به سیستم مشاوره پزشکی  دکتر محمد جباری فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری خوش آمدید.

به اطلاع می رسانیم که سیستم پرسش و پاسخ در روزهای تعطیل و پنجشنبه و جمعه غیرفعال است. لطفا برای ثبت سوال، روزهای شنبه تا چهارشنبه اقدام فرمایید.

شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش و پاسخ از دکتر دیگر بیماران سوالات شایع را کلیک کنید.

ناباروری – پرسش 185728

 • تصویر کاربر محیا پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 291 مشاوره
  با سلام و وقت به خیر خدمت آقای دکتر . ببخشید ما 3 ساله ازدواج کردیم و پارسال من خرداد ماه نا خواسته حامله شده بودم ولی سقط شد من هم چون قرص اورژانسی خورده بودم به اون ربط دادم . دی ماه امشال نیز خودمون اقدام کردیم قبل اقدام من آزمایش دادم و کمکاری تیروئید داشتم ولی دکتر گفت همزمان با مصرف قرص میتونیم اقدام کنیم که اونم آزمایش مثبت نشون داد ولی سونوگرافی چیزی نشون نداد که اونم سقط شد . اردیبهشت ماه به کلینیک ابن سینا مراجعه کردیم و بعد از تست و آزمایش از من و همسرم جواب آزمایش اسپرم اونو غیر نرمال نشون دادکه براتئن ارسال میکنم و واریکوسل یک به دو با رفلاکس . میخواستم ببینم ایراد سقط از منه یا همسرم .و نیز آیا مشکل اسپرم همسرم قابل درمان هست یا نه با چه روشی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام
   سقط علل متعددی میتونه داشته باشد که یکی از این علل واریکوسل هست با توجه به اختلال کیفیت همسرتان، اگر واریکوسل دارند بهتر است جراحی شوند. بهترین روش، جراحی میکروسکوپیک هست

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید

کلیک کنید