نمایش منوی کناری

پروتز آلت

انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۵

کاشت پروتز آلت تناسلی (penile prosthesis) به روش جراحی در درمان ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ به کار می رود و در بیمارانی درنظر گرفته می شود که به درمان های دارویی پاسخ نداده اند یا در افرادی که ترجیح می دهند تا برای برطرف کردن مشکل خود یک راه حل دائمی را انتخاب می کنند.

در حال حاضر دو نوع ایمپلنت آلت وجود دارد:

۱) پروتزهای قابل باد کردن (inflatable) که در فرم های دوتکه و سه تکه وجود دارد.

پروتز آلت

۲) پروتزهای قابل انعطاف

پروتز آلت

اکثر بیماران، پروتزهای قابل بادکردن سه تکه ای three-piece را ترجیح می دهند چرا که این نوع پروتز بیشتر می تواند نعوظ طبیعی را ایجاد کند. ولی پروتزهای دو تکه ای و پروتزهای انعطاف پذیر هم می توانند نعوظ قابل قبولی را ایجاد کنند.

مطالعات نشان دادند که میزان رضایت مندی در کاشت پروتز آلت در مقایسه با دیگر روش های درمان ناتوانی جنسی بالا می باشد (۹۲ تا ۱۰۰ درصد رضایت مندی در بیمار و ۹۱ تا ۹۵ درصد رضایت مندی در شریک جنسی بیمار).

در مطالعه دیگری دیده شده که میزان نعوظ، انزال، ارگاسم (اوج لذت جنسی)، و رضایت مندی کلی جنسی بیمار یکسال بعد از کاشت پروتز به طور قابل توجهی بالاتر بوده است.

دو عارضه اصلی کاشت پروتز آلت عبارتست از بروز نقص مکانیکی در پروتز که منجر به اختلال در عملکرد آن می شود و دیگری بروز عفونت که می تواند منجر به خارج کردن پروتز از آلت شود.

به طور کلی کاشت پروتز یک راه حل جذاب و موثر در افرادی است که به درمان های دارویی پاسخ نمی دهند. شواهد علمی کافی وجود دارد که به دلیل اثربخشی، ایمنی و رضایتمندی بالا،این روش درمانی را به افرادی که به درمان های کمتر تهاجمی پاسخ نمی دهند توصیه می کند.

پروتز آلت تناسلی

اگر چه در درمان اختلال نعوظ، بهتر آنست که شریک جنسی بیمار هم شرکت کند اما این امر همیشه امکان پذیر نیست. زمانی که تصمیم به کاشت پروتز آلت گرفته می شود مهم است که بیمار را از دیگر درمان های موجود مثل دستگاه وکیوم، استفاده از پروستاگلاندین ها و تزریق اینتراکاورنوزال (تزریق به داخل آلت) و قرص هایی مثل سلدنافیل  تادالافیل و مزایا و معایب هرکدام آگاه باشد.

این بیماران یا به درمان های دارویی مثل سیلدنافیل جواب نداده اند یا کاندید مناسبی برای درمان های خوراکی نیستند. در افرادی که اختلال نعوظ آن ها موقعیتی است (یعنی در یک موقعیت خاص مشکل دارند و در دیگر مواقع نعوظ خوبی دارند)،افرادی که با همسر و شریک جنسی خود مشکل و اختلاف دارند، یا آنهایی که اختلال نعوظ آن ها بطور بالقوه برگشت پذیر هست نبایستی کاشت پروتز آلت انجام شود.

کاشت پروتز با بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. شدت و مدت زمان درد بعد از عمل متفاوت بوده و غالبا نیاز به مصرف مسکن ها به مدت یک حداقل یک هفته می باشد.

بیمار باید بداند که پروتز آلت حالت شبیه نعوظ ایجاد می کند. در یک نوع از پروتزهای سه تکه ای هم طول و قطر آلت افزایش یافته و سفت می شود و به اندازه ای نزدیک به نعوظ طبیعی می رسد اما در کل طول آلت کوتاه تر از حد نرمال حین نعوظ می باشد و سر آلت نیز دچار نعوظ نمی شود. اگر فردی می خواهد بداند که بعد از تعبیه پروتز طول نهایی آلت حین نعوظ چقدر می باشد بایستی بداند که میزان طولی که بعد از  کشیدن آلت در حالت شل ایجاد می شود می باشد.

خیلی از مردان با اختلال نعوظ دارای میل جنسی طبیعی بوده و اکثرا ارگاسم(اوج لذت جنسی) و انزال طبیعی دارند. اگر این افراد قبل از کاشت پروتز طبیعی باشند بعد از عمل هم طبیعی خواهند بود ولی اگر مختل باشند بعد از کاشت پروتز هم مختل خواهند بود.

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

پروتز آلت
۴٫۸ (۹۵%) ۴ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق تلگرامسوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

مولف و نویسنده :

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و تناسلی همچنین فلوشیپ فوق تخصصی ارولوژی ترمیمی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و عضو انجمن علمی ارولوژی ایران می باشد.

  • دکتر محمد جباري
  • مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد

پرسش از دکتر ارولوژیست


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

لیست سوال های پاسخ داده شده


1
طول آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر فراوان به خاطر فرصتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید
مرد 30 ساله هستم و الان حدود دو سالی هست که ازدواج کرده ام.به خاطر کوتاه بودن طول آلت (کمتر از 4 اینچ) در نزدیکی با همسرم دچار مشکل هستم.مدت زیادی هست که دنبال راهی برای درمان آن می گردم ولی به سایت ها و وبلاگها و تبلیغات اینترنتی نمیتوانم اطمینان کنم.آقای دکتر مرا راهنمایی کنید.آیا دارویی ،روش مطمئنی برای افزایش سایز آلت پیشنهاد میکنید؟این موضوع برای من بسیار اهمیت دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
2
اندازه آلت تناسلی
مهم

با سلام و تشکر
قطر ( محیط دور تا دور آلت )آلت تناسلی من در حالت نعوظ حدود 11 سانتیمتر است.نگران هستم که آیا این اندازه مناسب است یا خیر و اگر مناسب نیست چه باید بکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
محل ختنه پسر دوساله ام

سلام پسردوساله ای دارم که حدودچهل روزش بود ختنه شد. الان باگذشت مدت زیادی میبینم درست درجای بخیه هاش سوراخ ها ریزی است ویکی ازاین سوراخ ها مثل مجراییی پرازعفونت شده زیر دست مثل دانه برنج است. ونیز هنوز باید هی پوستش ازکلاهک جدا کنم نچسبه. که کمی زخم میشود. آ یا طبیعی است. چه کنم.
اول این مجرای باریک پارامونت میشه مثل دانه برج زیر دست چیه. چکارش کنم. دوم. چراهنوز پوستش میچسبه. به کلاهک جداش میکنم زخم میشه چه کنم ایاطبیعی است
مشاهده پاسخ دکتر
4
بیماری واژن

من دختر 18ساله مجرد ام پرده دارم و سابقه عفونت داشتم مدام ترشحاتم زرد رنگ بود و گاهی سوزش داشتم در عین این حالت ی تماس جنسی با فردی داشتم ک در حد کم بود ولی تماس داشت. بعد از ی هفته دچار خارش شدید شدم و خیلی زیاد بود ترشحات زرد رنگ. بعد ی هفته روی لبه های واژنم دچار تاول هایی شد و جوش مانند بودن قرص کلوتریمازول خوردم کم تر شد ولی خوب نشدم الان دوباره اون تاول ها هستند و کمی بیشتر شدن. خودم فک میکنم تبخال هستند یا این ک پاپیلوماتوز. نمیتونم ب دکتر مراجعه کنم لطفا تشخصیتون رو بگید. اگه این دو تا حدسم غلط اند تشخیص شما چیه مشاهده پاسخ دکتر
5
کوچک بودن آلت تناسلی

سلام آقای دکتر من 27 سالمه، آلت تناسلیم خیلی کوچیکه، هم باریکه و هم کوتاه، قطرش یک و نیم و قدش کمتر از 10 سانته، نمیدونم چیکار کنم آقای دکتر، از قرص های مگنا آر ایکس استفاده کنم؟ از دستگاه اکستندر استفاده کنم؟ تو رو خدا کمکم کنید آقای دکتر، من تازه متاهل شدم، وقتی همسرم واسه اولین بار آلتم رو دید خندش گرفت مشاهده پاسخ دکتر
6
مشاوره

سلام آقای دکتر 
ممنون از راهنمایی شما 
فقط یه سوالی واسم پیش اومده که فرمودید بیضهارا با آب سرد تحریک کنیم 
چه موقع و چطوری؟ آیا قبل از نزدیکی و یا در حال نعوض و یا برای همیشه ودر چه حالی ماثرتر است .
ممنون میشم اگه پاسخ بدهید .
شب و روز بر شما خوش 
مشاهده پاسخ دکتر
7
افزایش طول الت تناسلی

سلام من 21 سال دارم
اصلا از اندازه التم راضی نیستم چون خیلی باعث شرم ساریم میشه ... تو حالت معمولی خیلی خیلی جمع میشه تقریبا هیچی ازش معلوم نیست وقتی هم که در حالت نغوضه 10 سانتی متره ...
برای افزایش طولش چیکار باید انجام بدم ؟؟؟
یه مطلبی هم در باره تزریق هرمون تستسترون برای افزایش طول الت خوندم که میگفت با یه دوره 6 ماهه باعث افزایش طول میشه ... چقدر میشه روش حساب کرد ....
یه مشکل دیگم که دارم زود انزالیه ..
مشاهده پاسخ دکتر
8
اندازه آلت تناسلی

من 23 سالمه اندازه آلتم تقریبا 11 سانته
بنظر من خیلی کمه طولش
مشاهده پاسخ دکتر
9
انحراف الت تناسلی

سلام
مشکل انحراف الت داشتم که 4ماه پیش عمل کردم ،هنوز هم یه مقدار انحراف دارم که میخوام کاملا برطرف بشه، ایا میتونم 5 ماه بعد از عمل ،عمل مجدد داشته باشم یا نیاز به زمان بیشتری داره ؟؟؟ (بین عمل اول و دوم چقدر وقت کافیه)؟؟در ضمن مقداری گوشت اضافی زیر سر التم هست ، میتونم همزمان با عمل انحراف اونو بردارم یا نه ؟؟
نظرشما در مورد عمل انحراف مجدد وگوشت اضافی زیر سر الت چیه ؟؟؟
ممنون ،متشکر
مشاهده پاسخ دکتر
10
مشکل پوستی بیضه ها

سلام من چند روز پیش کولونوسکوپی کردم،که قبل از انجام اون دستیار دکتر مقدار زیادی لیدوکائین برای بی حسی استفاده کرد که مقدار از اون به پوست بیضه های بنده هم سرایت کرد،الان روی پوست بیضه هام اثر خشکی،پوست پوست شدن و خون مردگی ایجاد شده،میخواستم بدونم به مرور زمان بر طرف میشه یا نیاز به درمان داره؟ مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 682 بعدی »

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکیبا همیارسیستم