نمایش منوی کناری

پروتز آلت

انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۵

کاشت پروتز آلت تناسلی (penile prosthesis) به روش جراحی در درمان ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ به کار می رود و در بیمارانی درنظر گرفته می شود که به درمان های دارویی پاسخ نداده اند یا در افرادی که ترجیح می دهند تا برای برطرف کردن مشکل خود یک راه حل دائمی را انتخاب می کنند.

در حال حاضر دو نوع ایمپلنت آلت وجود دارد:

۱) پروتزهای قابل باد کردن (inflatable) که در فرم های دوتکه و سه تکه وجود دارد.

پروتز آلت

۲) پروتزهای قابل انعطاف

پروتز آلت

اکثر بیماران، پروتزهای قابل بادکردن سه تکه ای three-piece را ترجیح می دهند چرا که این نوع پروتز بیشتر می تواند نعوظ طبیعی را ایجاد کند. ولی پروتزهای دو تکه ای و پروتزهای انعطاف پذیر هم می توانند نعوظ قابل قبولی را ایجاد کنند.

مطالعات نشان دادند که میزان رضایت مندی در کاشت پروتز آلت در مقایسه با دیگر روش های درمان ناتوانی جنسی بالا می باشد (۹۲ تا ۱۰۰ درصد رضایت مندی در بیمار و ۹۱ تا ۹۵ درصد رضایت مندی در شریک جنسی بیمار).

در مطالعه دیگری دیده شده که میزان نعوظ، انزال، ارگاسم (اوج لذت جنسی)، و رضایت مندی کلی جنسی بیمار یکسال بعد از کاشت پروتز به طور قابل توجهی بالاتر بوده است.

دو عارضه اصلی کاشت پروتز آلت عبارتست از بروز نقص مکانیکی در پروتز که منجر به اختلال در عملکرد آن می شود و دیگری بروز عفونت که می تواند منجر به خارج کردن پروتز از آلت شود.

به طور کلی کاشت پروتز یک راه حل جذاب و موثر در افرادی است که به درمان های دارویی پاسخ نمی دهند. شواهد علمی کافی وجود دارد که به دلیل اثربخشی، ایمنی و رضایتمندی بالا،این روش درمانی را به افرادی که به درمان های کمتر تهاجمی پاسخ نمی دهند توصیه می کند.

بخوانید  انحنای مادرزادی آلت تناسلی

پروتز آلت تناسلی

اگر چه در درمان اختلال نعوظ، بهتر آنست که شریک جنسی بیمار هم شرکت کند اما این امر همیشه امکان پذیر نیست. زمانی که تصمیم به کاشت پروتز آلت گرفته می شود مهم است که بیمار را از دیگر درمان های موجود مثل دستگاه وکیوم، استفاده از پروستاگلاندین ها و تزریق اینتراکاورنوزال (تزریق به داخل آلت) و قرص هایی مثل سلدنافیل  تادالافیل و مزایا و معایب هرکدام آگاه باشد.

این بیماران یا به درمان های دارویی مثل سیلدنافیل جواب نداده اند یا کاندید مناسبی برای درمان های خوراکی نیستند. در افرادی که اختلال نعوظ آن ها موقعیتی است (یعنی در یک موقعیت خاص مشکل دارند و در دیگر مواقع نعوظ خوبی دارند)،افرادی که با همسر و شریک جنسی خود مشکل و اختلاف دارند، یا آنهایی که اختلال نعوظ آن ها بطور بالقوه برگشت پذیر هست نبایستی کاشت پروتز آلت انجام شود.

کاشت پروتز با بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. شدت و مدت زمان درد بعد از عمل متفاوت بوده و غالبا نیاز به مصرف مسکن ها به مدت یک حداقل یک هفته می باشد.

بیمار باید بداند که پروتز آلت حالت شبیه نعوظ ایجاد می کند. در یک نوع از پروتزهای سه تکه ای هم طول و قطر آلت افزایش یافته و سفت می شود و به اندازه ای نزدیک به نعوظ طبیعی می رسد اما در کل طول آلت کوتاه تر از حد نرمال حین نعوظ می باشد و سر آلت نیز دچار نعوظ نمی شود. اگر فردی می خواهد بداند که بعد از تعبیه پروتز طول نهایی آلت حین نعوظ چقدر می باشد بایستی بداند که میزان طولی که بعد از  کشیدن آلت در حالت شل ایجاد می شود می باشد.

بخوانید  تنگی مجرای ادراری یا پیشابراه

خیلی از مردان با اختلال نعوظ دارای میل جنسی طبیعی بوده و اکثرا ارگاسم(اوج لذت جنسی) و انزال طبیعی دارند. اگر این افراد قبل از کاشت پروتز طبیعی باشند بعد از عمل هم طبیعی خواهند بود ولی اگر مختل باشند بعد از کاشت پروتز هم مختل خواهند بود.

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

  • دکتر محمد جباري
  • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
تنگی وبسته شدن نوک الت بعد از عمل هیپوسپادیاس

سلام و خسته نباشید. اقای دکتر 14 روز پیش عمل هیپوسپادیاس انجام دادم بعد ازیک هفته پانسمان رو باز کردند دو روز بعدش دقیقا از ناحیه قبل بخیه زیر الت باد کرد به طوری که انگاری خون زیر پوستم در یک ناحیه جمع شده مراجعه کردم به همان بیمارستان خود دکتر نبود گفتند طبیعی. هفته بعدش رفتم دکترم گفت بخیه از داخل پاره شده وباعث جمع شدن ادرار درناحیه باد کرده و لوله سوند رو دراورد گفت برو هفته دیگه دوشنبه بیا که هستم حالا اون راه سوند به هم چسبیده شده واز نوک الت ادرار نمیاد مراجعه کردم گفتند باید خود دکتر ببینه دکتر هم تا هفته دیگه نیست من باید چکار کنم یعنی باید از همان جایی که بخیه پاره شده ادرار کنم به سختی؟ ایا راه حلی شما دارید مشاهده پاسخ دکتر
4
سوال مشکل الت

سلام خدمت دکتر دکتر خدمت شما که بگم بعد عمل صفرا روداراوردم وبعداز دوروز التم ورم کرد الان 40 روزه قرص زیاد خوردم تاوانکس سیپرو دکتر جان زیر رگ التم و خود التم درد شدید داره درحدی که ادم روانی میشه وبدنم میلرزه شب وروز دکتر التم که ورم میشه دوباره درد دکتر جان مشکل عصبی هم دارم چیکار کنم دکتر جان کمی عفونت داره وزرده وقتی درد داره به زور ادرار کم مزاحمت نشم دکتر برا این مشکلات چکار کنم اعصابه یا عفونته مجردم
سوال قبل
مشاهده پاسخ دکتر
5
نعوظ

سلام...خسته نباشید
نوحوانی 16 ساله هستم...در حالت عادی مشکلی ندارم و با مقدار حتی کمی تحریک به حالت نعوط میرسم و مشکلی ندارم.. اما اکثر مواقع نعوظ صبحگاهی ندارم... آیا ازانظر شما این بیان کننده مشکل هستش؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
6
تغییررنگ آلت

تغییررنگ کلاهک وقسمتی ازکلاهک به رنگ صورتی
دوماه است که رنگ قسمتی ازکلاهک وقسمت کوچکی از بدنه آلت تغییررنگ به رنگ صورتی شده
البته درزمان نعوظ زیاد معلوم نیست
مشاهده پاسخ دکتر
7
ناباروری

سلام خسته نباشید من تا 15 سال گی بیضه هام بالا بود بعد آمد پایین الان 37 سال دارم و10 سال ازدواج کردم هنوز صاحب فرزند نشدم آزمایش دادم اسپرم کم هست ا ملیون بیشتر نیست خیلی حالم خراب هست لطفا کمکم کنید ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
8
افزایس قطر آلت تناسلی

سلام وقت بخیر
در مورد افزایش قطر آلت تناسلی به ویژه کلاهک آلت تناسلی از تزریق چربی بدن استفاده میشه. آیا این چربی دائمی باقی میماند؟ و هزینه افزایش قطر آلت تقریبا در چه حدودی است؟
ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
9
کجی آلت

Ⓛ ⓞ ⓥ ⓔ:
سلام خسته نباشید. ببخشید من آلتم رو به پایین کجه. یعنی شکستگی داره. دارم ازدواج میکنم. میخواستم ببینم درست میشه یا نه. بعد هزینش چقدره.
مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
10
درد زیر شکم

همسر من 10روز هست که از زیر شکمش، تا ناحیه تناسلی، (وسط نه، کمی سمته راست) مثل مسیر یک لوله باریک درد میکنه. وقتی سرفه میکنه دردش خییییلی شدید میشه، سونو انجام دادن، تشخیصی داده نشد. ازمایش خون دادن، همه چی نرمال بوده. شب ها وقته استراحت دردی نداره، به محض شروع روز و فعالیت، این درد شروع میشه. و میگه که احساس میکنه عمقی نیست، یه حالته زیر پوستی، و یک مسیر صاف درد میکنه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 812 بعدی »

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم