نمایش منوی کناری

درمان نعوظ با پروتز آلت تناسلی

کاشت پروتز آلت تناسلی (penile prosthesis) به روش جراحی در درمان ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ به کار می رود و در بیمارانی درنظر گرفته می شود که به درمان های دارویی پاسخ نداده اند یا در افرادی که ترجیح می دهند تا برای برطرف کردن مشکل خود یک راه حل دائمی را انتخاب می کنند.

در حال حاضر دو نوع ایمپلنت آلت وجود دارد:

1) پروتزهای قابل باد کردن (inflatable) که در فرم های دوتکه و سه تکه وجود دارد.

پروتز آلت

2) پروتزهای قابل انعطاف

پروتز آلت

اکثر بیماران، پروتزهای قابل بادکردن سه تکه ای three-piece را ترجیح می دهند چرا که این نوع پروتز بیشتر می تواند نعوظ طبیعی را ایجاد کند. ولی پروتزهای دو تکه ای و پروتزهای انعطاف پذیر هم می توانند نعوظ قابل قبولی را ایجاد کنند.

مطالعات نشان دادند که میزان رضایت مندی در کاشت پروتز آلت در مقایسه با دیگر روش های درمان ناتوانی جنسی بالا می باشد (92 تا 100 درصد رضایت مندی در بیمار و 91 تا 95 درصد رضایت مندی در شریک جنسی بیمار).

در مطالعه دیگری دیده شده که میزان نعوظ، انزال، ارگاسم (اوج لذت جنسی)، و رضایت مندی کلی جنسی بیمار یکسال بعد از کاشت پروتز به طور قابل توجهی بالاتر بوده است.

دو عارضه اصلی کاشت پروتز آلت عبارتست از بروز نقص مکانیکی در پروتز که منجر به اختلال در عملکرد آن می شود و دیگری بروز عفونت که می تواند منجر به خارج کردن پروتز از آلت شود.

به طور کلی کاشت پروتز یک راه حل جذاب و موثر در افرادی است که به درمان های دارویی پاسخ نمی دهند. شواهد علمی کافی وجود دارد که به دلیل اثربخشی، ایمنی و رضایتمندی بالا،این روش درمانی را به افرادی که به درمان های کمتر تهاجمی پاسخ نمی دهند توصیه می کند.

پروتز آلت تناسلی

اگر چه در درمان اختلال نعوظ، بهتر آنست که شریک جنسی بیمار هم شرکت کند اما این امر همیشه امکان پذیر نیست. زمانی که تصمیم به کاشت پروتز آلت گرفته می شود مهم است که بیمار را از دیگر درمان های موجود مثل دستگاه وکیوم، استفاده از پروستاگلاندین ها و تزریق اینتراکاورنوزال (تزریق به داخل آلت) و قرص هایی مثل سلدنافیل  تادالافیل و مزایا و معایب هرکدام آگاه باشد.

این بیماران یا به درمان های دارویی مثل سیلدنافیل جواب نداده اند یا کاندید مناسبی برای درمان های خوراکی نیستند. در افرادی که اختلال نعوظ آن ها موقعیتی است (یعنی در یک موقعیت خاص مشکل دارند و در دیگر مواقع نعوظ خوبی دارند)،افرادی که با همسر و شریک جنسی خود مشکل و اختلاف دارند، یا آنهایی که اختلال نعوظ آن ها بطور بالقوه برگشت پذیر هست نبایستی کاشت پروتز آلت انجام شود.

کاشت پروتز با بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. شدت و مدت زمان درد بعد از عمل متفاوت بوده و غالبا نیاز به مصرف مسکن ها به مدت یک حداقل یک هفته می باشد.

بیمار باید بداند که پروتز آلت حالت شبیه نعوظ ایجاد می کند. در یک نوع از پروتزهای سه تکه ای هم طول و قطر آلت افزایش یافته و سفت می شود و به اندازه ای نزدیک به نعوظ طبیعی می رسد اما در کل طول آلت کوتاه تر از حد نرمال حین نعوظ می باشد و سر آلت نیز دچار نعوظ نمی شود. اگر فردی می خواهد بداند که بعد از تعبیه پروتز طول نهایی آلت حین نعوظ چقدر می باشد بایستی بداند که میزان طولی که بعد از  کشیدن آلت در حالت شل ایجاد می شود می باشد.

خیلی از مردان با اختلال نعوظ دارای میل جنسی طبیعی بوده و اکثرا ارگاسم(اوج لذت جنسی) و انزال طبیعی دارند. اگر این افراد قبل از کاشت پروتز طبیعی باشند بعد از عمل هم طبیعی خواهند بود ولی اگر مختل باشند بعد از کاشت پروتز هم مختل خواهند بود.

دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی

این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید:
برای کمک به بهتر شدن مطلب فوق به آن امتیاز دهید

سوال پزشکی دارید ؟!؟

همین الآن از طریق صفحه پرسش از دکتر سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را دریافت کنید !

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل


 برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر M یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام. آقای دکتر.بیشتراوقات زیر ۲دقیقه می باشد.انداز ه آلتم ۱۳س.می باشد قطرش هم به نظرم کمه اعتماد به نفس ندارم چطور میشه مشکل رو برطرف کرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 3 روز پیش)

   سلام
   سایز آلت نرماله و کاری برای افزایش سایز نمیشه کرد. زودانزالی درمان قطعی و دائمی ندارد و فقط با داروها می توان آن را کنترل کرد یعنی وقتی که دارو استفاده می کنید مدت زمان وقوع انزال را طولانی کرد اما نمی توان این بیماری را تا آخر عمر ریشه کن کرد. مثل بیحس کننده های موضعی و قرص هایی مثل پاروکستین 20 میلی یا سرترالین 50 میلی( بصورت مصرف دائمی و روزانه یک عدد یا استفاده بصورت 6 ساعت قبل از نزدیکی)، یا قرص داپوکستین 30 یا 60 میلی گرمی 1 تا 3 ساعت قبل از نزدیکی. بدیهی است تا زمانی که دارو مصرف می کنید موثر است و با قطع دارو مشکل مجددا ظاهر می شود. اسپری لیدوکائین 10 درصد یا کرم زایلا-پی داروهای موضعی برای کنترل زودانزالی هستند 20 تا 25 دقیقه قبل از مقاربت و حتی قبل از سفت شدن آلت به کلاهک آلت و زیر آن و یا کلاهک به اضافه نیمه انتهایی آلت یا تمام آلت بزنید(بر حسب شدت زود انزالی و میزان سفتی آلت). حتما بعد از احساس بی حسی و قبل از شروع روابط جنسی آلت خود را بشورید. اگر با زدن بیحس کننده ی موضعی آلت نعوظ و سفتی خود را از دست می دهد می توانید از نصف قرص سیلدنافیل 50 میلی یک ساعت قبل از رابطه نیز استفاده کنید. از قرص ترامادول هم یک ساعت قبل از رابطه می توان استفاده کرد ولی استفاده از این قرص خطر اعتیاد در آینده را دارد و بهتر است به عنوان آخرین روش و در صورت عدم پاسخ به دیگر روش های درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

 • تصویر کاربر Alireza سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ایا پروتز فقط برای اندازه هم میتوان استفاده کرد؟چون هیچ اختلالی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام
   ایا پروتز فقط برای اندازه هم میتوان استفاده کرد؟چون هیچ اختلالی ندارم...............................خیر

 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشین به دکتر عزیز من 30 سال سن دارم وزنم 96وقدم تقریبا 180 هست التم کم کوچیکه و هم قطرش کمه زمانی که در حالت راست شده با دو انگشت هر دو طرف الت رو فشار میدم تقریبا دو الی سه سانت بزرگتر میشه در کل اگه راهی برا درازی الت نیست راهی برا بزرگ شدن قطر هست به نظرم کلفت بشه شاید اعتماد به نفسم زیادتر شه ممنون میشم راهنمایی کنین یا حضوری مزاحمتون بشم واقعا اعتماد به نفسم رو گرفته
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

   همه چیزش خوبه و کاری برای ازایش قطر نمیشه کرد

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب خدمت شما جناب دکتر
  جناب دکتر میخواستم ببینم طول آلتم رو (از نظر نحوه اندازه گیری ) در عکسی که خدمتتون ارسال میکنم درست اندازه گرفتم یا خیر .
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

   اگر خط کش را به استخوان چسبانده اید درست هست البته در نعوظ کامل

  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   برای اینکه به استخوان بچسبه باید تا جایی که میتونم به داخل فشار بدم آقای دکتر ؟چون یک مقدار چربی هم دارم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   بله باید فشار دهید

  4. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   خیلی ممنونم از لطف شما
  5. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   موفق باشید

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر سميه پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  من برادري ٢١ساله دارم ك در المان زندگي ميكنه جديدا مشكلشو با من مطرح كرده ك باعث نگرانيم شده اينطور ك خودش ميگه آلتش از ١٥سالگيش ب بعد رشد نداشته و الان ب ١٠سانت شايد برسه همچنين بيضه هاش كوچيك هست شايد بخاطر ضربه اي ك در دوران ١٤سالگيش ب بيضش خورده باشه ك باعث عدم اعتماد ب نفسش شده طوري ك افسردگي شديد گرفته ودارو استفاده ميكنه از شما ميخام راهنماييم كنيد كاري ميشه براي اين مشكلش كرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

   ابتدا بایستی ارزیابی شوند تا مشخص شود مشکل ایشان در چه حد هست شامل سونو، آزمایش اسپرم و آزمایش هورمونی و معاینه

درحال دریافت اطلاعات

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
شرکت طراحی سایت پزشکی و سئو همیار سیستم