لیست پرسش ها

آخرین ویرایش: ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
 • تصویر کاربر سامان یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) بیماری های پروستات
  در کانادا زندگی می‌کنم. با علائم UTI به پزشک عمومی مراجعه کردم (کاهش فشار ادرار و گاه دو شاخه شدن، رنگ کدر ادرار، بوی تند و...) کشت ادرار برای عفونت های رایج ادراری و همچنین STD انجام شد و مشخص شد مبتلا به کلامیدیا بوده‌ام.
  برای درمان کلامیدیا تک دوز 1 گرمی آزیترومایسین داده شد اما با تشخیص پزشک، برای کاهش فشار ادرار و دوشاخه شدن که علائم تیپیکال پروستاتیت هستند، آلفا بلاکر و داکسی سایکلین به مدت یک ماه تجویز شد. کمی فشار ادرار بهتر شد اما آنتی بیوتیک تاثیری در بهبود عفونت مجرا (و یا پروستات) نداشت.
  از آنجا که طول دوره انتظار برای پزشک متخصص در کانادا بسیار زیاد است (حدود 3 ماه) با مشورت یک پزشک در داخل ایران و به سختی افلوکساسین 200 بدون نسخه تهیه کردم .
  عجیب اینکه در این مرحله پس از سرچ کردن درباره بیماری و هراس از مزمن بودن و درمان نشدن استرس شدیدی گرفتم که منجر به دردهای شدید در ناحیه تناسلی و مقعد و ابدامینال شد.
  اکنون به مدت سه هفته است که افلوکساسین و ترازوسین مصرف میکنم. هفته اول علائم بسیار بهبود پیدا کرد. دردهای شدید کاملا برطرف شد اما از هفته دوم کمی علائم تمایل به بازگشت دارند. خصوصا تکرر ادرار بازگشته است و رنگ تیره ادرار. هنوز درد شدید ندارم اما در هراس از بازگشت بیماری هستم.
  سئوالات من:
  آیا کلامیدیا باعث این بیماری بوده یا ممکن است دلایل دیگری داشته باشد؟
  آیا ادامه درمان با افلوکساسین (با توجه به پاسخ اولیه و سپس تمایل به بازگشت علائم) را توصیه میکنید؟ تا چه مدت؟ یا انتی بیوتیک قویتری مورد نیاز است و داروی دیگری؟
  آیا احتمال دارد این بیماری هرگز درمان نشود؟
  ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام
   آیا کلامیدیا باعث این بیماری بوده یا ممکن است دلایل دیگری داشته باشد؟.............................به نظر من دلایل دیگری دارد
   آیا ادامه درمان با افلوکساسین (با توجه به پاسخ اولیه و سپس تمایل به بازگشت علائم) را توصیه میکنید؟ تا چه مدت؟................خیر تصیه نمی کنم
   یا انتی بیوتیک قویتری مورد نیاز است و داروی دیگری؟..........................اصلا آنتی بیوتیک توصیه نمی کنم
   آیا احتمال دارد این بیماری هرگز درمان نشود؟ ...................................به نظر من براحتی با ریلکسیشن و کاهش استرس درمان خواهید شد و علائم برطرف می شود. خیلی اعتقاد به پروستاتیت در شما ندارم.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز دهید

نیاز به مشاوره داری ؟

دکتر محمدجباری فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری ، بیماریهای جنسی 

پاسخ می دهد

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید

کلیک کنید

آدرس مطب

آدرس مطب : تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک 22 , طبقه 4, واحد 20
کلیه حقوق مادی و معنوی برای دکتر محمد جباری محفوظ می باشد . هر گونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.
طراحی سایت پزشکی با همیارسیستم