انواع عکس زگیل تناسلی در مردان و شکل ظاهری زگیل

در این مقاله مطالعه می کنید:

زگیل تناسلی در مردان و زنان، به شکل های متفاوتی می تواند ظهور پیدا کند. معمولا در همه ی متون علمی و غیر علمی از گل کلمی بودن زگیل تناسلی به عنوان شکل تی پیک زگیل تناسلی صحبت می شود؛ ولی خیلی اوقات  عکس زگیل  تناسلی در مردان گل کلمی نیست و بصورت یک برجستگی گرد یا حتی نسبتا مسطح که اصطلاحا به آن Flat می گویند ظاهر می شود. 

در این مقاله انواع عکس زگیل تناسلی در مردان را قرار داده ایم تا بتوانید تفاوت آن را با سایر بیماری هایی که با زگیل تناسلی اشتباه می شوند، متوجه شوید.  زگیل تناسلی معمولا ظاهر مشخصی داشته و براحتی توسط متخصص ارولوژی با معاینه قابل تشخیص است. از آنجا که زگیل تناسلی در مردان روی بخش های مختلفی از جمله: آلت، مجرای ادراری، مقعد، کشاله ران، روی بیضه، داخل مجرای ادرار و ناحیه نشینمنگاه رشد می کند، سعی کردیم تا به تفکیک شکل زگیل تناسلی را در این بخش ها به شما نشان دهیم.

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟

اگر زگیل تناسلی دارید، ممکن است متوجه توده های گوشتی و  یا رشد زگیل هایی در اطراف آلت تناسلی یا مقعد خود شوید که قبلاً وجود نداشته اند. زگیل های تناسلی در مردان معمولا بدون درد هستند، اما ممکن است خارش داشته باشند.

آیا آزمایش HPV در مردان وجود دارد؟ خیر، در حال حاضر هیچ آزمایش تایید شده ای برای HPV در مردان وجود ندارد. CDC آزمایش روتین (که “غربالگری” نیز نامیده می شود) را برای HPV در مردان توصیه نمی کند. CDC همچنین آزمایش روتین برای بیماری های HPV را قبل از اینکه علائم یا علائمی در مردان وجود داشته باشد را نیز توصیه نمی کند.

اگر این علائم را تجربه می کنید، ممکن است زگیل تناسلی داشته باشید:

 • ضایعات گوشتی یا خاکستری در اطراف آلت، مقعد، کشاله یا بالای ران
 • رشدهای شبیه گل کلم
 • خارش یا خونریزی از مقعد
 • تغییراتی در جریان ادرار به دلیل وجود زگیل داخل مجرای ادراری

شما تنها با برخورد و لمس اندام تناسلی خود با دستگاه تناسلی فرد دیگری که ناقل ویروس HPV است، دچار زگیل تناسلی می شوید. ویروس ممکن است روی پوست وجود داشته باشد اما هیچ زگیل واقعی دیده نشود. حتی اگر از کاندوم استفاده کنید یا رابطه جنسی نافذ نداشته باشید، ممکن است به زگیل مبتلا شوید، زیرا کاندوم تمام پوست اندام تناسلی را نمی پوشاند. 

در ادامه با شکل ظاهری زگیل های تناسلی بیشتر آشنا خواهید شد:

۱- رنگ زگیل تناسلی

گاهی پرسیده می شود زگیل تناسلی چه رنگی است؟ باید گفت که زگیل تناسلی می تواند به رنگ های متعددی بروز پیدا کند. زگیل تناسلی می تواند همرنگ پوست بوده یا به رنگ صورتی روشن یا صورتی پر رنگ متمایل به ارغوانی، قهوه ای روشن یا تیره، و بعضا سیاه باشد. جالب است بدانید ویروس عامل انواع سیاه و Flat زگیل تناسلی، غالبا از انواع پرخطر HPV بویژه نوع 16 می باشد.

زگیل قهوه ای
زگیل تناسلی سیاه

۲- اندازه زگیل تناسلی

زگیل تناسلی به اندازه های  متفاوت بروز می کند. در ابتدا ریز و کوچک به اندازه ته سوزن ته گرد (۱ میلی متر) می باشد ولی معمولا بتدریج رشد می کند و بزرگ و بزرگ تر می شود. اینکه زگیل تا چه اندازه رشد کرده و بزرگ تر می شود، به عوامل متعددی بستگی دارد، در هر فرد متفاوت است و اصلا قابل پیش بینی نیست.

زگیل ها ممکن است همیشه ریز و کوچک بمانند و یا اینکه رشد کرده و حتی به ابعادی حدود ۱۰ تا ۲۰ میلی متر برسند که البته این موارد نسبتا نادر بوده و بیشتر در افراد با نقص سیستم ایمنی بدن بویژه افراد مبتلا به ایدز یا افرادی که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مثل کورتون یا داروهای شیمی درمانی مصرف می کنند، دیده می شود.

زگیل تناسلی در مردان

۳- برجستگی زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی ممکن است مسطح و یا اصطلاحا Flat باشند؛ یعنی برجستگی خیلی کمی در حد نیم تا حداکثر یک میلی متر داشته باشند و یا اینکه برجسته و بصورت گوشت اضافه یا خال مانند با برجستگی چند سانتیمتر باشند.

۴- شکل ظاهری زگیل تناسلی

در رابطه با شکل ظاهری زگیل تناسلی در مردان و زنان باید گفت که، زگیل های تناسلی می توانند گنبدی شکل و مدور با سطح نسبتا صاف (نه کاملا صاف و صیقلی) باشند یا اینکه شکل تی پیک گل کلمی را به خود بگیرند.

زگیل گل کلمی:

۵- پراکندگی زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی غالبا بصورت مجزا و با فاصله از یکدیگر بروز می کنند ولی گاهی اوقات با هم ممزوج و آمیخته شده و بصورت زگیل های متعددی که به هم چسبیده و از هم قابل جداسازی نیستند، ظهور پیدا کنند.

۶- حاشیه زگیل های تناسلی

حاشیه زگیل های تناسلی در بیشتر موارد از پوست سالم اطراف آن قابل افتراق و جداسازی است ولی در برخی مواقع حاشیه زگیل ها مسطح و Flat بوده و به سختی می توان مرز بین زگیل و پوست سالم را از یکدیگر افتراق داد.

۷- خشک یا مرطوب بودن زگیل های تناسلی

زگیل های تناسلی در اغلب مواقع خشک می باشند ولی در برخی موارد بویژه در نواحی چین دار بدن مثل: کشاله ران، اطراف مقعد و لای باسن، و نواحی ورودی واژن در خانم ها می توانند مرطوب و بعضا با بوی نامطبوع و حتی خارش همراه باشند.

شکل زگیل تناسلی چگونه است؟

زگیل تناسلی اغلب شبیه زائده های گوشتی و برجسته مانند هستند. آنها می توانند شکل گل کلم داشته باشند و اغلب به صورت خوشه ای نیز ظاهر می شوند گرچه برخی از زگیل ها ممکن است صاف باشند. البته زگیل ها ممکن است به راحتی و با چشم غیر مسلح دیده نشوند. در ادامه عکس انواع زگیل تناسلی مردانه آورده شده است تا با هم ببینیم زگیل تناسلی مردان چه شکلی است؟!

1- زگیل الت

یکی از بیمارانم به نام علیرضا در بخش مشاوره چنین سوالی از من پرسید:

و اما پاسخ دکتر بعد از دیدن عکس های ارسالی زگیل تناسلی توسط علیرضا:

محل زگیل تناسلی از ناف به پایین است و در ناحیه آلت، می تواند آلت، کشاله ران، بین پاها و حتی اطراف مقعد را درگیر کند. تصویر ارسالی، یکی از نمونه های عکس زگیل تناسلی در مردان است ولی برای تشخیص بهتر و دقیق تر، نیاز به معاینه حضوری می باشد.

478ac6b8-5cc6-41dc-b354-ebe979f29041
7e5024b8-32bf-402d-82e4-0f1ab90b1af1

2- زگیل تناسلی ناحیه نشیمنگاه (پرینه – حدفاصل بین مقعد و‌کیسه بیضه)

3-زگیل تناسلی ناحیه کشاله ران

آیا وجود زگیل تناسلی در کشاله ران طبیعی است؟ بله! تقریباً تمام موارد زگیل تناسلی توسط HPV ایجاد می شود که از طریق تماس جنسی منتقل می شود. بر اثر برخورد ناحیه مبتلا در هنگام رابطه جنسی با کناره های کشاله ران، زگیل های تناسلی به این ناحیه نیز منتقل شده و رشد می کنند.

چند روز قبل در بخش مشاوره چنین پیامی از خانم سپیده دریافت کردم:

طی مکاتبه های بعدی و عکس زگیل تناسلی که خانم سپیده از خود و نامزدش برایم ارسال کرد، مشخص شد که نقطه های گوشتی، زگیل تناسلی بوده اند و این خانم قبلا با فرد دیگری در ارتباط بوده اند. متاسفانه زگیل های تناسلی در ناحیه ای بوده اند که از چشم ایشان پنهان مانده بود. فراموش نکنید که در برخی مواقع شما قادر به دیدن تمام زگیل های خود نیستید و عدم درمان به موقع و یا تشخیص نادرست، موجب انتقال آنها به فرد مقابل خواهد شد.

11a302d9-a852-404f-86ea-c4ee6028a479
38575c38-3dda-40d6-a3ee-eee0bfd3e2cb

4- زگیل تناسلی مقعدی

زگیل مقعدی که همچنین به نام Condyloma acuminata) نیز شناخته می شود یک بیماری نسبتاً شایع است که ناحیه اطراف مقعد در مردان را تحت تأثیر قرار می دهد. زگیل مقعدی ابتدا به صورت لکه های ریز ظاهر می شوند، شاید به کوچکی سر یک سنجاق ولی کم کم ممکن است رشد کرده و حتی از اندازه یک نخود هم بزرگتر شوند.  در ادامه عکس زگیل تناسلی مقعدی  نشان داده شده است.

5- زگیل مجرای اداری

برخلاف بسیاری از زگیل های تناسلی، زگیل تناسلی در مجاری ادرار به راحتی تشخیص داده نمی شود. اما از روی علائمی می توان زگیل مجرای ادراری را تشخیص داد. 

برای دیدن فیلم واقعی از زگیل تناسلی درون مجرای ادراری روی لینک زیر کلیک کنید:

6- عکس زگیل روی بیضه

زگیل بیضه گاهی اوقات با کیست اپیدرموئید که حاوی چربی هستند و خطرناک نبوده، اشتباه گرفته می شود. گرچه زگیل های تناسلی در بیشتر موارد، در اطراف مقعد یا نوک آلت تناسلی رخ می دهند اما آنها می توانند در اطراف کیسه بیضه و یا حتی روی بیضه نیز ظاهر شوند.

عکس زگیل تناسلی سرطانی چگونه است؟

زگیل معمولی که غالبا توسط انواع HPV تیپ ۲ و ۴ بوجود می آید ممکن است در ناحیه تناسلی یا ناحیه نزدیک آن بخصوص در ناحیه تحتانی شکم، قسمت بالایی ران یا باسن ظاهر شود. برای افتراق آن از زگیل تناسلی ممکن است نیاز به نمونه برداری و بررسی بافت شناسی باشد، اگرچه ندرتا نیاز به انجام این کار است چراکه درمان آن مشابه با زگیل تناسلی می باشد.

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان دریافت که 13 نوع HPV می تواند باعث سرطان دهانه رحم شود و حداقل یکی از این انواع می تواند باعث سرطان فرج، واژن، آلت تناسلی، مقعد و برخی سرطان های سر و گردن (به ویژه اوروفارنکس) شامل: پشت گلو، پایه زبان و لوزه ها شود. انواع HPV که می توانند باعث زگیل تناسلی شوند با انواعی که می توانند باعث سرطان شوند، یکسان نیستند.

مردان می توانند از سویه های خاصی از ویروس به سرطان مبتلا شوند. مردان ممکن است به سرطان دهان و گلو، آلت تناسلی یا مقعد مرتبط با HPV مبتلا شوند. عفونت های HPV در میان افراد فعال جنسی رایج است و عفونت ها اغلب هیچ علامتی ایجاد نمی کنند. در اکثر مواقع، سیستم ایمنی فرد، معمولا عفونت های HPV را پاک می کند.

اگر HPV از نوع سرطان باشد، ضایعات پیش سرطانی در سایر نقاط بدن ممکن است علائمی مانند خارش یا خونریزی ایجاد کنند و چنانچه عفونت HPV به سرطان تبدیل شود، سرطان ممکن است علائمی مانند خونریزی، درد یا تورم غدد را از خود نشان دهد.

عکس ویروس اچ پی وی در مردان

بیماری hpv

HPV در مردان چگونه به نظر می رسد؟ ویروس hpv قابل مشاهده نیست؛ آنچه که خود را نشان می دهد زگیل‌های ناشی از HPV هستند. البته همه افرادی که HPV دارند، به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوند. بسته به نوع ویروسی که دارید، زگیل های ناشی از hpv در ناحیه تناسلی یا مکان‌های دیگر ظاهر می شوند. این زگیل ها اغلب خود به خود و یا توسط برخی محلول ها و یا روش های پیشرفته تر از بین می روند.

 

بدیهی است با بالا بودن دانسته های فرد از زگیل تناسلی به کاهش شدت بیماری زگیل تناسلی کمک می کنید. مواردی مانند:

موثرترین و بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟

برای درمان زگیل تناسلی زنان و مردان روش های مختلفی وجود دارد. برخی افراد روش های گیاهی و یا استفاده از اسید سالیسیلیک رو ترجیح می دهند؛ این در حالی ست که اگر شدت و تعداد زگیل های تناسلی زیاد باشد، برای درمان زگیل تناسلی می بایست از روش های پیشرفته تری مثل لیزر، کرایوتراپی و یا جراحی ساتفاده کرد. در حال حاضر با توجه به بیماران زیادی که به اینجانب مراجعه کرده اند و نتایج حاصل از تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بهترین راه برای درمان  زگیل تناسلی در زنان و مردان استفاده از لیزر است.

عکس بیماری هایی که با زگیل تناسلی در مردان اشتباه می شوند.

1- مولوسکوم کونتاژیوزوم

جوش های ویروس مولوسکوم کونتاژیوزوم می تواند شبیه زگیل های تناسلی بوده و در بیمارانی که فعالیت جنسی دارند در نواحی تناسلی رخ دهد. وجود فرورفتگی شبیه ناف در مرکز جوش ها به تشخیص آن ها از زگیل تناسلی کمک می کند، اما گاهی برخی تغییرات ثانویه بر روی جوش ها ممکن است تشخیص آن را با مشکل روبرو سازد. این بیماری هم از طریق جنسی و هم از طریق غیر جنسی می تواند منتقل شود، و اگر چه بعد از مدتی خودبخود از بین می رود ولی در بیماران با نقص سیستم ایمنی ممکن است پیشرفت کند. درحالی که این بیماری با معاینه قابل تشخیص است، گاهی برای تشخیص قطعی نیاز به آزمایشات سیتولوژی یا بافت شناسی می باشد. روش های درمان مشابه با درمان زگیل است.

زگیل معمولی

2-  کراتوز سبورئیک

کراتوز سبورئیک بصورت لکه های پهن، مسطح، و به رنگ سیا یا قهوه ای و زبر هستند. این تومورهای خوش خیم ممکن است متعدد باشند و فقط به دلایل زیبایی درمان می شوند و خطری برای فرد ندارند.

کراتوز سبورئیک

3-  کوندیلوما لاتا

کوندیلومالاتا ضایعاتی هستند ثانویه به سیفلیس که بایستی از کوندیلوما آکومیناتا (زگیل تناسلی) افتراق داده شود. کوندیلوما لاتا ممکن است همزمان با زگیل تناسلی وجود داشته باشد. این ضایعات مرطوب تر بوده و حتی ممکن است زخمی شود. از آنجایی که نوع درمان متفاوت است و شریک جنسی بیمار نیز بایستی ارزیابی شود لذا تشخیص این بیماری از کوندیلوما آکومیناتا (زگیل تناسلی) خیلی مهم هست.

4-  لیکن پلان

لیکن پلان یک فرآیند التهابی مزمن پوست و مخاط است که بصورت لکه های نسبتا مسطح ، درخشان و با حاشیه مشخص دیده می شود. ضایعات به رنگی سفید متمایل به صورتی هستند. این ضایعات گاهی در ناحیه تناسلی رخ می دهند و ممکن است شبیه به زگیل تظاهر کنند. دیگر نواحی شایع این بیماری شامل مخاط دهان، ساق پا، پوست سر و روی مچ دست هست. این ضایعات عموما به استروئیدهای موضعی پاسخ خوبی می دهند.

لیکن پلان

5-  کیست اپیدرموئید

کیست اپیدرموئید بصورت توده های سفت، سفید متمایل به زرد و زیرجلدی هستند که بصورت منفرد یا متعدد در ناحیه کیسه بیضه یا روی ناحیه تناسلی زنان رخ می دهد. درمان به منظور زیبایی یا در مواردی که کیست پاره شود یا عفونی گردد توصیه می شود. در موارد عفونت استفاده از آنتی بیوتیک توصیه می شود.

کیست اپیدرموئید

6-  ضایعات فوردایس (Fox–Fordyce disease)

بصورت تجمع جوش های ریز ۱ تا ۲ میلی متری در ناحیه کشاله ی ران یا زیر بغل دیده می شوند. این بیماری ارثی در واقع غدد عرق را مبتلا می کنند و در زنان خیلی شایع تر از مردان است. شایع ترین شکایت این افراد خارش است.

ضایعات فوردایس

7-  جوشگاه (کلوئید)

بصورت ضایعات سفت، نامنظم و اغلب خطی دیده می شوند و بیشتر در بیمارانی دیده می شوند که به دفعات دچار التهاب یا عفونت های مکرر ریشه موها (فولیکولیت) یا مجاری غدد عرق (هیدرآدنیت) می شوند. برداشتن این ضایعات ممکن است شرایط را بدتر کند و درمان این افراد تزریق استروئید به داخل ضایعه است.

جوشگاه

8-  اسکین تگ (skin tag)

این ضایعات اغلب در نواحی چین دار دیده می شوند و غالبا ساقه دارند. معمولا بدون علامت بوده مگر آنکه هنگام خاراندن یا اصلاح با تیغ زخمی شوند.

اسکین تگ

9-  فیبروما

توده های بافت نرم هستند که معمولا از بافت زیر جلدی یا عضلات مخطط در نواحی مختلفی از بدن ایجاد می شوند و بروز آن در ناحیه تناسلی خیلی نادر است.

فیبروما fibroma1

10-  سیرینگوما

ضایعات کوچک، بی خطر، بی علامت و سفید متمایل به رنگ زرد هستند که از مجاری غدد عرق سرچشمه می گیرند. اگر چه بیشتر در ناحیه پلک و بالای گونه دیده می شوند ولی در هر جای دیگری از جمله ناحیه تناسلی نیز می توانند رخ دهند.

سیرینگوما

11- آنژیوکراتوم

ضایعات عروقی بدون علامت ناشی از اتساع مویرگ های سطحی ناحیه پوست هستند که در نواحی مختلف  بدن از جمله پا و نواحی تناسلی ممکن است دیده شوند.

آنژیوکراتوم

12- دانه های صدفی شکل کلاهک آلت

بصورت گنبدی شکل بوده و بصورت منظم در برجستگی تاج کلاهک دیده می شوند. این ضایعات طبیعی بوده و در برخی از مردان دیده می شود و نیازی به درمان ندارند.

زگیل تناسلی خفیف چیست؟

زگیل تناسلی خفیف به مواردی گفته می شود که تعداد زگیل ها کم باشد و اندازه ی زگیل ها کوچک بوده و از پراکندگی کمی برخوردار باشند. بر اساس تجربه ی من اگر بخواهیم زگیل تناسلی خفیف را توصیف کنیم شاید این طور بتوان گفت که:

# تعداد ضایعات از تعداد انگشتان دست کمتر باشد.

# اندازه ی زگیل ها کمتر از ۵ میلی متر باشد.

# ثابت ماندن تعداد و اندازه ی زگیل ها در یک بازه ی زمانی ۶ ماهه

# عدم عود یا عود خیلی کم در یک بازه ی زمانی ۶ ماهه بعد از درمان بشرطی که درمان موثر و دقیق انجام شده باشد.

# محدود و متمرکز بودن زگیل ها در یک ناحیه خاص از دستگاه تناسلی

# کم خطر بودن ویروس بوجود آورنده ی زگیل ها

در چنین مواردی می توان واژه ی زگیل تناسلی خفیف را در مردان و زنان اطلاق کرد. درمان موارد خفیف و احتمال پاکسازی ویروس در چنین بیمارانی به مراتب امکانپذیرتر از افرادی است که به فرم های شدیدتر آن مبتلا شده اند.

زگیل معمولی چه تفاوتی با زگیل تناسلی دارد؟

عامل ایجاد کننده زگیل معمولی و زگیل تناسلی ویروس پاپیلومای انسانی یا همان HPV است ولی از نظر تیپ و نوع ویروس با هم متفاوت هستند. هر دوی این زگیل ها مسری بوده و از طریق تماس پوستی قابل انتقال هستند. ویروس های HPVدر زگیل معمولی باعث بروز زگیل در ناحیه تناسلی نشده و بیشتر ناحیه دست و پا و همچنین سر و تنه را درگیر می کنند.

ویروس های HPV در زگیل تناسلی نیز باعث درگیری دیگر نواحی بدن بجز ناحیه تناسلی و داخل دهان (در سکس دهانی ) نمی شوند. در زگیل معمولی بچه ها و نوجوانان بیشتر در معرض ابتلا هستند، چرا که هنوز سیستم ایمنی بدن این گروه سنی هنوز تکامل نیافته است. افرادی که دچار نقص سیستم دفاعی هستند، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری می باشند.

آیا این مطلب مفید بود؟ لطفا به آن امتیاز دهید
3.7/5 - (623 امتیاز)
و به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بابک شنبه ۸ مرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 404 مشاهده پرسش
  آیا این ضایعات زگیل تناسلیست؟چندماهه بوجود اومده و بااسید سالیسیلیک بطور موقت از بین میره و دوباره ظاهر میشه.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۸ مرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام

   بله زگیل تناسلی است و بهتره لیزر کنید. توصیه هایی که برای کنترل زگیل تناسلی و کاهش میزان عود و بعضا ریشه کنی آن می شود: مهم این است که بدانید بایستی مراقب باشید و پیگیری کنید ولی نگران نباشید • برای زدودن موهای ناحیه تناسلی به هیچ عنوان از تیغ و مواد موبر استفاده نکنید. بجای ان از ماشین های اصلاح سر با شماره 4 استفاده کنید. • پرهیز از خاراندن ناحیه تناسلی • پرهیز از خشک کردن ناحیه تناسلی بصورت مالشی • عدم استفاده از لیف در ناحیه تناسلی • کاهش دفعات رابطه ی جنسی با همسر تا حذف کامل ضایعات • قطع رابطه ی جنسی غیر ایمن • استفاده از کاندوم در روابط جنسی • درمان همزمان هر دو شریک جنسی • معاینه ی دوره ای توسط خود بیمار و نیز پزشک با درشت نمایی و نور مناسب • درمان زودهنگام ضایعات جدید با روش های سریع الاثر مثل لیزر • تقویت سیستم ایمنی از طریق o عدم استعمال دخانیات o استفاده از سبزیجات و میوه جات تازه بویژه سیر تازه، چای سبز، لیموترش و میوه هایی که رنگدانه ی قرمز دارند. o استفاده از مکمل ها، ویتامین و آنتی اکسیدان ها o ورزش سبک o مدیریت و کاهش استرس • تزریق واکسن گارداسیل برای افراد بین 9 تا 45 سال توصیه می شود رابطه جنسی بصورت کاملاً پوشیده باشد یعنی آقایان شورت پاچه دار چسبیده به بدن بپوشند که سوراخ و آلت تناسلی از آن خارج باشد و کاندوم هم همزمان استفاده کنید.

 • تصویر کاربر مهیار چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  چند وقتی هست یکسری علایم در ناحیه انتهایی تناسلی ظاهر شده شبیه به تاول و بعد یه مدتی خودش زخم میشه و خوب نیشه و یه مدت بعد باز همان نقطه جوشهای تاولی بغل هم چسبیده ظاهر میشه و الان یسری لکهای تقریبا قرمز مایل به صورتی و براق روی سر تا سر الت تناسلی ایجاد شده و هر چقدر هم قرص تقویت ایمنی خوردم تاویر نداشته
  عکس میفرستم نمیدونم تبخال هست یا زگیل
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۵ مرداد ۱( 7 ماه پیش)

   سلام عکس بطور صحیح بارگذاری و ارسال نشده است. لطفا در همین بخش با حجم مناسب مجدد ارسال کنید.

 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۱۴ تیر ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.من چند وقتی هست دونه هایی روی التم درست شده ایا زگیل هستن؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۱۴ تیر ۱( 8 ماه پیش)

   سلام در صورت صلاحدید عکس واضح بفرستید تا بتوانم کمک تان کنم.

 • تصویر کاربر هانيه شنبه ۴ تیر ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 845 مشاهده پرسش
  آيا اين زگيل تناسلى هست يا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری شنبه ۴ تیر ۱( 9 ماه پیش)

   سلام

   زگیل تناسلی نیست

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 299 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکتر چند هفته ای هستش یه زائده در ناحیه آلت تناسلی ایجاد شده دکتر رفتم بسیار ریز بود با ذره بین نگاه کردن و‌ محض احتیاط گفتن کرایو کنیم ولی قطعی نگفتن زگیل تناسلی هستش یا نه
  در این عکس بعلت کرایو ورم و کبود شده
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱( 10 ماه پیش)

   سلام در عکس که به نظر می آید زگیل تناسلی باشد. توصیه هایی که برای کنترل زگیل تناسلی و کاهش میزان عود و بعضا ریشه کنی آن می شود: مهم این است که بدانید بایستی مراقب باشید و پیگیری کنید ولی نگران نباشید • برای زدودن موهای ناحیه تناسلی به هیچ عنوان از تیغ و مواد موبر استفاده نکنید. بجای ان از ماشین های اصلاح سر با شماره 4 استفاده کنید. • پرهیز از خاراندن ناحیه تناسلی • پرهیز از خشک کردن ناحیه تناسلی بصورت مالشی • عدم استفاده از لیف در ناحیه تناسلی • کاهش دفعات رابطه ی جنسی با همسر تا حذف کامل ضایعات • قطع رابطه ی جنسی غیر ایمن • استفاده از کاندوم در روابط جنسی • درمان همزمان هر دو شریک جنسی • معاینه ی دوره ای توسط خود بیمار و نیز پزشک با درشت نمایی و نور مناسب • درمان زودهنگام ضایعات جدید با روش های سریع الاثر مثل لیزر • تقویت سیستم ایمنی از طریق o عدم استعمال دخانیات o استفاده از سبزیجات و میوه جات تازه بویژه سیر تازه، چای سبز، لیموترش و میوه هایی که رنگدانه ی قرمز دارند. o استفاده از مکمل ها، ویتامین و آنتی اکسیدان ها o ورزش سبک o مدیریت و کاهش استرس • تزریق واکسن گارداسیل برای افراد بین 9 تا 45 سال توصیه می شود رابطه جنسی بصورت کاملاً پوشیده باشد یعنی آقایان شورت پاچه دار چسبیده به بدن بپوشند که سوراخ و آلت تناسلی از آن خارج باشد و کاندوم هم همزمان استفاده کنید.

درحال دریافت اطلاعات
مقالات مرتبط

از دکتر بپرسید

ویزیت Whatsapp

تماس با مطب

نوبت دهی اینترنتی

پرسش از دکتر