به سیستم مشاوره پزشکی  دکتر محمد جباری فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری خوش آمدید.

به اطلاع می رسانیم که سیستم پرسش و پاسخ در روزهای تعطیل و پنجشنبه و جمعه غیرفعال است. لطفا برای ثبت سوال، روزهای شنبه تا چهارشنبه اقدام فرمایید.

شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش و پاسخ از دکتر دیگر بیماران سوالات شایع را کلیک کنید.

تکرر ادرار – پرسش 13015

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۸ شهریور ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 226 بیماری های مثانه
  با سلام،

  من پسری 27 ساله هستم.چندین سال (حدود 5 سال) است که دچار تکرر ادرار شده ام. بار­ها هم به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کردم و تست­های مختلفی از قبیل آزمایش ادرار، نوار مثانه و عکس، سنوگرافی و فکر میکنم سیتوسکوپی رو انجام دادم ولی به نتیجه­ای نرسیدم و دیگه از ادامه روند درمان ناامید شدم.

  من هیچ گونه سوزش ادرار، بدبو بودن ادرار و درد ندارم فقط و فقط احساس نیاز به دفع ادرار دارم و وقتی هم میرم دستشویی و دفع انجام می­گیره و برمیگردم باز هم این احساس پس از مدت کوتاهی ایجاد میشه. بی اختیاری ادراری ندارم و خود به خود ادرارم سرازیر نمیشه حتی در موقع سرفه و عطسه مشکلی ندارم.

  میزان دفع ادرارم در هر دفعه، بستگی به مصرف مایعات داره یعنی اگر زیاد مایعات خورده باشم دفع ادرارم هم زیاده.

  قرص­های مختلفی از جمله باکلوفن و امنیک و … رو دکتر تجویز کردند ولی بازم فایده نداشت.

  گویا تست­ها و آزمایشات نشون داده بود که مشکل خاصی ندارم و در آخر سر دکتر گفت که شاید مشکل عصبی باشه و یا شاید عضلات مثانه ضعیف شدند و بازم یه سری دارو تجویز کرد و من هم مصرف کردم ولی بازم افاقه نکرد و لذا دیگه خیلی وقته از درمان خسته شدم و  قید مراجعه به پزشکم رو زدم.

  سابقه همچین بیماری در فامیل وجود نداره. در ضمن من دچار یبوست جزیی نیز هستم.

  از نظر استرس و اضطراب هم باید بگم شاید در مواقع استرس این حالت تشدید بشه ولی در مواقعی هم که هیچ استرس و اضطرابی هم وجود نداره باز این مشکل با من هست.

  لطفا من رو راهنمایی کنید.
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۸ شهریور ۹۴( 8 سال پیش)
   سلام
   با توجه به تمام توضیحاتی که دادید به نظر نمیاد مشکل جسمانی داشته باشید با توجه به ازمان بیماری تان چیزی نیست که در این مدت کوتاه بتوان پاسخ داد ولی اولین توصیه من تهیه تقویم ادراری است تا دفعات و حجم مایعات مصرفی و ادرار دقیق مشخص شود این کار به تشخیص خیلی کمک می کند
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

 به راحتی از طریق تلگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید و در سریعترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید

کلیک کنید