نمایش منوی کناری

عوارض واکسن گارداسیل چیست؟

متن زیر برگرفته از ۳ سایت معتبر می باشد که آدرس هر سایت در بالای متن هر بخش آورده شده است. هدف از نوشتن مطالب زیر اطلاع رسانی به کسانی است که می خواهند بیشتر در مورد مزایا و عوارض واکسن گارداسیل بدانند تا بهتر بتوانند در مورد تزریق یا عدم تزریق آن تصمیم بگیرند.

عوارض hpv

از آنجایی که سعی شده از دیدگاه های مختلف هر سایت به موضوع پرداخته شود لذا ممکن است بخشی از عوارض ذکر شده، تکراری باشد.

۱- بخش اول

منبع:nhs

بی خطر بودن واکسن HPV (گارداسیل)

واکسن ویروس پاپیلومای انسانی به نام گارداسیل از سال ۲۰۱۲ در برنامه ی واکسیناسیون سیستم بهداشتی ملی انگلستان که اصطلاحا به آن NHS می گویند، استفاده می شود. قبل از سال ۲۰۱۲ هم واکسن دو ظرفیتی سرواریکس استفاده می شد.

چگونه بدانیم که واکسن HPV ایمن و بی خطر هست؟

یک واکسن تنها زمانی در انسان مورد استفاده قرار می گیرد که آزمایش های علمی (به نام کارآزمایی های بالینی)، نشان دهندۀ ایمن و موثر بودن آن باشند و فواید آن بیشتر از مضراتش باشد.

داده ها و نتایج این آزمایشات توسط یک گروه در “اداره داروی اروپا” European Medicines Agency) EMA) به نام “کمیته محصولات دارویی برای استفاده انسانی” مورد بررسی قرار می گیرد. اگر کمیته از نتایج آزمایشات مبنی بر ایمن بودن واکسن مطمئن گردد، مجوز لازم برای استفاده در انگلستان را صادر می کند. هر دو واکسن گارداسیل و سرواریکس مجوز “اداره داروی اروپا” (EMA) برای استفاده در انگلستان را دارند.

ثبت ایمنی و بی خطر بودن واکسن گارداسیل برای HPV

واکسن اچ پی وی

واکسن HPV در سراسر جهان برای سال ها در کشورهای مختلف مانند استرالیا، کانادا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپای غربی استفاده شده است. بیش از ۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان واکسینه شده اند.

تعدادی از سازمان های مرتبط در سراسر جهان، از جمله مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ایالات متحده، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و EMA، استفاده از واکسن HPV را برای سال های بسیار طولانی تحت نظر داشته اند. آنها از بسیاری از انواع مختلف اطلاعات و داده های ایمنی استفاده می کنند و همچنان می گویند واکسن HPV بسیار ایمن و بی خطر است.

البته همانند سایر داروها و واکسن ها، عوارض جانبی خفیف مرتبط با واکسیناسیون HPV وجود دارد.

آیا واکسن HPV می تواند باعث بروز بیماری های طولانی مدت (مزمن) شود؟

بسیاری از کارآزمایی های بالینی و مطالعات علمی به بررسی اینکه آیا بین واکسیناسیون HPV و بیماری های زیر ارتباطی وجود دارد یا نه، پرداخته اند. این بیماری ها عبارتند از:

• سندرم خستگی مزمن (گاهی اوقات ME نامیده می شود)
• سندرم درد پیچیده منطقه ای
• سندرم تاکیکاردی وضعیتی
• نارسایی زودرس تخمدان
• سندرم Guillain-Barré

این سازمان های مسئول، هیچگونه افزایش بروز موارد فوق الذکر در مقایسه ی بین افرادی که واکسن گرفته اند و آن هایی که واکسن نگرفته اند را پیدا نکرده اند.

کمیته مشورتی جهانی سازمان بهداشت جهانی WHO بر روی ایمنی واکسن به طور منظم شواهد بین المللی در مورد ایمنی واکسیناسیون HPV را بررسی می کند و در ماه مارس سال ۲۰۱۷، بیانیه ای صادر کرد که هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط بین واکسیناسیون HPV و بیماری های فوق الذکر وجود ندارد.

نظارت بر ایمنی واکسن های HPV

در انگلستان برنامه ای وجود دارد به نام کارت زرد که اجازه می دهد تا پزشکان، سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی و اعضای عمومی، موارد احتمالی عوارض جانبی از هر داروی مصرفی، از جمله واکسن، را گزارش دهند. این برنامه توسط “اداره تنظیم مقررات دارو و بهداشت و درمان” (MHRA) اداره می شود.

بخوانید  برای درمان زگیل تناسلی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

“در ایران نیز مشابه چنین اداره ای در سازمان غذا و دارو وابسته به وزارت بهداشت به منظور گزارش و ثبت عوارض دارویی وجود دارد.”

این برنامه به طور منظم گزارش ها را بررسی می کند و اگر مشکل بالقوه ای وجود داشته باشد، تحقیقات مربوطه انجام خواهد شد و در صورت لزوم اقدامات لازم انجام می گیرد.

همچنین برای شرکت های داروسازی الزام قانونی برای گزارش موارد جدی و احتمالی عوارض جانبی به “اداره تنظیم مقررات دارو و بهداشت و درمان” (MHRA) وجود دارد.

با تزریق واکسن HPV چه چیزی تغییر می کند؟

خطرات واکسن زگیل تناسلی

برنامه واکسیناسیون HPV از سال ۲۰۰۸ در United Kingdom) UK) شروع شده، و براساس شواهدی که از استرالیا، دانمارک، انگلیس و اسکاتلند به دست آمده باعث کاهش قابل توجهی در میزان عفونت با انواع سرطان زای ویروس HPV در مردان و زنان شده است. برنامه واکسیناسیون UK انتظار دارد تا در نهایت از صدها مرگ ناشی از سرطان دهانه ی رحم در سال جلوگیری کند. از آنجایی که سالیان زیادی طول می کشد تا سرطان دهانه ی رحم ناشی از ابتلای به عفونت HPV رخ دهد، لذا زمان زیادی می برد تا مزایای کلی برنامه واکسیناسیون مشخص شود.

این متن آخرین بار در تاریخ ۳۱/۱۰/۲۰۱۷ در سایت رسمی سیستم بهداشتی ملی انگلیس NHS به روز رسانی شده و نوبت بعدی به روز رسانی ۳۱/۱۰/۲۰۲۰ می باشد.

عوارض واکسن گارداسیل

منبع: nhs

عوارض واکسن گارداسیل که خیلی شایع هستند (یعنی عوارضی که در بیش از ۱ نفر از هر ۱۰ نفری که واکسن گارداسیل می زنند رخ می دهد) عبارتند از:

⚠ قرمزی، تورم، یا درد محل تزریق: شایعترین عوارض واکسن گارداسیل هستند ولی بایستی ظرف چند روز از بین بروند.

⚠ سردرد: سردرد از جمله عوارض واکسن گارداسیل است که معمولا خیلی طولانی نیست و گذر می باشد.

عوارض واکسن گارداسیل در سطح شایع (یعنی عوارضی که در بیش از ۱ نفر از هر ۱۰۰ نفری که واکسن گارداسیل می زنند رخ می دهد):

⚠ کبودی و خارش در محل تزریق

⚠ افزایش دمای بدن یا احساس گرما و لرز

⚠ حالت تهوع

⚠ درد در بازوها، دست ها، انگشتان دست، پاها یا انگشتان پا

عوارض واکسن گارداسیل در سطح نادر (یعنی عوارضی که در حدود ۱ نفر از هر ده هزار نفری که واکسن گارداسیل می زنند رخ می دهد):

⚠ بثورات قرمز خارش دار (کهیر)

عوارض خیلی نادر (یعنی عوارضی که در کمتر از ۱ نفر از هر ده هزار نفری که واکسن گارداسیل می زنند رخ می دهد):

⚠ دشواری در نفس کشیدن و تنگ شدن راه های هوایی

– دیگر عوارض واکسن گارداسیل

پروتز بیضه

برخی افراد ممکن است پس از واکسیناسیون، سرگیجه یا ضعف داشته باشند. در برنامه واکسیناسیون در مدارس، از دختران خواسته می شود که هنگام تزریق بنشینند یا دراز بکشند و حدود ۱۵ دقیقه پس از تزریق در همان حال بمانند تا احتمال غش کردن و آسیب دیدن به حداقل برسد.

افرادی که واکسن زده اند، عوارض دیگری را نیز ذکر می کنند؛ ولی چون این نوع عوارض واکسن گارداسیل از سوی مردم گزارش شده است تا اینکه در تحقیقات بالینی کنترل شده ذکر شود، لذا نمی توان گفت به چه میزان و در چند درصد افراد رخ می دهد.

سایر عوارض جانبی واکسن hpv گزارش شده عبارتند از:

• بروز کبودی یا خونریزی به راحتی

• لرز، ضعف، خستگی یا احساس ناخوشایند عمومی

• تورم غدد لنفاوی

• درد یا حساسیت در مفاصل و عضلات

• استفراغ

• تشنج

بسیاری از علائم فوق، مختص واکسن گارداسیل نبوده و بعد از تزریق هر نوع واکسن دیگری نیز ممکن است، گزارش شوند. اما اگر هر کدام از اینها یا علائم دیگری را دارید، باید با فردی که واکسن را برای شما تزریق کرده است، یا یک داروساز، یا پزشک معالج تان یا یک پرستار صحبت کنید. اگر احساس می کنید حال تان خیلی بد است، بلافاصله از یک مرکز پزشکی یا اورژانس کمک بگیرید.

بخوانید  بهترین درمان زگیل تناسلی (GENITAL WARTS) چیست؟

– واکنش های آلرژیک واکسن گارداسیل

در موارد خیلی نادر، برخی از افراد ممکن است دچار واکنش های آلرژیک شدیدتری شوند که به آن واکنش های آنافیلاکتیک می گویند و بلافاصله بعد از تزریق واکسن رخ می دهد. علائم واکنش های آنافیلاکتیک عبارتند از:

• احساس سرگیجه یا ضعف

• مشکلات تنفسی – مانند تنفس سریع و سطحی

• خس خس سینه حین نفس کشیدن

• افزایش سرعت ضربان قلب

• پوست سرد و مرطوب

• سردرگمی، گیجی و اضطراب

• افتادن یا از دست دادن هوشیاری

اگر یک فرد واکنش آلرژیک شدید داشته باشد، متخصص مراقبت های بهداشتی که واکسن را به وی تزریق می کند، به طور کامل در مورد نحوه برخورد با آن آموزش دیده است. این افراد با درمان ظرف چند ساعت بهبود می یابند.

واکنش آنافیلاکتیک در برخی موارد دیگر هم ممکن است، رخ دهد و فقط مختص این واکسن نیست، از جمله گزش با نیش زنبور و آلرژی غذایی

اگر شما با کسی مواجه شدید که علائم آنافیلاکسی را از خود بروز می دهد، بلافاصله با اورژانس ۱۱۵تماس بگیرید.

۲- بخش دوم

منبع: rxlist

گارداسیل چهار ظرفیتی (انواع ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸)، یک واکسن بازسازی شده است و داخل عضله بازو تزریق می شود. این واکسن برای پیشگیری از سرطان مقعد، دهانه رحم، واژن، ناحیه خارجی تناسلی و رشد بافت غیرطبیعی در این مناطق و همچنین پیشگیری از زگیل تناسلی است.

عوارض واکسن گارداسیل شامل واکنش های محل تزریق (درد، تورم، قرمزی، کبودی یا خارش)، تب، سردرد، سرگیجه، خستگی، تهوع، استفراغ، اسهال، مشکلات خواب (بی خوابی)، آبریزش بینی یا گرفتگی بینی، گلودرد، سرفه، درد دندان، یا درد مفصل و یا عضلانی است.

گارداسیل باید توسط دکتر به صورت تزریق عضلانی به عنوان یک دوز ۰٫۵ میلی لیتر در سه دوز جداگانه تزریق شود. دوز اول در زمان مراجعه اولیه بیمار، دوز دوم دو ماه پس از دوز اول و دوز سوم شش ماه پس از اولین دوز تجویز می شود. گارداسیل ممکن است با داروهای زیر تداخل داشته باشد:

– داروهای استروئیدی خوراکی، استنشاقی یا تزریقی

– داروهای شیمی درمانی

– داروهایی که در درمان پسوریازیس، آرتریت روماتوئید یا سایر اختلالات خود ایمنی استفاده می شوند.

– داروهایی برای درمان یا جلوگیری از رد پیوند عضو استفاده می شوند.

قبل از تزریق واکسن به پزشک خود در مورد داروهایی که استفاده می کنید، اطلاع دهید.

تزریق واکسن گارداسیل در دوران بارداری توصیه نمی شود. در مورد عبور واکسن از شیر مادر اطلاعی در دست نیست.

۳- بخش سوم

منبع: gardasil9

این حق مسلم همه افراد هست که در مورد واکسن اطلاعات داشته باشند. بایستی بدانید که شرکت Merck (سازنده گارداسیل) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، بر ایمنی واکسن های HPV نظارت دارند. در زیر اطلاعاتی در مورد ایمنی و بی خطر بودن واکسن گارداسیل بدست خواهید آورد.

آنچه پزشک قبل از تجویز واکسن گارداسل بایستی در مورد شما بداند؟

دیر انزالی

• اگر دارای مشکلات نقص سیستم ایمنی مانند عفونت HIV یا سرطان هستید و یا اگر داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مصرف می کنید.

• تب بیش از ۳۷٫۸ درجه سانتی گراد دارید.

• واکنش آلرژیک به دوز قبلی واکسن داشته اید.

• فهرست داروهایی که مصرف می کنید.

• اگر حامله هستید یا قصد حامله شدن دارید.

چه کسی نباید واکسن گارداسیل دریافت کند؟

افرادی که به موارد زیر واکنش های آلرژیک نشان می دهند، نباید گارداسیل تزریق شود:

بخوانید  علائم زگیل تناسلی در مجاری ادرار چیست؟

• دوز قبلی گارداسیل

• مخمرهای قارچی (واکنش آلرژیک شدید)

• آلومینیوم هیدروکسی فسفات سولفات

• پلی ساکارید ۸۰

شایع ترین عوارض واکسن گارداسیل چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی گارداسیل شامل: درد، تورم، قرمزی، خارش، کبودی، خونریزی و بروز توده در محل تزریق، سردرد، تب، حالت تهوع، سرگیجه، خستگی، اسهال، درد شکمی و گلودرد می باشد. گاهی اوقات افراد پس از گرفتن گارداسیل دچار ضعف می شوند و بعضا ممکن است غش کنند و به خود آسیب برسانند. به همین علت، توصیه می شود تا ۱۵ دقیقه بعد از تزریق در مطب بنشینید و در صورتی که دچار ضعف و بیحالی نشدید، مطب را ترک نمایند.

بعضی از افرادی که دچار ضعف می شوند، ممکن است دچار تشنج هم شوند (یعنی دچار لرز شده و یا بدنشان سفت شود). در این موارد حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

یک سوال مهم: آیا امکان دارد که تزریق واکسن گارداسیل باعث ابتلا فرد به ویروس HPV یا هر گونه بیماری ناشی از HPV شود؟

پاسخ منفی است؛ بعبارتی امکان ابتلا به ویروس HPV یا هر گونه بیماری ناشی از HPV بدنبال تزریق واکسن گارداسیل وجود ندارد.

اطلاعاتی در مورد گارداسیل ۹

واکسن گارداسیل ۹ (واکسن پاپیلوما ویروس انسانی ۹ ظرفیتیی)، به محافظت از دختران و زنان سنین ۹ تا ۲۶ سال در برابر سرطان های دهانه ی رحم، واژن، دستگاه تناسلی خارجی و مقعد و همچنین زگیل های تناسلی ناشی از ۹ نوع ویروس HPV کمک می کند. گارداسیل به محافظت از پسران و مردان ۹ تا ۲۶ سال در برابر سرطان های مقعد و زگیل تناسلی ناشی از انواع مشابه HPV کمک می کند.

⚠ گارداسیل ممکن است محافظت کامل را برای همه ایجاد نکند و همچنین این واکسن در برابر بیماری هایی که توسط سایر انواع ویروس HPV ایجاد می شوند، و یا در برابر بیماری هایی که توسط HPV ایجاد نمی شود، محافظتی ایجاد نمی کند.

⚠ گارداسیل از تمام انواع سرطان دهانه رحم جلوگیری نمی کند؛ لذا برای زنان، انجام غربالگری سالانه جهت تشخیص زود هنگام سرطان رحم یا همان تست پاپ اسمیر لازم و ضروری است.

⚠ گارداسیل زگیل های تناسلی و یا سرطان را درمان نمی کند.

⚠ گارداسیل معمولا در عضله بازو تزریق می شود. گارداسیل ممکن است در ۲ یا ۳ دوز تزریق شود.

⚠ مدت زمان ایمنی بخشی گارداسیل ۹ مشخص نشده است.

⚠ گارداسیل ۹ در برابر بیماری که از طریق ابتلا به ویروس HPV بوجود آمده است وآن نوع ویروس HPV در واکسن هم وجود دارد، محافظت ایجاد نمی کند.

⚠ گارداسیل ۹ نقشی در درمان ضایعات دستگاه تناسلی خارجی؛ سرطان دهانه رحم، فرج (ولوو)، واژن و مقعد یا نئوپلازی داخل اپیتلیال رحم (CIN)، نئوپلازی داخل اپیتلیال فرج (VIN)، نئوپلازی داخل اپیتلیال واژن (VaIN) و یا نئوپلازی داخل اپیتلیال مقعد (AIN) ندارد.

⚠ به یاد داشته باشید که همه سرطان های دستگاه تناسلی، واژینال و مقعد بواسطه HPV ایجاد نمی شوند و گارداسیل ۹ تنها در مقابل آن دسته از سرطان های فرج، واژن و مقعد ناشی از انواع HPV تیپ ۱۶ ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲ و ۵۸ محافظت می کند.

⚠ واکسیناسیون با گارداسیل ۹ ممکن است در تمام گیرندگان واکسن محافظت ایجاد نکند.

⚠ همه موارد سرطان واژن، دهانه ی رحم و مقعد ناشی از ابتلا به ویروس HPV نیستند. تقریبا ۷۰ تا ۷۵ درصد موارد سرطان واژن، ۳۰ درصد موارد سرطان فرج و ۸۵ تا ۹۰ درصد موارد سرطان مقعد مربوط به HPV است.

 دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید
عوارض واکسن گارداسیل چیست؟
5 (100%) 1 رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ط.م سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید
  آقای دکتر من روی زگیل دهانه واژن سرکه سیب زدم یکم بزرگ بود سایزش.خون اومد امروز ازش....
  1...آیا ممکن اون خون که اومده باعث در اومدن زیگیل تو قسمتهای دیگه بشه
  2..درسته که نباید تو دوران درمان گوشت،لبنیات(ماست،شیر، کره پنیر و...)خورد.من اصلا نمیخورم.درسته؟
  3...و 1خواهش ازتون داشتم.من سوالهای صفحه شما که میخونم میبینم خیلی ها مثل من نگران بچه های کوچیک تو خونه هستند که نگیرند.میشه تو 1مقاله داشته باشید که توش بگه پدر و مادرهایی که hpv دارن چکار کنن که بچه ها نگیرند...
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام
   1...آیا ممکن اون خون که اومده باعث در اومدن زیگیل تو قسمتهای دیگه بشه......................خیر ویروس در خون نیست
   2..درسته که نباید تو دوران درمان گوشت،لبنیات(ماست،شیر، کره پنیر و...)خورد.من اصلا نمیخورم.درسته؟........................نه درست نیست این رژیم تاثیری در ریشه کنی ویروس ندارد.

   برای مراقبت از دیگر افراد خانواده فقط لوازم حمام بایستی جدا باشد. اقدام دیگری نیاز نیست

 • تصویر کاربر سلیمانی شنبه ۲۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  ممنون از پاسخ شما جناب دکتر،
  فرمودید ضایعات زگیل نیستن و جهت زیبایی با لیزر برطرف میشن. یکی ازین برجستگیها نسبت به چند روز گذشته بزرگتر شده ( این اتفاق قبلا هم افتاده بود و مجدد به سایز قبلیش برگشته بود.)
  قرمز شده و چند بار ترسیدم که خونریزی کنه ول اتفاقی نیفتاد، فشار آب باعث درد این برجستگی میشه. و فکر مینم اطرافش یکی دوتا جدید هم ظاهر شدن.
  عکسش رو ارسال کردم و دور اون قسمت رو خط سبز رنگ کشیدم. عکسهای قبلی رو هم مجدد خدمتتون ارسال کردم که در صورت نیاز چک بفرمایید. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید راجب این ضایعات که چی هستن؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۲۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام
   این ضایعات زگیل نیستند وستیبولار پاپیلوماتوز هستند و با ایژر براحتی از بین می روند
 • تصویر کاربر سمیرا شنبه ۲۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من یکسال پیش ب زگیل تناسلی مبتلا شدم و بالیزد درمان کردم ولی الان 2هفته ای متوجه شدم ی چیزی مثل جوش دهنه ی رحمم دراومده ولی تکثیر نشده آیاامکان داره ک زگیل تناسلی باشه؟؟چجوری درمان کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۲۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربر Mohammad چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  کبا عرض سلام‌و دورود
  خدمت شما اقای دکتر کنار پام یه چیزی مثل جوش هست که تصویرشو‌براتون فرستادم
  و‌روی‌التم هم دون‌دون های ریز انگار زیر پوستی هست
  ممنون‌میشم‌بررسی کنید و‌بگید ایا زگیل هستند یا چیز‌دیگر‌و‌یا مریض هستم‌و‌نیاز به درمان دارم با خیر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام

   یکی از عکس ها مشکوک هست بهتره معاینه ی حضوری بشوید

 • تصویر کاربر نازنین چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  درمورد واکسن گارداسیل 4 و 9 میخواستم بپرسم کدوم واکسن اثربخشی بیشتری داره با توجه به اینکه گارداسیل 9 تیپ های بیشتری رو محافظت میکنه اما اثربخشی و مدت زمان ایمنیش مشخص نیست؟
  من تیپ 6 و 11 رو دارم و میخوام واکسن رو تزریق کنم ایا این واکسن عوارضی مثل ام اس و.. داره بخاطر ترکیبات الومینیومیش؟ و زدن واکسن باعث میشه بخاطر انتی بادی ها نوع 6 و 11 من زودتر خوب شه ؟
  امکانش هست بدتر بشم؟
  ایا گارداسیل 9 در ایران هست؟
  شما کدوم رو برای من پیشنهاد میکنید با توجه به اینکه من و همسرم تا بحال شریک جنسی دیگری نداشته ایم هیچکدوممون.؟
  ایا شوهرم هم واکسن رو تزریق کنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۱۰ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام

   واکسن برای افراد متاهل پایبند به اصول اخلاقی و حریم خانواده توصیه نمیشه و لزومی ندارد.

   واکسن گارداسیل ۹ را توصیه می کنم . اگر آلرژی به محتویات واکسن نداشته باشید مشکل جدی دیگری رخ نخواهد داد.

   نیازی نیست همسرتان واکسن بزنند.

   در ایران بطور رسمی گارداسیل ۹ نیست.

   واکسن تاثیر چندانی در بهبودی ضایعات موجود ندارد و باعث بدتر شدن آن هم نمی شود.

  2. تصویر کاربر نازنین سه شنبه ۱۰ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   بابت پاسخدهی ممنونم اقای دکتر.
   من زاعده مشخصی ندارم وفکر کردم شاید بخاطر انتی بادی هایی که بدن در اثر واکسن تولید میکنه ممکنه زودتر خوب بشم.این درسته؟
   اگر فعلا درمانمون رو تا نگاتیو شدن دنبال کنیم وبعدا واکسن رو تزریق کنیم بهتر نیست؟
   شوهرم در معاینه زاعده های مشکوک رو گفتین زگیل نیست و آزمایش هم دادن در ازمایشگاه بهداد که نتیجه منفی بود.
   (البته از حمامش فقط 27 ساعت گذشته بود نه 48 ساعت وتست فقط از مناطقی بود که معمولا زیر کاندوم هست و تماسی نداره + بیضه ها و ابتدای داخل مجرای ادرار و از خود ادرار نبود)بنظرتون منفی بودن تستش قابل اعتماد هست با توجه به اینکه ما در90 درصد مواقع از کاندوم استفاده کردیم؟
   بعد از طی دوره درمان از کجا مطمین بشیم که هردو واقعا نگاتیو شدیم چون تست اقایون فقط از نواحی مشکوکه نه دهان و....چون ما الان سکس نداریم و میترسم بعد از نگاتیو شدنم از همسرم بگیرم؟واکسن باعث میشه دوباره نگیرم؟

   ما یکماهه هردومون داریم پاورفیت و روزانه 5 گرم شیتاکه و مقدار مناسبی سبزیجات میخوریم بعلاوه ویتامین سی و اسید فولیک و از امروز روزانه یه قرص ایموننس میخوریم.
   البته ما 5 ساله که ازدواج کردیم و من واقعا نمیدونم ازچه موقع و کجا این ویروسو گرفتم احتمال میدم از سالن لیزر موی زائد حدود 9 ماه قبل گرفته باشم بدلیل تماس سری دستگاه با لبه واژنم .
  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)

   من زاعده مشخصی ندارم وفکر کردم شاید بخاطر انتی بادی هایی که بدن در اثر واکسن تولید میکنه ممکنه زودتر خوب بشم.این درسته؟.........................خیر
   اگر فعلا درمانمون رو تا نگاتیو شدن دنبال کنیم وبعدا واکسن رو تزریق کنیم بهتر نیست؟..............................ایرادی ندارد
   شوهرم در معاینه زاعده های مشکوک رو گفتین زگیل نیست و آزمایش هم دادن در ازمایشگاه بهداد که نتیجه منفی بود.
   (البته از حمامش فقط 27 ساعت گذشته بود نه 48 ساعت وتست فقط از مناطقی بود که معمولا زیر کاندوم هست و تماسی نداره + بیضه ها و ابتدای داخل مجرای ادرار و از خود ادرار نبود)بنظرتون منفی بودن تستش قابل اعتماد هست با توجه به اینکه ما در90 درصد مواقع از کاندوم استفاده کردیم؟.....................اصولا در مردان نیازی به ازمایش نیست
   بعد از طی دوره درمان از کجا مطمین بشیم که هردو واقعا نگاتیو شدیم چون تست اقایون فقط از نواحی مشکوکه نه دهان و....چون ما الان سکس نداریم و میترسم بعد از نگاتیو شدنم از همسرم بگیرم؟واکسن باعث میشه دوباره نگیرم؟.............................بله واکسن از ابتلای مجدد جلوگیری می کند.

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکی با همیارسیستم
پرسش از دکتر