متخصص آنلاین ارولوژِی

در این مقاله مطالعه می کنید:

اورولوژی، نوعی تخصص پزشکی است که برای ویزیت تلفنی مناسب است. متخصصین، با مشاوره ی کامل بزرگسالان و کودکان، تجویزهای قبل یا بعد از عمل، و همچنین با نظارت پرستاران خانگی، از این روش بهره می برند. ویزیت تلفنی امروزه یکی از روش های رایج برای دسترسی به خدمات اورولوژی به طور ایمن و کاربردی می باشد، مخصوصاً در مناطق و جوامعی که دسترسی به این متخصصین، میسر نیست.

این امر به پزشکان اورولوژی اجازه می دهد که انواع بسیاری از مشکلات اورولوژی، مثل مشکلات مجاری ادراری در زنان و مردان و آلت تناسلی در مردان، را بررسی کرده و در پی درمان آن برآیند. موارد جزئی تر آن، شامل معاینه ی اولیه عفونت ها، گرفتگی ها، بی اختیاری ادراری، مشکلات مادرزادی، آسیب های جسمی شدید، ناتوانی جنسی و سرطان مجاری ادراری می شود. در ادامه با متخصص آنلاین اورولوژی بیشتر آشنا خواهید شد.

معاینه آنلاین

چه زمانی از ویزیت تلفنی با یک متخصص آنلاین اورولوژی استفاده کنیم؟

در حالی که بسیاری از مسائل اورولوژی نیازمند معاینه ی نزدیک و لمسی می باشد، اما بسیاری از بیماری ها و فازهای درمان را می توان از راه دور و با متخصص آنلاین اورولوژی، با کیفیت مناسب انجام داد. در بعضی از موارد، شروع مشاوره ی اینترنتی، می تواند قبل از معاینه ی حضوری صورت گرفته، تا پزشک با بررسی علائم و سابقه ی بیماری های شما، تجویزاتی را برایتان ارائه کند. و در موارد دیگر، تمام مراحل تشخیص و درمان، به صورت آنلاین و بدون نیاز به معاینات حضوری تکمیل خواهد شد.

ویزیت تلفنی با متخصص آنلاین اورولوژی در این موارد پیشنهاد می شود:

❇️ تشخیص و درمان عفونت مجاری ادراری غیر پیچیده (UTIs)

❇️ تشخیص و درمان ناتوانی جنسی (ED)

❇️ خواندن ساده ی نتیجه ی آزمایش هایپرپلاستی خوش خیم پروستات (پروستات بزرگ شده)

❇️ مراحل پس از درمان بیماری پیرونی (PD)

❇️ بررسی بلوغ زود رس یا دیر رس در پسر ها

❇️ بررسی رفلاکس مجاری ادراری در نوزادان و کودکان

❇️ بررسی و مشاوره در رابطه با التهاب پروستات

❇️ مشاوره اولیه برای مشکل خون در ادرار

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات آتی برای بی میلی جنسی، دیر انزالی یا زود انزالی و سایر مشکلات جنسی مردان

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات آتی برای سطح پایین تستسترون

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات آتی برای ناباروری مردان (شامل بررسی آزمایش اسپرم، هورمون و ژنتیک، عکس برداری از مجاری ادراری بعد از انزال و راهنمایی های احتمالی به همسر)

ویزیت تلفنی با متخصص آنلاین اورولوژی

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات آتی برای سندرم ادرار دردناک

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات آتی برای  مثانه پرکار (OAB)

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات آتی برای سنگ کلیه یا ادرار

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات آتی برای واریکوسل

❇️ مشاوره اولیه و اقدامات بعد از درمان برای آسیب دیدگی های شدید (مثل آسیب دیدگی های بین پا که منجر به باز راه رفتن یا گرفتگی های مجاری ادراری می شوند، و خونریزی های تحت تأثیر خرد شدگی استخوان)

❇️ مشاوره ی قبل و بعد از عمل وازکتومی

❇️ مشاوه ی قبل و بعد از عمل هیپوزپادیاس، اپیسپادیاس و سایر ناهنجاری های مادرزادی در مردان

❇️ مشاوره ی قبل و بعد از عمل سرطان مثانه، کلیه، پروستات و بیضه

مزایای استفاده از متخصص آنلاین اورولوژی

خدمات پزشکی تلفنی، مزایا و محدودیت های مخصوص به خود را داشته، و ممکن است برای تمام بیماران مناسب نباشند. در نهایت، در حالی که در برخی از موارد، ویزیت تلفنی بسیار مؤثر و کافی می باشد، در موارد دیگر، معاینه و تشخیص حضوری برای درمان، امری ضروری است.

مزایا

تجویزهای تلفنی، امروزه در بسیاری از تخصص های اورولوژی، به امری رایج تبدیل شده است، که سبب در دسترس بودن این تخصص ها برای بیماران شده، و همچنین امکان ویزیت بیماران بیشتر برای پزشکان را فراهم می کند.

در بین مزایای ویزیت تلفنی اورولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی: خدمات پزشکی تلفنی می تواند بیماران ساکن در مناطق محروم را به کمک مستمر و با کیفیت متخصصین اورولوژی برساند.
مناسب بودن: خدمات پزشکی تلفنی، برای افرادی که مشکل جا به جایی داشته، مثل بیماران بستری در خانه یا مراکز پرستاری بدون پزشک، بسیار مناسب است.

مزایای ویزیت تلفنی اورولوژی

انتخاب: خدمات پزشکی تلفنی، از آنجایی که امکان ارتباط با تعداد زیادی از پزشکان را فراهم می کند، قدرت انتخاب را برای بیمار بسیار بالا می برد.

دسترسی به اطلاعات: خدمات پزشکی تلفنی، به بیماران اجازه می دهد تا نتایج انواع آزمایشات، اسکن ها و سایر معاینات را با پزشکان مختلف بررسی کرده، و از معنای آنها، اطلاعات مورد نظر را کسب کنند.

مشارکت گروهی: خدمات پزشکی تلفنی، اجازه می دهد که اعضای خانواده یا دوستان را برای شرکت در ویزیت پزشکی خود همراه داشته باشید. مخصوصاً در مواردی که ناتوانی های جسمی وجود داشته باشد.

درمان همزمان: خدمات پزشکی تلفنی اجازه می دهد تا متخصصین مختلف (مثلاً اورولوژی و اونکولوژی)، در یک کنفرانس همزمان شما را ویزیت کرده و تجویزی مناسب را به شما ارائه دهند.

مدت زمان انتظار کمتر: خدمات پزشکی تلفنی، در مقایسه با مراجعه حضوری به پزشک، به طور میانگین تا 50%، از زمان انتظار کمتری برخوردار است.

ویزیت مکاتبه ای: برای بیمارانی که به نظارت های مداوم احتیاج دارند، یا مواجهه فوری با مشکلاتشان ضروری نیست، خدمات پزشکی آنلاین، اجازه می دهد تا با گذاشتن پیام برای پزشک، و چت کردن شبانه روزی -در اولین فرصت- جواب سؤالات روزمره ی خود را، بدون مراجعه ی حضوری دریافت کنند.

هزینه: خدمات پزشکی تلفنی، معمولاً بین 19 تا 121 دلار از هزینه های هر ویزیت کم می کند. علت اصلی این امر، بستری شدن های غیر ضروری است که در مراجعه های حضوری اتفاق می افتد.

پوشش بیمه: انواع بیمه ها، بیشتر هزینه های مربوط به خدمات پزشکی تلفنی را پوشش می دهند.

زمان ویزیت: مدت زمان خدمات پزشکی تلفنی، به طور معمول برابر با همان مدت زمان ویزیت حضوری می باشد.

ویزیت تلفنی یا آنلاین

رضایت: با رواج خدمات پزشکی تلفنی، سطح کیفیت و رضایت آن هم به مرور، به مراجعه ی حضوری نزدیک شده است.

کارایی: نرخ کامل شدن دوره های درمان اورولوژی، مثل درمان سرطان پروستات، در خدمات پزشکی تلفنی، مشابه با درمان حضوری است.

ویزیت تلفنی یا آنلاین

به طور کلی، با وجود اینکه امکان معاینه فیزیکی وجود ندارد، معاینه متخصص آنلاین اورولوژِی، فرق چندانی با ویزیت حضوری ندارد. معمولاً، مطب، کمی قبل از نوبت، برای یادآوری یا اعلام اینکه زمان نوبت شما کمی به عقب افتاده است، با شما تماس می گیرد. در طی این تماس ممکن است از شما تقاضای پیش پرداخت شود.

قبل از شروع مکالمه، از قطع کردن صدای تلویزیون و سایر آلودگی های صوتی مطمئن شوید. از اعضای خانواده و دوستان بخواهید که در طی مکالمه، مزاحم شما نشوند. همچنین، اگر قرار است در آن زمان با شما همراه شوند، از قبل به آنها اطلاع دهید، تا در وسط مکالمه به دنبال آنها نگردید!

با شروع مشاوره ی تلفنی، جلسه ی شما مانند هر خدمات پزشکی تلفنی دیگری پیش خواهد رفت:

◼️ با استفاده از لینکی که مطب در اختیار شما می گذرارد، وارد سامانه ی ایمن شده و در اتاق انتظار مجازی، منتظر نوبت خود باشید.

◼️ پزشک یا متخصص اورولوژی، بعد از احوال پرسی، شرایط، علائم و سابقه ی بیماری شما را جویا خواهد شد. برای تسریع روند معاینه، سؤالات خود را تا زمان اتمام این مراحل نگه دارید.

◼️ اگر نیاز به معاینه ی تصویری باشد، متخصص چگونگی این کار را برایتان توضیح داده، تا محل مورد نظر را به او نشان دهید.

◼️ اگر نتایج آزمایش یا اسکن ها توسط متخصص بررسی شد، معنای این نتایج را از متخصص جویا شده، تا بعداً در اختیار پزشک عمومی خود قرار دهید.

◼️ هر سؤالی که از قبل آماده کرده اید یا در طی مشاوره برایتان ایجاد شده، مطرح کنید. اگر درباره ی هر چیزی مثل معنای تشخیص اعلام شده توسط پزشک، شک دارید، بی تردید آن را بیان کنید.

متخصص آنلاین

◼️ منشی، تمام آزمایشات، عمل ها، درمان ها و ویزیت های حضوری احتمالی مطرح شده توسط پزشک را، برایتان به طور خلاصه بیان می کند.

◼️ منشی تمام داروهای تجویز شده را بازگو کرده، و داروخانه ای را که مطب نسخه ی شما را در اختیارشان قرار خواهد داده، به شما معرفی می کند.

◼️ اگر نیاز به مراجعه ی حضوری یا تلفنی بعدی بود، منشی زمان آن را در همان لحظه یا بعداً از طریق ایمیل، به اطلاع شما می رساند.

◼️ اگر نیاز به آزمایشات بیشتر باشد، یک پرستار یا فیزیوتراپ، تجویزات لازم را به صورت تلفنی یا از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهد کرد. همچنین، در صورت نیاز، آزمایشگاهی به شما پیشنهاد می شود.

دکترمحمدجباری متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی

آیا این مطلب مفید بود؟ لطفا به آن امتیاز دهید
3.2/5 - (5 امتیاز)
و به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

   برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
مقالات مرتبط

از دکتر بپرسید

ویزیت Whatsapp

تماس با مطب

نوبت دهی اینترنتی

پرسش از دکتر