.

سوال: سایز آلت تناسلی و هزینه جراحی آن چقدر است؟

سلام اندازه آلت من ۱۱سانت هست میخواستیم بدونم چه راهی برای بزرگ شدنش موثرتر و اینکه هزینه عمل جراحی چقدر هست. متشکر

برای مشاهده پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

 

اندازه آلت تناسلی مردان بر حسب سن
۴ (۸۰٫۲%) ۹۸ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق تلگرامسوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

  • دکتر محمد جباري
  • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
4
الت تناسلی

سلام خدمت دکتر عزیز بنده قبلا عکسهایی از غده چربی روی الت تناسلی ام که زیر پوست بود رو براتون ارسال کرده بودم ،متخصص مجاری ادرار رفتم وایشان گفتند این یک توده پنیس است واون رو جراحی کرد و بیرون کشید حالا بعد از گذشت تقریبا یک سال هنورتقریبا به همان اندازه ورم در ان ناحیه وجود داره من مطمعنم که این ورم دیگه توده چربی نیست بلکه با تشخیص خودم احتمال میدم یا بد بخیه خورده یا رگی ورم کرده یا گوشت اضافیه و زیر پوسته تقریبا چسبیده به لوله الت تناسلی در حالت شل کمی دیده میشه و سفته ودر حالت نعوظ بزرگتر و سفت تر میشه این ورم از اوایل عمل جراحی دیده میشد اًقای دکتر اگه داروی برای کاهش ورم هست رو معرفی کنید با تشکر از لطفتون البته خیلی زمان برد تا خودم راضی کنم تا این عملو انجام بدم بالاخره بعد از چند سال با توکل بر خدا تن به این عمل دادم ،، مشاهده پاسخ دکتر
5
مخفی بودت الت تناسلی

با سلام .من پسرم رادرسن 9 سالگی ختنه کردم اما بعداز ختنه الت تناسلیش حالت دکمه داره و اصلا مشخص نیست بی نهایت فکرم درگیره و افسردگی گرفتم دکتر اگر ممکنه شماره ای از شما داشته باشم تادر صورت نیاز ب عمل زودتر اقدام کنم و بیارمش خدمتتون .ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
6
بیماری پوستی آلت تناسلی

با سلام خدمت آقای دکتر مدتی هستش که دچار بیماری مقاربتی شدم این موضوع نگرانم کرده و دوی آلت تناسلیم لکه سفید رنگی پدیدار شده که گاهی اوقات خارش شدید هم داره همراه با خشکی در برخی حشفه
برخی نقاط حشفه خشکی و خارش رو به همراه داره اگر ممکن کمکم کنید ممنون میشم راه درمان رو بهم بگین با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
7
الت تناسلی

هزینه افزایش طول با بزرگ کردن کلاهک چقدر میشه ممنون مشاهده پاسخ دکتر
8
لخته های ژله ای مانند در منی

سلام
در منی ام لخته های ژله ای مانند مشاهده کردم که به همین منظور
آزمایش اسپرم انجام دادم؛میخواستم ببینم.
در این نمونه آزمایش مشکل خاصی وجود داره؟
مشکلی در آینده به وجود نمی آورد؟
واینکه باعث ناباروری در آینده نمی شود؟
عکس آزمایش اسپرمو فرستادم.
(سن 21 و مجرد هستم)
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
تبخال

سلام.وقت بخیر آقای دکتر.میخواستم بدونم با خوردن کپسول AHCC به مدت 3 ماه تبخال تناسلی دیگه نمایان نمیشه؟ نامزد من از نظر ذهنی خیلی درگیر این قضیه شده اگر حتی احتمال یک درصد هم هست که با خوردن این قرص تبخال دیگه نمایان نشه بهم بگین تا بهش انتقال بدم.شب روز برامون نمونده خیلی از نظر ذهنی از بین رفتیم.اگر احتمال داره این قرص خوب کنه لطفا بگین.جواب شما خیلی میتونه کمک کنه به ما. مشاهده پاسخ دکتر
10
برنامه ریزی جهت انجام عمل

سلام
وقتتون بخیر
بنده قبلا سوالاتی رو با کد رهگیری 175ws738631 خدمتتون مطرح کردم.
حالا چند تا سوال داشتم:
1-از اونجایی که شهرستان هستم، می خواستم بدونم برای اومدن به تهران جهت انجام عمل اصلاحی که فرمودید، از زمان ویزیت در مطب تا انجام آزمایشات و انجام عمل و دوره ی بستری در بیمارستان چند روز زمان نیاز هست؟ همه ی مراحل در یک مقطع زمانی انجام میشه یا در چند نوبت باید بیام تهران؟ (چون نیاز هست که مرخصی بگیرم)
2-دوره ی نقاهت بعد از عمل حدودا چند روزه؟
3-این عمل عوارضی رو به همراه داره؟
4-عمل در چه بیمارستانی انجام میشه و کل هزینه های اون حدودا چقدر میشه؟
5-از اونجایی که امکان اینکه کسی رو همراه داشته باشم مقدور نیست، این مساله مانعی نداره؟
6-درمورد انجام لیزر، زمان و هزینه به چه صورته؟
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 757 بعدی »

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم