به سیستم مشاوره پزشکی  دکتر محمد جباری فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری خوش آمدید.

به اطلاع می رسانیم که سیستم پرسش و پاسخ در روزهای تعطیل و پنجشنبه و جمعه غیرفعال است. لطفا برای ثبت سوال، روزهای شنبه تا چهارشنبه اقدام فرمایید.

شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش و پاسخ از دکتر دیگر بیماران سوالات شایع را کلیک کنید.

درمان و پیشگیری سنگ کلیه – پرسش 193602

 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 472 کلیه
  سلام و خسته نباشید
  من دو سال هست که به علت گیر کردن سنگ در حالب یکبار 7 میل سمت چپ و یکبار 12 میل سمت راست عمل tul انجام دادم بعد از عمل پارسال در کلیه راست سنگ 3 میل و در چپ دو سنگ 5.5 و 4 میل داشتم امسال مجدد سونو دادم که پیوست میکنم خدمتتون(راست 3 و 4 میل و چپ 8 و 5 میل) و سنگها بزرگ و زیاد شدن لطفا راهنمایی بفرمائید برای درمان‌ این سنگها چکار کنم سنگ شکنی یا مصرف دارو و کلا چه رژیمی رو رعایت کنم یا قرص خاصی رو بخورم که اینقدر سنگها بزرگتر نشوند،جنس سنگها کلسیم اگزالات است.
  سپاسگزارم جناب دکتر. ضمیمه سونوگرافی جدید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام
   این سنگ ها با توجه با سایز و محل و پراکندگی قابل درمان با سنگ شکنی یا دارو نیستند و توصیه می کنم آزمایش چکاپی برای پیدا کردن علت احتمالی سنگ که شامل آزمایش خون و ادرار 24 ساعته هست بدهید و بعد بر اساس نتیجه آن اگر مشلکی وجود داشت درمان شوید در غیر اینصورت براساس جنس سنگ برای شما دارو تجویز خواهد شد. فعلا بایستی اینقدر آب بنوشید که رنگ ادرار تان به شفافی و سفیدی بزند 

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید

کلیک کنید